زیره برای هضم ، سلامت سیستم ایمنی و بیشتر


فهرست مطالب[Hide][Show]

برای من همیشه جالب است که درباره مزایای ادویه جات آشپزخانه برای سلامتی مطلع شوم. ما هنگام تهیه چیلی ، تاکو ، کاری ، یا فجیتاها (که اغلب!) از پودر زیره آسیاب شده استفاده می کنیم. در واقع ، زیره ستاره مجموعه ای از غذاهای مکزیکی ، اسپانیایی ، خاورمیانه ای و هندی است.

در ایالات متحده ، زیره معمولاً در چاشنی های بسته بندی شده تاکو استفاده می شود ، اما لطفاً … آنها را نخورید! یک ترکیب ادویه جات سریع و آسان تهیه کنید (بعداً در این پست ذکر شده است) و سدیم و پرکننده های موجود در آن بسته های کوچک را کنار بگذارید.

زیره بسیار فراتر از ادویه دیگری است که می توانید به ترکیب ادویه اضافه کنید. این طعم متمایز دارد که آن را برای بسیاری مورد علاقه قرار می دهد ، اما طبیعتاً خواص حمایتی آن نیز چشمگیر است! من همیشه زیره را به صورت پوند سفارش می دهم و برای استفاده آسان ، یک ظرف شیشه ای با اندازه چهارم در کابینت ادویه خود نگه می دارم. در اینجا دلیل آن است:

اندکی تاریخ زیره

زیره نیز مانند دارچین از تاریخ طولانی و ارجمندی برخوردار است. در واقع ، این یکی از اولین گیاهانی است که در آسیا و اروپا کشت می شود.

این بذر ریز یک گیاه کوچک متعلق به خانواده جعفری که در اصل بومی مصر بود (در واقع مصری های باستان از آن در فرایند مومیایی کردن خود استفاده می کردند!) در یونان و روم باستان محبوب شد. جالب است که در قرون وسطی زیره نماد عشق و وفاداری بود و اغلب در عروسی ها نمایش داده می شد یا در نان هایی که با سربازان به نبرد فرستاده می شد پخته می شد. استعمارگران اسپانیایی و پرتغالی بعداً آن را به قاره آمریکا معرفی کردند.

مانند بسیاری از ادویه جات ترشی جات ، این فرهنگ ها و دیگر فرهنگ ها زیره را نه تنها به خاطر رایحه و طعم آن ، بلکه به دلیل خواص دارویی آن نیز ارزشمند می دانند. متون سنتی استفاده از آن را به عنوان یک ادرارآور ، برای تسکین معده و جلوگیری از نفخ معده توصیف می کنند. برخی فرهنگ ها از آن برای سلامت زنان و تحریک قاعدگی استفاده کرده اند.

مانند بسیاری از گیاهان ، زیره را می توان ضماد کرد ، مخصوصاً برای تورم یا گلودرد. من حتی به دارویی از مخلوط زیره و گیاهی برای تسکین سکسکه اشاره کردم!

فواید زیره سبز

این ادویه رایج دارای خواص و فواید زیادی به عنوان یک درمان است و به دلیل اثرات آن به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است:

منبع ویتامین ها

زیره سبز منبع خوبی از آهن ، منگنز ، منیزیم ، فسفر و سایر مواد معدنی محسوب می شود. همچنین حاوی ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین E و B6 و همچنین اسیدهای آمینه مفید است.

گوارش را بهبود می بخشد

برخی تحقیقات نشان می دهد زیره می تواند تولید آنزیم های پانکراس را تحریک کرده و به هضم غذا کمک کند. این چای گشنیز و رازیانه زیره سبز برای معده درد و گاز معده در خانه ما مناسب است. همچنین برای هر کسی که سعی می کند روده خود را درمان کند خوب است.

برای مغز مفید است

یک مطالعه نشان داد که زیره در برابر از دست دادن حافظه و اثرات مخرب استرس بر بدن محافظت می کند. این سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند ، که حتی مطالعاتی در مورد مزایای بالقوه آن در بیماران مبتلا به پارکینسون ایجاد کرده است.

سرشار از آنتی اکسیدان

مطالعه دیگری محتوای آنتی اکسیدان آن را ارزیابی کرد و آن را از سایر آنتی اکسیدان های رایج از جمله ویتامین C م moreثرتر دانست. برخی از تحقیقات آزمایشگاهی نشان داد که ممکن است حتی در مبارزه با سرطان نیز نقش داشته باشد.

ممکن است به تعادل قند خون کمک کند

در مطالعه دیگری زیره در افزایش حساسیت به انسولین موثر بوده و آن را برای بیماران دیابتی مفید می کند. در حقیقت ، مطالعه ای روی موش های دیابتی با عصاره زیره نشان داد که زیره در کاهش گلوکز خون و تولید AGE م thanثرتر از داروی ضد دیابت گلی بن کلامید است.

تحقیقات بیشتر نشان داد که عصاره زیره کلسترول تام ، تری گلیسیرید و نشانگرهای التهابی لوزالمعده را در موش های دیابتی کاهش می دهد. حتی به نظر می رسد افزایش وزن اضافی را متوقف می کند.

آسم را تسکین می دهد

تحقیقات بیشتر خواص ضد آسم را در زیره سبز نشان داده است زیرا زیره سبز به عنوان یک براکیودایاتور عمل می کند و می تواند به بیماران مبتلا به آسم کمک کند. به عنوان یک داروی خلط آور ، این کار باعث شل شدن بلغم و راحت تر برداشتن آن می شود.

ایمنی را افزایش می دهد

Apple’s Daily Apple یک مقاله عالی در مورد مزایای آن منتشر کرد. از این مقاله:

دوزهای خوراکی (25 ، 50 ، 100 ، 200 میلی گرم در کیلوگرم) در روزهای متوالی باعث افزایش پاسخ ایمنی موش ها با سیستم ایمنی ضعیف به دلیل استرس ناشی از محدودیت می شود. این اثرات با کاهش افزایش کورتیزول و اندازه غده آدرنال ، افزایش وزن تیموس و طحال و پر شدن سلول های T تخلیه شده مشخص شد. پاسخ وابسته به دوز وجود داشت ، اما همه دوزها اثرات مفیدی داشتند.

به سرماخوردگی کمک می کند

داروهای طبیعی سرماخوردگی اغلب شامل زیره به دلیل توانایی بالقوه آن در تسریع بهبودی است. این منبع غنی از ویتامین C و آهن است که هر دو می توانند به بهبودی کمک کنند. اسانس زیره سبز همچنین برای بدن در مبارزه با عفونت مفید است و همانطور که گفته شد برخی از افراد با خشک کردن مخاط اضافی ، سرفه و عطسه را تسکین می دهند.

نکته: کمی پودر زیره را با کمی عسل خام برای درمان سریع سرماخوردگی مخلوط کنید.

کاهش وزن + سم زدایی

زیره سبز حتی می تواند به کاهش وزن کمک کند. این مطالعه در سال 2014 اثرات مصرف روزانه 3 گرم (کمی کمتر از یک قاشق چای خوری) زیره را مورد بررسی قرار داد. هر دو گروه از مشاوره تغذیه یکسانی پیروی کردند و میزان کالری دریافتی خود را 500 کالری کاهش دادند. پس از 3 ماه ، گروه مصرف زیره 3 کیلوگرم بیشتر از گروه کنترل بدون مصرف زیره وزن کم کردند.

تحقیقات به توانایی زیره در اصلاح تولید اسید چرب در کبد به دلیل مزایای محافظتی آن کمک می کند. در این مطالعه زیره کبد موش ها را از سمیت ناشی از مصرف اتانول و روغن آفتابگردان فاسد محافظت کرد.

برای استخوان خوب است

زیره سبز دارای اثرات ضد پوکی استخوان بر موش هایی بود که با داروها رقابت می کردند اما اثرات منفی نداشتند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، اما به طور کلی یک درمان بی خطر محسوب می شود.

مزایای بسیار چشمگیری برای گیاهی که در بسته های ادویه در فروشگاه مواد غذایی یافت می شود! اگر قبلاً از زیره در آشپزی خود استفاده نمی کنید ، روش های زیادی برای استفاده از آن وجود دارد!

روش های استفاده از زیره سبز

این ادویه تند دارای طیف وسیعی از کاربردهای آشپزی است اما بسیار بیشتر از یک ادویه است! برای استفاده از مزایای روزانه این موارد متعدد را امتحان کنید!

کاربردهای آشپزی

روشهای بی پایان استفاده از این ادویه در آشپزخانه وجود دارد. این ترکیب ادویه جات ضروری است:

وقتی یک ادویه درست نمی کنم ، گاهی اوقات از زیره ساده برای طعم دادن به تاکو یا فجیتا استفاده می کنم و دیگر ادویه ها را به سختی از دست می دهیم!

افزودن زیره به املت و تخم مرغ هم خوب جواب می دهد ، یا آن را قبل از کباب کردن به صورت خشک روی گوشت امتحان کنید. قبل از بو دادن روی سبزیجات بپاشید یا برای مخلوط برنج با طعم تاکو به مقداری برنج اضافه کنید.

مراقبت از پوست

شاید این اولین چیزی نباشد که به ذهن می رسد اما زیره در دستور العمل های مراقبت از پوست نیز عالی است. به طور خاص ، هنگامی که با عسل مخلوط می شود ، یک اسکراب عالی برای صورت ایجاد می کند. به طور طبیعی ضد باکتری است و لایه برداری کمی دارد تا ناخالصی ها را پاک کند. منبع غنی ویتامین E ، همچنین به پوست کمک می کند تا آسیب ها را ترمیم کرده و ظاهری جوان داشته باشد.

اسانس

این روغن به دلیل رایحه بسیار تند یکی از رایج ترین اسانس ها نیست ، اما اسانس زیره سبز یک چیز عالی برای نگهداری در کابینت درمان است. رقیق شده ، می توان از آن برای آرام کردن معده در خارج استفاده کرد. یا یک قطره به مخلوط پخش کننده اضافه کنید تا حالت تهوع را تسکین داده و هوا را تصفیه کنید.

چای سم زدایی

این چای سم زدایی CCF را به برنامه معمول خود برای مزایای گوارشی و کاهش وزن اضافه کنید.

زیره را از کجا بخریم

البته شما می توانید این ادویه کوچک شگفت انگیز را در اکثر خواربارفروشی ها خریداری کنید ، اما فقط مطمئن شوید که یک نوع با کیفیت است. من معمولاً آن را اینجا سفارش می دهم زیرا ارگانیک است و طعم عالی دارد!

هشدارها و خطرات

زیره سبز یک گیاه آشپزی است و به طور کلی حتی در دوزهای متوسط ​​بی خطر و غیر سمی در نظر گرفته می شود. من آن را آزادانه به غذا اضافه می کنم و جوانه های چشایی به طور کلی راهنمای خوبی برای میزان مناسب مصرف است.

در دوزهای بالا دارویی برخی از اثرات بالقوه وجود دارد. ممکن است تستوسترون را در دوزهای بسیار زیاد کاهش دهد ، بنابراین مردان ممکن است مایل به مصرف مقادیر زیاد برای مدت طولانی نباشند. این دارو در دوزهای بالا برای شروع قاعدگی استفاده می شود بنابراین در زنان باردار باید با دوزهای زیاد احتیاط شود زیرا ممکن است خطر سقط جنین وجود داشته باشد.

با توجه به قند خون ، مغز و اثرات ایمنی ذکر شده در بالا ، هر فردی که دارای شرایط پزشکی است قبل از استفاده از مقادیر بیشتر از آشپزی این ادویه باید با پزشک مشورت کند.

این مقاله توسط دکتر جنیفر پفلهار ، DO ، FACEP ، ABOIM از نظر پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است. دکتر جنیفر پزشک دارای مجوز دو تخته است و اکنون در طب اورژانس مشغول به کار است و دفتری در اوهایو دارد که در زمینه پزشکی یکپارچه فعالیت می کند. مانند همیشه ، این توصیه پزشکی شخصی نیست و توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت کنید.

آیا از زیره استفاده می کنید؟ غذای مورد علاقه یا دستور پخت شما که از زیره استفاده می کند چیست؟ زیر را به اشتراک بگذارید!دیدگاهتان را بنویسید