رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه حائز بسیار بسیار بوده است چرا که با نمایان شدن چهره حتی اگر اندام در دیدرس نباشند هرکس سطح را به صورت ناحیه ای از وضعیت بدن بدن شما درک کند. مثلا اگر رنگ توپر و گرد آورده اید انتظار داشته اید که بدن توپری شما متوجه شده اید یا اگر رنگ شما بیش از اندازه تپل باشد برای وضعیت بدنی آن شخص اضافه شده است وزن و چاقی انتظار می رود یا مثلا در صورت استخدام مشاهده کنید آیا ممکن است متوجه شوید؟ است و یا لاغر ، در نتیجه باید بتوانیم این بخش را از بدن را نادیده گرفتیم.

رژیم لاغری صورت

جدید که برای جذابیت و زیبایی معیارهای خاص تعریف شده است لاغری و استخدام بودن صورت یک حسن و جذابیت برای شخص به شمارندهآید. شاید شما هم کم و بیش از حد با این موضوع دست و پنجه نرم کرده باشید.

در این مقاله قرار است به بررسی دلایل چاقی صورت و روش رفع آن با رژیم های لاغری متنوع بپردازم ، تا حدی از دغدغه های مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان را حل کرده باشم. پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید.

چاقی و یا پف صورت می توانید دلایل بیشماری داشته باشید. برای درمان هم شما حتما باید به سرمنشاء به وجود آورنده ی مشکلتان پی ببرید.

این معضل نتیجه عوارض را از خوردن برخی داروها مثلا گلوتن یکی از این دسته از مواد حساسیت زدایی است که چاقی صورت را به همراه دارد دارد. و یا حتی به خاطر مسائل ژنتیکی یا وراثتی صورتتان تپلتر یک مثلا هورمون پری منوپاز که در خانم های مسن وجود دارد باعث ایجاد تپل شدن صورت شده است.

بعضي اوقات هم پيش بيني كرديد كه شما اضافه وزن داشته ايد و صورتتان هم متناسب با اندامتان چاقتر شده است كه نشان دهد و يا هميشه پيش بينيد كه بعداً از لاغري موضعي در اندام ها به واسطه عملكردهاي متنوع صورتتان به حالت قبل مانده بماند يا به نسبت اندامتان لاغر بگيريد. نشود ، گاهی اوقات به همان نسبت لاغر این ولی غبغب و افتادگی پوست و ظاهر گونه را به همراه دارد.

در برخی افراد هم فرم استخراج بندی صورت باعث شد که صورت گرد و تپل نشان داده شود.

اما در نهایت برای ارسال از این مشکل باید چه کرد؟ قبل از هرچیزی همانطور که در پیش ازتر هم گفته شد منشاء این عارضه را تشخیص داده و اگر خود قادر به این کار نیستید با بیان شرح حال و برنامه غذایی و دارویی خود برای یک دکتر متخصص این منشاء را بیابید و راهنمایی هایی لازم است که از متخصص بگیرند ، در ادامه به بررسی چند روش درمان برای رژیم لاغری صورت شامپردازیم.

به عنوان مثال: تغییر عادات غذا ، استراحت به موقع و کافی ، ورزش کردن ، انواع ماساژ صورت ، ورزش های مربوط به اندام صورت ، عمل و استفاده از درمان های خانگی که برای استعمال خارجی به کار می روند. امروند

حال به بررسی دیگر تر راهکارهای بیان شده ابراز شد.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی که باعث ایجاد چاقی صورت پذیرفتن غذای تغذیه که متاسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات اشتباه کرد به قدری که حتی اگر ورزش کردید باز هم به طور کامل از پف صورت ایجاد کرد از تغذیه بد مصون نخواهید بود ، در نتیجه سعی کنید حتماً برنامه غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از شر جوشندگان و آسیب های پوستی هم در امان ظاهر ماند و تأثیر زودهنگامی را مشاهده کردید. اگر احساس خواهی کرد پوست صورت را با برنامه غذایی سالم و ناسالم را با هم مقایسه کنید و به طور کامل پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور خودمان یا عربستان متوجه شوید. نکاتی که برای تغییر برنامه غذایی به یک برنامه غذایی سالم لازم است به شرح زیر است.

  • غذاهای فرآوری شده را از برنامه خود حذف کنید.
  • از غذاهای تازه ، میوه و سبزیجات را ایجاد کنید.
  • غذاهایی که تبدیل به التهاب می شود مانند: سویا ، ذرت ، گلوتن ، لبنیات را کنار بگذارید.
  • از غذاهای ضد التهاب مانند: زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هیچ وقت بیش از اندازه غذا نخورید و موقع غذا خوردن هرگاه احساس کردید ساید شده ، از غذا خوردن دست بکشید.
  • از آنجایی که سرعت چربی سوزی بدن با بالا رفتن سن خرید پیدا کنید ، در نتیجه سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را احیا کند.

– نوشیدن آب کافی: عموما عیوب ظاهری که در صورت به وجود میآید به خاطر مرضی یا آسیب دیدگی و سموم موجود در سایر بخشهای بدن است. مثلا اگر کبد چربی داشته باشید صورتتان بیش از حد جوش احساس شده است.

همانطور که بخشدانید بخش عظیمی از بدن ما ازآب تشکیل شده است و یکی از راههای سم زدایی بدن نوشیدن به اندازه ی آب مورد نیاز (سعی کنید همیشه آب جوشیده ای را که بنوشید) ، نوشیدن آب در ورزش هم همزیایی دارد مثلا باعث می شود سردرد نگیرید و در بهترین حالت خود باقی مانده بمانید. علاوه بر آن به هیدراته نگه داشتن یعنی رساندن آب کافی به بدن ، کنترل اشتها و رفع نفخ بدن نیز کمک کرد ؛ در نتیجه پوستتتان ظاهری عالی به خود را گرفتید و بیخود و بیجهت پف مورد بررسی قرار داد. همیشه در زمان ورزش کردن سعی کنید به همراه خود یک بطری آب که با کمی آبلیمو مخلوط شده ببرید و بنوشید.

– کاهش مصرف قند و نمک: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن حبس شدن آب زیر پوست است ، که از مهمترین دلایل آن بیش از اندازه ی قند و نمک آن برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن باید میزان نمک (سدیم) خود را به ۱ ٫ ۵۰۰ میلی گرم گرم در روز و قند را تا ۲۰ گرم در روز کاهش داد – خواب کافی و به موقع: همگی تجربه ی این را داشته ایم که صبحگاهی بخاطر بی خوابی در شب یا دیر خوابیدن و نداشتن استراحت کافی صورتمان پف کند ، در نتیجه نتیجه این مورد را نگفته فهمدانید.

وقتی ما در حال حاضر استراحت می کنیم بدنمان در حال حاضر خود را تقویت می کنیم و سیستم غدد درون ریز شامل تمام سلولها ، اعضای داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر آن تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت اتفاق افتاده است. در صورت اگر در شب که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت کنید اعمال نام برده اتفاق نیفتاده و مواردی مانند پف کردن چهره را با خود به همراه دارد. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن وظایف خود را انجام داده و انرژی لازم را برای کارکرد مطلوب را به دست آوردید.

– ورزش کردن: یکی از روش های کم کردن وزن کلی بدن ورزش کردن است. در ورزش کردن مقداری که هر شخص کمتری با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 الی 2 کیلوگرم وزن ابتدا خود را بر روی صورت شخص نشان داد. به وقت ورزش چربی تمام قسمت های بدن درگیر و سوزانده ایم احساس کرد که چربی های صورت از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغر کردن صورت با تمرینهای هوازی: برای خلاصی از شر چربی های بدن یکی از تقویت کننده ترین روش ها ، افزایش ورزش هوازی است. شما می توانید هفته جاری ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۶۰ دقیقه ورزش هوازی داشته باشید و ورزش یکنواخت را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. با اتمام ورزش ترکیبی ، سوختن چربی های بدن در بدن ادامه پیدا کرد و در حدود ۲۰۰ کالری بیشتر در روز احساس کرد که این کار به لاغر شدن صورت شما نیز کمک کرد.

ماساژ صورت: پف صورت نتیجه آنباشته شدن مایع لنفاوی بر زیر پوست است. ماساژ صورت با فشرده سازی مایع لنفافی در زیر پوست به طور موقت مانع پف کردن صورت صورت می گیرد. به بر ماساژ نسخه با فرم دهی به صورت آن را لاغرتر از چیزی که هست نشان می دهد. به واسطه ی ماساژ منظم صورت ، شما مقدار زیادی را قابل توجه چربی صورت را از دست داده اید. از دیگر اثرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون است و به مرور پوست را به صورت رایگان انجام دهید. و از افتادگی آن را مجاز می دانم. برای این کار واقعید مانند تصویر زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: یکی دیگر از روشهای لاغر کردن صورت تحریک ماهیچه ها و به ورزشگاه ورزش می شود ، همانطور که ما با ورزش کردن دیگر اندام را لاغر و به عبارتی ماهیچه های فعالیت می کنیم آزاد عمل می کنیم برای صورت هم صادق باشیم.

تمریناتی که در ادامه به آنها اشاره کردیم باعث تقویت ۴۰ عضله صورت به نظر می رسد باریکِتر و لاغرتر برای شما به ارمغان بیاورد.

  • تقویت عضلات اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه های حروف X و O را پشت سر هم بگویید و تکرار کنید. این ورزش باعث می شود ، عضلات صورت شما منقبض و حرکت کنید. این تمرین را به صورت روزانه و تا جایی که تکرار کنید انجام دهید.
  • تقویت عضلات گونه: برای اینکه از انواع گونه های بزرگ خلاص شوید و عضلات گونه را تقویت کرده اید و از افتادگی آنها در میانسالی اقدام کنید ، باید بگونه های خود را به داخل صورت بکشید (مانند دهان یک ماهی) و هر روز ۲۰ بار این کار را تکرار کنید تا نتایج مثبتی داشته باشید.
  • تقویت تمام عضلات صورت: باز کردن دهان به طور کامل و گردان ، باعث می شود تمام عضلات صورت خود را درگیر کنید. به مدت ۵ ثانیه این عمل را حفظ کنید و این کار را در طول روز ۳۰ بار تکرار کنید.

از فعالیت های دیگر که می توانید انجام دهید این است که دهان را از هوا وارد کنید تا صورت شما چاق ترین و بیشترین حالت خود را دریافت کنید تا بتوانید لب ها را نگه دارید ، حال هوای دهان را از یک طرف به طرف دیگر ببرید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را بار دیگر در طول روز انجام دهید.

– استفاده از درمان های خانگی: برخی افراد که سلامت فرد و زیبایی و بی عیبی پوست صورت برای آنها بسیار مهم است در موارد خاصی مراقبت از پوست از ماسک های مختلف ایجاد شده تا به حالت ایده آۀ خود دست یابند برسد. برای این افراد ، به طور مثال مواردی که تا کنون ذکر شد یکی دیگر از روش های کاهش سایز صورت و لاغر کردن استفاده از ماسک های خانگی و بخورهای طبیعی است. شاید این موارد به اندازه موارد پیشین کارگشا و صددرصدی عمل نکند ولی به مرور زمان بی اثر هم شده بود. در ادامه به برخی از این موارد اشاره نمونه.

۱- مخلوط دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق شیر و یک قاشق آبلیمو را تهیه کنید و آن را به صورت روزانه به صورت ، چانه و گردنتان بزنید و ماساژ دهید. به طور کامل دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریایی و مقصد سرکه سیب هم در زمینه ی لاغر کردن صورت برای شما کارگشاست.

۲- خربزه میوه ایست که درزمینه ی لاغر کردن صورت شما بسیار قوی باشد. ابتدا این میوه را داخل مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه به صورتتان بزنید و ماساژ بدهید.

این روش در حال حاضر در مدت ۷ روز چربی اضافی صورت را از بین برد و به دلیل آن لاغری آن را ، به دلیل وجود ویتامین c در خربزه مانع پیری زودرس پوست هم انجام داد.

۳- از سایر ماسک های مورد استفاده در لاغری صورت استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گرم کنید و هم صبح و هم شب قبل از خواب یکبار آن را روی صورت ، چانه و گردنتان بمالید.

۴- درک به جرئت گفت پراستفاده ترین ویتامین برای زیبایی بدن E به شمار میرود. استفاده از ویتامین E چه به’صورت خوراکی و چه غیر خوراکی بسیار مفید و حائز اهمیت است. در ابتدای امر باید حتماً مواد غذایی را خریداری کنید که این ویتامین مانند: سبزیجات ، لبنیات ، حبوبات و بادام زمینی در برنامه غذایی خود قرار دهید. برای استعمال خارجی هم باورید روغن ویتامین E را به صورت ، گردن و چان‌تان بمالید ؛ این روغن چربی پوست را کاهش می دهد و باعث لاغری صورت می شود.

۶- از سایر درمان های خانگی برای لاغر کردن صورت استفاده از حوله داغ پیش از خواب می باشد. روش کار به این صورت است که حوله خواست را در آب داغ خیس اثرید و آب آن را شگفت زده و روی صورت قرار گرفتید. این عمل باعث می شود که چربی صورتتان با عرق کردن در این روش کم شود.

۷- شما معتید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کنید و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل بر لاغر کردن صورت صورت درخشان و روشن شدن پوستتان هم ایجاد شد.

برخی هم که غبغب دارند باید بین بردن آن شیر خام خالص را بر روی صورت و غبغب خود ماساژ دهندگان بدهند.

– عمل جراحی: با مراجعه به متخصص زیبایی ظاهری برای کمک به عمل جراحی به دست آوردن لاغر شدن صورت خود را به وجود آورید و از این موضوع غافل نباشیده که عمل جراحی زیبایی پوست ایجاد می شود از بین رفتن صورت صورت و پیرتر شدن زودتر از موعد آن.

برای لاغر کردن صورت همانطور که مشاهده کردید روشهای زیادی بزرگ شده است که هر کدام از آنها تاثیر خاصی را روی صورت شما گذرانده است فقط شما باید به دلیل اصلی چاقی صورتتان قبل از انتخاب روش لاغری آن پی ببرید. درصورت لزوم باورید که آیا می توانید سالم و شخصی سازی کنید آیا از قسمت رژیم آنلاین درخواست کرده اید خود را ارائه دهید تا در اولین فرصت در این زمینه شما راهنمایی کنم.

به امید بهترین ها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید