ساعت هوشمند شما می گوید در AFib هستید. حالا چی؟


7 سپتامبر 2021 – سوزان کارنی به تازگی برای ساعت کریسمس خود یک اپل واچ سری 6 قرمز رنگ دریافت کرده بود که به صورت آن نگاه کرد و یک هشدار هشدار دهنده را مشاهده کرد: او “ریتم نامنظم قلب نشان دهنده فیبریلاسیون دهلیزی داشت.” در ابتدا چشمانش را چرخاند.

“من گفتم:” بیا. این فقط یک ساعت است. [1] او به هر حال به پزشک مراجعه کرد ، جایی که یک سری آزمایش ها تایید کردند که او در واقع در حال تجربه AFib است ، یک ریتم نامنظم قلب شایع اما به طور بالقوه کشنده که خطر سکته مغزی را پنج برابر افزایش می دهد.

پزشک او برای کاهش احتمال سکته مغزی ، داروهای رقیق کننده خون را بلافاصله تجویز کرد و از او خواست تا از برخی از ضد احتقان ها که به نظر می رسد باعث از بین رفتن آنها می شود ، جلوگیری کند. در حال حاضر ، کارنی از دوستان خود می خواهد که یک ساعت بگیرند.

“باور نکردنی است که آنها می توانند این کار را انجام دهند. من فقط تعجب می کنم که چه مدت این اتفاق می افتاد بدون اینکه من بدانم “، او می گوید.

بسیاری از زنان پس از اینکه ساعت های هوشمند مجهز به برنامه های نظارت بر ضربان قلب آنها را دچار اختلالی کرد که بسیاری از آنها درباره آن نمی دانند ، به اورژانس یا مطب قلب مراجعه می کنند. بسیاری تصور می کردند که خستگی ، مه مغزی و تنگی نفس آنها فقط بخشی از افزایش سن است. دیگران می دانستند که مشکلات قلبی دارند و طبق توصیه پزشک ، از ساعت خود برای نظارت دقیق بر نبض آنها استفاده کردند.

برخی جوان ، سالم و کاملاً بدون علامت هستند.

“من قبلاً از فیبریلاسیون دهلیزی به عنوان شایع ترین مشکل قلبی یاد می کردم که هیچ کس نمی داند که آنها مبتلا هستند. اما از زمان ظهور این ساعت ها ، آگاهی منفجر شده است. درمان AFib. آنها یک بازی مطلق بوده اند و جان بسیاری را نجات داده اند. “

چرا تشخیص زودرس اهمیت دارد

به بیان ساده ، فیبریلاسیون دهلیزی یک فعالیت الکتریکی آشفته در حفره های فوقانی قلب است.

کریستین آلبرت ، دکتر ، رئیس بخش قلب و عروق در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس توضیح می دهد: “به جای ضرب و شتم هماهنگ ، دهلیزها مانند یک کیسه کرم می لرزند.”

در صورت تداوم AFib ، خون می تواند در قلب جمع شود و جریان خون به اندام ها را مسدود کرده و بیماران را برای سکته مغزی ، حملات قلبی و افت شناختی آماده کند. در حالی که به طور کلی در مردان شایع تر است ، AFib به طور کلی بر کیفیت زندگی زنان بیشتر تأثیر می گذارد.

برای برخی ، آنقدر متناوب است که تشخیص آن دشوار است. برای دیگران ، این بخشی مزمن از زندگی روزمره است.

در صورت عدم کنترل ، می تواند منجر به ایجاد زخم در قلب شود ، که معکوس آن دشوار است.

دی می گوید: “اما فرصتی وجود دارد که در آن شما شانس خوبی برای بهبود فیبریلاسیون دهلیزی بدون دارو و روش های درمانی دارید.”

از سال 2018 ، هنگامی که اپل اولین برنامه ای را ارائه کرد که به مردم امکان می داد از نوار قلب خود الکتروکاردیوگرام (ECG) ، اندازه گیری امضای الکتریکی قلب را بگیرند ، تعداد بیشتری از افراد وارد دفتر وی در آن پنجره شدند.

ضد حماقت

Sunjeet Sidhu ، MD ، الکتروفیزیولوژیست در بیمارستان MemStar Union Memorial در بالتیمور ، هشدار می دهد که این ساعت ها مفید هستند ، اما بی عیب نیستند.

برخی از آنها به طور مداوم ضربان قلب را کنترل می کنند و از ریتم نامنظم که می تواند AFib باشد به کاربر اطلاع می دهند. برخی دیگر دارای برنامه ای هستند که به کاربران اجازه می دهد دکمه ای را فشار داده و در 30 ثانیه نوار قلب انجام دهند.

در هر صورت ، آزمایش های بیشتر لازم است.

سیدو می گوید: “این به هیچ وجه تشخیص قطعی نیست و ممکن است موارد مثبت کاذب وجود داشته باشد که افراد را بیش از آنچه نیاز است عصبی می کند.”

بر اساس مطالعه انجام شده بر روی 420،000 کاربر اپل واچ ، تنها حدود یک سوم از افرادی که به طور نامنظم در مورد نبض مطلع شده بودند ، پس از آزمایش بعدی با دستگاهی به نام وصله الکتروکاردیوگرافی (ECG) ، با فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شدند. از آنجا که AFib می تواند بسیار متناوب باشد ، این تعجب آور نیست ، نویسندگان خاطرنشان کردند.

در آزمایشی جداگانه ، ساعت 84٪ مواقع AFib را با دقت پیش بینی کرد.

از طرف دیگر ، برخی هشدار داده اند که ممکن است ساعت آنقدر حساس نباشد که بتواند AFib را بگیرد. فقط 13 درصد از افرادی که بعداً با فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شده بودند قبلاً متوجه ریتم نامنظم قلب شده بودند.

سیدو می گوید: “در برخی موارد ، ممکن است احساس امنیت نادرست به مردم دست دهد و آنها را وادار کند علائم را از بین ببرند که نباید از بین بروند.”

با این اوصاف ، او و دیگران این ساعت ها را به عنوان یک افزودنی اجتناب ناپذیر و عمدتا مثبت در زرادخانه در برابر AFib می دانند.

دی می گوید: “من با خوشحالی به هزاران نوار قلب مثبت کاذب از بیمارانم نگاه می کنم اگر این بدان معناست که ما می توانیم حتی از یک سکته مغزی جلوگیری کنیم.”

حالا چی؟

بنابراین ، اگر ساعت شما به شما هشدار دهد چه باید بکنید؟ اول: نگران نباشید. دوم: با پزشک خود تماس بگیرید.

هنگامی که پزشک فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص می دهد ، بسته به سلامت کلی آنها ، بیماران اغلب می توانند با اقدامات شیوه زندگی خود به تنهایی آن را مهار کنند.

برای افرادی که در معرض خطر بالای سکته مغزی قرار دارند یا کسانی که علائم سخت تری دارند ، پزشکان ممکن است داروهایی را تجویز کنند ، یک روش حداقل تهاجمی به نام ابلیشن یا داروهای ضد آریتمی برای تثبیت ریتم.

و هنگامی که بیمار به خانه می رود ، بسیاری پیشنهاد می کنند که ساعت را روی کلیک نگه دارند.

ژاکلین ویلسون ، یک افسر وام 66 ساله از بالتیمور می گوید: “این آرامش را برای شما به ارمغان می آورد و شما را بدون نیاز به مراجعه به مطب با متخصص قلب خود در تماس می کند.” او اخیراً برای رسیدگی به AFib خود اقدام به تخطئه کرده است.

او رژیم غذایی خود را دنبال می کند ، بیشتر می خوابد و ورزش می کند. او هر دو روز ساعت خود را برای AFib چک می کند. اگر قرار بود اپیزود داشته باشد ، گزارش ECG خود را از طریق ایمیل برای تجزیه و تحلیل بیشتر و توصیه در مورد اقدامات بعدی به پزشک خود ارسال می کند.

او از زمان عمل جراحی تا به حال هیچ موردی نداشته است.

او می گوید: “من هر روز احساس بهتری دارم.” “من واقعاً امیدوار هستم.”

با اعداد

6 میلیون مردم ایالات متحده تحت تأثیر فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.

700000 مردم آن را دارند اما نمی دانند

1 در 3 بزرگسالان آمریکایی در مرحله ای از زندگی خود یک قسمت از فیبریلاسیون دهلیزی را تجربه خواهند کرد.

2 میلیون افراد زیر 65 سال فیبریلاسیون دهلیزی دارند.

10 تا 12 درصد افراد بالای 85 سال فیبریلاسیون دهلیزی دارند.

7 راه مقابله با AFib بدون دارو یا جراحی

رفع اختلالات خواب: افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب چهار برابر بیشتر در معرض فیبریلاسیون دهلیزی و احتمال عود بعد از عمل هستند. تحقیقات نشان می دهد حتی چند شب خواب از دست رفته خطر ابتلا به AFib را افزایش می دهد.

ترک سیگار: در ابتدا خطر شما را دو برابر می کند و ترک آن می تواند 36 درصد آن را کاهش دهد.

خوردن نوشابه های انرژی زا: در حالی که مطالعات عموماً ارتباط قوی بین چیزهایی مانند قهوه و شکلات و AFib نشان نمی دهد ، محرک های موجود در نوشیدنی های انرژی زا مانند ردبول ، به ویژه در بیماران جوان ، با آن ارتباط دارد.

کمتر (یا بیشتر) ورزش کنید: ورزشکاران استقامتی ، مانند دوندگان ماراتن ، تمایل بیشتری به AFib دارند ، به ویژه با افزایش سن. برای آنها ، کاهش مسافت پیموده شده می تواند کمک کننده باشد. از سوی دیگر ، زندگی بی تحرک نیز می تواند یک عامل خطر باشد.

استرس زدایی: تحقیقات نشان می دهد افراد 85 less کمتر در روزهای شاد به AFib مراجعه می کنند تا در روزهای غمگین ، عصبانی یا استرس زا.

کاهش وزن: یک مطالعه بر روی 355 بیمار مبتلا به اضافه وزن AFib که منتظر جراحی بودند ، نشان داد که از بین افرادی که وزن قابل توجهی از دست داده اند ، نیمی از آنها بدون نیاز به دارو یا عمل جراحی بهبود یافته اند.

شراب را رها کنید: در حالی که برخی مطالعات نشان می دهند مصرف الکل متوسط ​​می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، AFib ممکن است داستان متفاوتی باشد. افراد به احتمال زیاد پس از نوشیدن زیاد مشروبات الکلی با AFib به اورژانس می روند. فقط یک نوشیدنی در روز خطر را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به مدت 6 ماه کاملاً خودداری کردند ، قسمت های کمتری داشتند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

1: مصاحبه سوزان کارنی: 6093513914

2: مصاحبه جان دی: [email protected]

3: مصاحبه کریستین آلبرت: [email protected]

4: مصاحبه آلبرت.

5: پرز و همکاران “ارزیابی مقیاس بزرگ یک ساعت هوشمند برای شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی” ، 14 نوامبر 2019 ، مجله پزشکی نیوانگلند.

6: پرز و همکاران نامه به سردبیر: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc1916858

7: مصاحبه با ژاکلین ویلسون: [email protected]

8: پرز و همکاران

9: دی و همکاران “ده رویکرد اصلاح شیوه زندگی برای درمان فیبریلاسیون دهلیزی ،” Cureus ، https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6059525/ و کتاب دی.

10: European Heart Journal ، https://academic.oup.com/eurheartj/advance-article/doi/10.1093/eurheartj/ehaa953/6090248


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید