رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه

رژیم لاغری 7 روزه

اکنون با مکانیزه شدن شغل ها ، تحرک افراد روزبه روز کاهش یافته و این موضوع باعث بروز معضل چاقی شده است. این معضل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام فرد هر فرد و هم برای سلامتی فرد ضرر دارد. حال فرض کنید برای همین فرد شرایط پیش بینی شده است که باید به سرعت وزن خود را کم کنید ؛ مثلا به یک میهمانی بزرگ دعوت شده یا یک قرار مهم است و زمان کافی برای تهیه لباس مناسب نیست و لباسی که دوست دارد بپوشد کمی برایش تنگ شده است ؛ در چنین مواردی اولین سوالی که به ذهن این شخص خطور می کند این است که آیا راه حل نشده است وجود دارد که با وزن خود را به سرعت تغییر دهید و لباس مورد نیاز خود را بپوشید و ظاهر را داشته باشید؟

در ادامه این مطلب شما را با یک رژیم غذایی 7 روز آشنا کردید که هر کدام با وزن خود را تا 7 کیلوگرم کاهش دهید.

انتخاب یک رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش صحیح برای لاغر شدن این است که همیشه به دنبال رژیم غذایی طبیعی برای این کار هستید و هرگز از قرص ها و مکمل های مختلف لاغری که با تبلیغات تبلیغاتی مانند معجزه لاغری و… تلاش در فریب مردم دارند ؛ استفاده کنید با یک برنامه پردازی بر صحیح و رژیم غذایی سالم و درست بدن بدن خود را به وزن دلخواهتان برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده اصلی غذا یا وعده های غذایی نامنظم ، به هیچ وجه نمی توان به کاهش وزن شما کمک کرد و سلامتی شما نیز به مخاطره فکر شد. این نکته را نیز همیشه به خاطر داشته باشید که دست نیافتنی برای خود تعریف کرده اید زیرا بدن شما تا حد مشخصی پس از ورزش سنگین و رژیم غذایی بربیاید مشخص شده است.

رژیم جنرال موتورز چیست؟

رژیم غذایی 7 روزه ، که با نام رژیم غذایی جنرال موتورز (GM) از آن یاد بگیرید ، جزء آن را از برنامه های غذایی می دانید که با انجام آن می توانید وزن خود را بین 6 تا 7 کیلوگرم در طول هفته یک هفته تسلیم کنید. با انجام این رژیم ، کالریهای دریافتی بدن کاهش یافته و در نتیجه فرد با سرعت بیشتری لاغر کرد ؛ اما این روش هم چنین انواع روشهای لاغری مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جوانب مورد بررسی قرار گیرد تا به سلامتی فرد آسیب نزند که در این مطلب به آن پرداخته شود افزایش یابد.

اطلاعات درستی از تاریخچه و چگونگی ارائه این رژیم غذایی در دست نیست. در ابتدا تصور همگانی این بود که این رژیم برای کارکنان شرکت جنرال موتورز طراحی و ارائه شد که بیش از حد افزایش یافت. مدت زمان انجام این رژیم 7 روز است و هر روز ملزم برای استفاده از مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته است که بیشتر مصرف سبزیجات را داشته و تنها در روزهای انتهایی مجوز مصرف کرده اید. عامل مهم افزایش وزن کالری بیش از نیاز بدن است ؛ دلیل لاغری سریع فرد با این روش ، استفاده از غذاهای کمکالری مثل میوه های تازه و سبزیجات باید باشد ؛ پس میزان کالری را که در طول روز مصرف کرد میزان آن را بیشتر کنید. متخصصان تغذیه بر این باورند که این روش سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون دخالت هیچ گونه ماده شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیت شغلی و سنی ندارد و هر کسی با این رژیم براحتی وزن خود را کاهش داده است.

برای شروع تغذیه جنرال موتورز ، مهمترین نکته آماده سازی ذهن و تعریف هدف برای خود شما باشد ؛ چون در صورتی که هدفی را با ذهنی آماده کرده اید در ذهن خود تعریف کرده و دنبال کنید ، هر چقدر جلوتر بروید ، بیشتر به این باور رسید که به دست شما پیدا شد و در نتیجه برای رسیدن به هدف تمام تلاش خود را کرد و بازده کار شما بالا خواهد رفت. در مدت زمان انجام این رژیم فقط باید از مواد غذایی که در دستور این رژیم تجویز شده است استفاده کنید. ذکر این نکته نیازست که این رژیم به هیچ عنوان از شما مورد نیاز نیست که در طول روز گرسنه بماند ؛ چرا که نتیجه عکس داده و بجای کاهش وزن با افزایش وزن روبرو ظاهر شد و تمام زحماتتان به باد رفت. شاید برای شما هم عجیب به نظر برسد که در این زمان کم و بدون گرسنگی کشیده اید بطور مؤثری از وزن خود کم کرده اید این رژیم دقیقا به گونه ای طراحی شده است که با توجه به کالری موجود در مواد غذایی ، واقع شده در تمام ساعات روز سیر باشید ؛ تنها موردی که روی آن تأکید می کند ، عمل کرد دقیق به دستورات این رژیم است.

هدف رژیم غذایی جنرال موتورز

  • کاهش وزن بدن تا 7 کیلوگرم فقط در 7 روز
  • سمدزدایی کامل از بدن
  • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
  • افزایش توان چربیسوسی بدن

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

قبل از هر چیزی ذکر این نکته مورد نیاز است که قبل از این رژیم غذایی باید با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که اشاره شد ، این رژیم غذایی 7 روز زمان را امتحان کنید و شما برای کاهش وزن 7 کیلوگرمی فقط باید از مواد غذایی که در دستورالعمل ذکر شده است استفاده کنید:

1 روز اول رژیم لاغری: مصرف میوه های تازه

روز اول برای شما بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود ؛ چرا شما قدم اول را برای آمدن به هدف برمیهدارید و یک تغییر اساسی در زندگی خود فهمیدهید ؛ پس طبیعیست که این روز برای شما کمی دشوار باشد. در این مرحله شما باید از میوه های مختلف استفاده کنید ؛ صیفیجات چگونه هندوانه و طالبی مدلند گزینه های مناسبی هستند. ذکر این نکته نیازست که از موز در بین میوه های مجاز مجاز نیست ؛ همچنین شما حق استفاده از سبزیجات چه بصورت خام و چه پخته را هم نخواهید داشت. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکن. پس در روز اول هر زمان که احساس گرسنگی کردید فقط و فقط میوه مصرف کنید.

2 روز دوم رژیم لاغری: مصرف سبزیجات

برعکس روز اول که مجاز به استفاده از سبزیجات نبودید ؛ در روز دوم هر چقدر دوست دارید از سبزیجات مختلف استفاده کنید ؛ حتی این مجوز را داشته باشید که سبزیجات را بپزید ولی در پخت سبزیجات نیازی به عنوان از روغن استفاده نکنید. استفاده از لوبیای پخته شده ، هویج خام یا آبپز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و… در این روز بسیار مورد نیاز است. جالب است بدانید که سیبزمینی هم جزء سبزیجات من بوده و به علت داشتن کربوهیدرات بالا ، واقع شده است که بصورت آبپز در وعده صبحانه استفاده کنید تا طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشید. در این روزها شما تغییراتی را در عمکرد دستگاه مشاهده کردید و این امکان وجود دارد که تعداد دفعاتی که به سرویس بهداشتی مراجعه کرده اید بیشتر شود. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکن.

3 روز سوم رژیم لاغری: تجربه داشتن پوستی سالم با مصرف میوه های سبز و سبزیجات

در حقیقت روز سوم برنامه غذایی جنرال موتورز ، ترکیب دو روز قبل است ؛ به این ترتیب که شما اجازه می دهید در طول روز هم از سبزیجات و هم از میوه های استفاده کنید استفاده کنید. موارد منع مصرف این مرحله ، موز و سیبزمینی را می شود ؛ بقیه میوه ها و سبزیجات را می توانید با سفارش دلخواه خود برای مثال صبح امروز صبح رژیم سبزیجات و در نوبت بعدازظهر رژیم میوه را داشته باشید و یا برعکس و یا بصورت ترکیبی از آنها استفاده كنید استفاده كنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

4 روز چهارم رژیم لاغری: مصرف موز و شیر

روز چهارم جزء روزهای جذاب این رژیم غذایی است. شما در طول روز مجاز هستید بین ۸ تا ۱۲ عدد موز بخورید و ۳ لیوان شیر مصرف کنید. شاید از این قضیه احساس کنید که برنامه چهار روز به گونه ای طراحی شده است که شما احساس گرسنگی کنید ، اما در انتهای این روز احساس سیری کامل کرد ؛ باید سهم شیر و موز را به گونه ای تقسیم بندی کنید که در طول روز به هیچ عنوان احساس گرسنگی داشته باشید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: مصرف گوجه فرنگی

روز پنجم روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز هم برای شما جذاب خواهد بود ؛ چرا که واقعید در کنار مصرف 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز ، یک فنجان برنج هم بخورید. همانطور که میلدانید با مصرف گوجه فرنگی به میزان بیشتر اسید و بدن بالا بالا بردن پس برای رقیق کردن آن مصرف آب خود را افزایش دهید ؛ این میزان به 15 لیوان آب در این روز نیز برسد.

6 روز ششم رژیم لاغری: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز هم شما مجوز استفاده از یک فنجان برنج را دیدید داشت. در طول روز واقعیتید خود را با مصرف سبزیجات مختلف سیر نگه دارید. نوشیدن آب بین 8 تا 12 لیوان فراموش نشود. در این مرحله شما در بدن خود حس سبکی دیدید و دستگاه گوارش شما هم تقویت شده است.

7 روز هفتم رژیم لاغری: آبمیوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه برنامه ریزی جنرال موتورز بهترین و جذاب ترین روز آن را مورد نیاز؛ شما در این رویدید با یک فنجان برنج و هر چقدر دوست دارید سبزیجات و آبمیوه برای خود جشنی ترتیب دهید.

شما در انتهای این مرحله و در واقع برنامه 7 روزه رژیم غذایی ، متوجه کاهش شدید وزن خود شده اید. شما با کنار گذاشتن مواد غذایی پرکالری و مصرف فراوان میوه و سبزیجات و آب ، افزایش بر لاغر کردن خود ، سلامتی و شادابی را برای خود به ارمغان آوردناید. اگر در آینه نگاهی به پوست خود بیندازید متوجه شادابتر و شفافتر شدن آن شد ؛ بعلاوه دستگاه گوارش خود را تقویت کردهاید.

مزایای رژیم جنرال موتورز

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز کمک به کاهش وزن در کمترین زمان ممکن است. این فرآیند با کاهش مواد غذایی با کالری بالا انجام شده است.
  2. نتیجه سم زدایی بدن آزمایش ؛ با کاهش میزان کالریهای موجود در بدن ، حجم زیاد از سموم همراه با مواد زائد از بدن خارج از بین رفته است. به طور کلی این نکته را در نظر داشته باشید که رژیم های سمزدا مناسب استفاده کنید چرا که ممکن است به بدن آسیب برساند.

معایب رژیم جنرال موتورز

  1. این مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن را در خود ندارد: در روزهای ابتدایی این رژیم غذایی خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. هم خوردن در این رژیم غذایی اثری از پروتئین نیست در پروتئین پروتئین اشتها کم کم و رژیم سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک کرد ؛ حتی بیشتر از رژیم های غذایی سرشار از کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم پذیرش همه درشتمغذی بدن برای بدن مضر است و فرد در برخی از روزها باعث گرسنگی و کلافگی اقدام شد.
  2. این رژیم مؤثق نیست. چون تا امروز هیچ پژوهشی از آن حمایت نکرده است.
  3. لاغری از انجام این رژیم موقتی است و چربیسوسوز نیست ؛ در واقع با کاهش میزان کالری ، بدن آب خود را از دست می گیرید که باعث کاهش ناگهانی وزن می شود. پس باید از دارو استفاده کنید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر بگیرید و فعالیت های فیزیکی را با آن جمع کنید ؛ چنین رژیم غذایی چربیسوز خواهد شد و در کنار کاهش وزن ، سلامتی شما نیز حفظ خواهد شد.

رژیم جنرال موتورز ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیار از مردم تحت شرایط مشروط به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن خود میگردند. متاسفانه کاهش وزن پایدار در طول هفته یک هفته غیرممکن است زیرا برای دفع چربی های موجود در بدن زمان بیش ازتری لازم است. با این رژیم شما را به مصرف بیشتر میوه و سبزیجات ترغیب می کنید و قند و نوشیدنی های قندی را محدود می كنید ، اما این وزن كامل موقتی است و با همان سرعت مجدد بدن به وزن قبلی خود بازمی یگردد. توصیه کلی این است که خود را با این دست رژیم ها درگیر کرده و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار داده اید از عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز قرار دادن ندهید ؛ مگر مجبور باشید به دلیل دلیل وزن خود را موقتا کم کنید. پس یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت پزشک متخصص متغذیه انتخاب کنید و در کنار ورزشهای روزانه سلامتی خود را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید