رژیم غذایی | کاهش وزن تضمینی | رژیم غذایی آنلاین | متخصص تغذیه بالینی و درمان درمانی


رژیم غذایی

رژیم غذایی در واقع به معنای مصرف صحیح و در اندازه مواد غذایی و نوشیدنی ها می توانم ، برخی از افراد با برنامه غذایی قصد دارند سریع لاغر یا چاق شوند و فقط برای حفظ سلامت جسم و روح خود می خواهم رژیم غذایی غذاییرژیم غذای مناسب داشته باشند به

به رغم اینکه نمونه های خاصی در صدد کاهش وزن من بوده اند ، مشاهده کنید که برخی از افراد نیز به دلیل کمبود وزن به دنبال راه هایی برای افزایش وزن خود هستند. در این مقاله بر آنیم شما را برای دستیابی به این هدف و اندام ایده آل ، با رژیم غذایی مناسب نمایان کرد.

به طور طبیعی در میزان که میزان سوخت و ساز بدن آن ها بیشتر است ، کالری بیشتر از من سوزانند ، به این جهت وزن کمتری داشت و اصالتا به آن ها لاغر گفته بود. این افراد از قد بلندی پیدا می شوند. عدم تناسب میان قد و وزن ، این افراد را وادار به گرفتن رژیم غذایی می کند. اما چه رژیمی برای افزایش وزن مناسب است؟

افراد می توانند با اهدافی که از رژیم غذائی دارند به بهترین مشاوره تغذیه مراجعه و یک برنامه غذایی مناسب را دریافت کنند.

برنامه غذایی برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی لاغری سریع که دکتر مهدی شادنوش برای افرادی که می خواستند تضمینی بوده اند و فرد پس از لاغری در شکل که نکات مربوط به دوره رژیم غذایی خود را رعایت می کند و دوره تثبیت وزن را پشت سر می گذارد احتمال بازگشت به وزن قبل از خود بسیار کم می شود.

در برخی از مواقع متخصص تغذیه رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو را همراه با انجام ورزش پیشنهاد می کند تا فرد بهترین نتیجه را به دست آورد.

ویژگی های یک رژیم غذایی خوب

 1. یک برنامه خوب باید شامل انواع املاح و مواد معدنی ، ویتامین ها ، پروتئین ها و غیره باشد.
 2. سه وعده اصلی و میان وعده داشته باشید.
 3. از مواد غذایی چرب در وعده های غذایی خود استفاده کنید.
 4. در بهترین برنامه غذایی نباید هیچ ماده غذایی را حذف کنید اگر برای بیمار ضرر داشته باشید.
 5. مصرف 8 – 10 لیوان آب در روز یکی از موارد بسیار مهمی است که افراد باید در برنامه غذایی خود رعایت کنند.

رژیم غذایی آنلاین چیست؟

جدیدا با افزایش فعالیت های زندگی چند نفر از افراد نمی توانند برای مشاوره و دریافت یک رژیم غذایی خوب به مطب مراجعه كنند تا به این منظور به من مراجعه كنند تا به وب سایت مراجعه كنند بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنید و در بخش رژیم اینترنتی اطلاعات مربوط به خود را برای پزشک ارسال کند.

پس از پزشک پزشک شما اطلاعات خود را بررسی کردید یک برنامه غذایی مناسب برای تان تهیه و ارسال کنید. همچنین شما می توانید در شکل که سوالی داشتید به او تماس گرفته و پاسخ دهید سوالات خود را مشاهده کنید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که رژیم غذایی شما برای شما منحصر به فرد شده است و افراد دیگری نمی توانند از آن استفاده کنند.

رژیم غذایی

انواع رژیم غذایی

یک متخصص تغذیه با توجه به اطلاعاتی که شما در اختیار خود قرار داده اید یکی از رژیم های ذیل را برای شما تهیه کرده اید.

 • رژیم با منوی ثابت
 • رژیم ثابت
 • رژیم ترکیبی
 • رژیم های انعطاف پذیرش

نحوه افزایش وزن با رژیم غذایی چاقی

بررسی ها نشان داده است که کالری مورد نیاز خانم ها 1600 الی 2400 است و برای آقایان 2000 تا 3000 می باشد. حال که قصد افزایش وزن خود را دارند باید 500 کالری بیشتر مصرف کنند. از این رو افراد می توانند با مشورت با متخصص تغذیه انواع رژیم چاقی را کم هزینه و راحت در وعده غذایی خود بگنجانند و به تناسب اندام و افزایش وزن خود کمک کنند.

مواد غذایی استفاده برای افزایش وزن

 • کره بادام زمینی

از آنجایی که کره بادام زمینی از کالری و پروتیین های هر کدام می تواند باشد ، مصرف آن در افزایش بسیار قوی می تواند باشد. هر قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی ، مقدار 3 گرم کربوهیدرات ، 90 کالری و 4 گرم پروتئین می شود.

توجه داشته باشید که بیش از حد از این ماده مصرف کرده اید ، سلامتی انسان را با مکشل ایجاد کنید.

پنیر دارای سرشار از کالری و کلسیم می شود و آن را در صبحانه و عصرانه افزایش می دهد وزن فرد خواهد شد.

100 گرم سویا معادل با 400 کالری و 36 پروتیین می شود ، بنابراین از آن در افزایش وزن استفاده می شود.

هر 100 گرم برنج شامل 130 کالری می شود. هضم برنج بسیار سهل تر از گندم است و به دلیل پخت راحت یکی از بهترین مواد غذایی برای رژیم لاغری سریع می شود.

افزایش وزن

گرانولا به ترکیب مغز میوه ها و میوه های خشک گفته می شود. گرانولا سرشار از فیبر ، انرژی و پروتئین است و یکی از بهترین مواد غذایی برای افزایش وزن می باشد. یک پیمانه گرانولا معادل 450 کالری است و در صورت کامل با شیر این میزان افزایش پیدا می شود. به همین دلیل استفاده از این ماده غذایی در میان وعده پیشنهاد می شود.

موز وارد فیبر ، قند ، ویتامین و پتاسیم است که یک موز متوسط ​​حدود 100 کالری دارد.

این ماده دارای پروتئین های سالم بوده و تهیه و میل آن با برنج بسیار قوی است.

تخم مرغ یکی از تأثیر خوراکی ها در افزایش وزن من باشد که به آن بسیار آسان دسترسی داشته باشد. یک تخم مرغ دارای 75 کالری ، 6 گرم پروتئین گرم و 5 گرم چربی می باشد.

100 گرم شکل تلخ دارای 500 کالری می باشد و دارای آنتی اکسیدان و قند می باشد که در افزایش بسیار تاثیر گذار قرار گرفته است.

رژیم غذایی

نحوه کاهش وزن با رژیم غذایی لاغری

 • میزان کالری شما باید کمتر شود. روزانه مقدار کمتری غذا میل کنید. به طورکه در ابتدا تا جای ممکن کالری خود را کاهش داده و پس از آن به میزان کالری توجه کنید. برای محاسبه میزان کالری مصرفی خود را از متخصص تغذیه کمک بگیرید. در صورتی که بیشتر از کالری خود ، کالری بسوزانید ، حتماً وزن خود را کاهش داده اید.
 • تنقلات و مواد غذایی ناسالم را مصرف کنید. تنقلات شور ، شیرین ، پرچرب و ناسالم را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید. سیب زمینی سرخ شده ، پیتزا ، کیک ، شکلات و سایر شیرینی ها و غذاهای چرب بیش از حد تصور شما کالری می تواند بهتر از مواد غذایی سالم را جایگزین این مواد کنید.
 • غذاهای سالم میل تأثیر. مصرف 400 کالری سبزی در روز به سیری شما کمک می کنید در نتیجه به هدف خود که کاهش وزن است ، نزدیک تر می شوید. در واقع هر چه از چربی استفاده کنید ، تنها سیر نمی توانید بیشتر تمایل به غذا خوردن پیدا کنید. میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، لبنیات کم چرب و گوشت از جمله مواد غذایی سالم هستند که مصرف می شوند و به شدت پیشنهاد می شوند.
 • به وقت پختن غذا به کالری آن ها نیز توجه کنید. به عنوان مثال چند تکه مرغ تا زمانی که یک وعده غذایی مناسب است که با کره و پنیر آماده نشود. همچنین بهتر است از طبخ ، پوست مرغ را جدا کنید تا میزان چربی آن کاسته شود.
 • از غذا ها و مواد غذایی چربی سوز استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که گرسنگی کشیدن روش مناسبی برای کم کردن وزن نیست. بنابراین از مواد غذایی چربی سوز مانند امگا 3 ، سیب ، زنجبیل ، سیر ، روغن زیتون را در رژیم غذایی خود بگنجانید استفاده کنید.

رژیم غذایی

رژیم غذایی متعادل چیست؟

تغذیه سالم ، به معنای محروم شدن از غذا و پیروی از برنامه های غذای سخت گیرانه ، نیست. سالم ماندن با انتخاب غذای هوشمند ، شامل دقت در حجم هر وعده غذایی ، محدود کردن مصرف چربی ، خوردن غذاهای کامل و طبیعی میوه ، سبزیجات و دانه های سبوس دار ، کاهش غذاهای فراورده شده در برنامه غذایی ، امکان پذیر بود.

رژیم غذایی متعادل ، متشکل از تمام گروه های اصلی غذا ، با حجم مناسب در وعده های غذایی است و مواد مغذی ایده آل بدن ، را تامین می کند.
هر شخص متفاوت است و برنامه غذایی مناسب و سالم ، می توانم از فرد به فرد دیگری متفاوت باشم. اما رعایت یک رژیم غذایی جامع ، شامل تمام گروه های غذایی بوده و در آن ، از مواد مغذی نامطلوب مانند سدیم ، چربی های اشباع شده و چند برابر استفاده می شود ، شما در مسیر زندگی زندگی سالم قرار دهید.

مقدار رژیم غذایی متعادل

به کنترل پایدار وزن کمک می کند

میزان کالری مورد نیاز به سن ، فعالیت بدنی و اهداف وزنی نیاز دارد ، شامل غذاهای کم کالری و غنی از مواد مغذی مانند غلات سبوس دار ، پروتئین بدون چربی ، میوه و سبزیجات است.

کنترل حجم وعده غذایی

اعتدال یکی از بنیان های برنامه غذایی سالم است و کنترل وعده غذایی ، به شما کمک می کند تا به روش های سالم تر ، از خوردن غذا لذت ببرید.

میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین ، آنتی اکسیدان ها ، فیبر و مواد معدنی هستند ، اما کالری کمی دارند. افزودن میوه و سبزیجات در برنامه غذایی روزانه ، می توانم خطر بیماری های خاص مزمن را به عنوان سرطان را کاهش دهم و مواد مغذی بدن بدن ، را تامین کنم. غذاهای گیاهی نیز به دلیل فیبر بالا ، گرسنگی را مرتفع می کند و میل شدید به خوردن ، را کاهش می دهد.

دانه های سبوس دار

این دانه ها شامل بلغور جو دو سر ، برنج قهوه ای ، آرد گندم سبوس دار ، آرد ذرت سبوس دار و بلغور ، می خطر خطر بیماری های قلبی عروقی ، مانند سکته مغزی و نارسایی قلبی را افزایش می دهند. دانه های سبوس دار در برنامه غذایی ، همچنین می توانید خطر ابتلا به آسم ، بیماری لثه ، افتادن دندان ، فشار خون بالا ، سرطان روده بزرگ و بیماری های التهابی ، را کاهش دهید.

محدود کردن چربی ناسالم

در حالتی که چربی در برنامه غذایی سالم نیاز است ؛ از انواع خاص از چربی باید پرهیز شود. برای مثال ، چربی های اشباع شده منشاء حیوانی دارد ، و سطح کلسترول خون را بالا می برد ؛ همچنین ابتلا به دیابت نوع دو و بیماریهای قلبی عروقی ، افزایش می دهد. چربی های ترانس نیز به دلایلی نیاز ندارند مصرف شوند. خشکبار ، دانه ها ، ماهی ، روغن زیتون و آووکادو ، منابع چربی سالم تری هستند.

رژیم غذایی

محدود کردن غذاهای فرآوری شده

سدیم ، تحت فشار خون بالا می رود ، که خطر ابتلا به سکته مغزی یا بیماری کرونر قلبی ، افزایش می دهد. نمک بعنوان یک افزودنی ، برای تغییر رنگ یا بافت غذا و برخی بعنوان نگهدارنده یا طعم دهنده ، استفاده می شود. بسیار از محصولات توسعه یافته ، مانند سوپ های کنسرو شده ، نان ، پاستا ، سس سالاد ، اسنک و غلات ، آماده مقادیر بالایی از سدیم هستند. پرهیز از این نوع غذاها ، می توانم سدیم وعده های غذایی شما را محدود کرده و خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید