ساندویچ پانل سردخانه در چه صنایعی استفاده می شود؟ – پایگاه خبری تحلیلی جامعه ایران


ساندویچ پانل سردخانه یکی از پرکاربردترین انواع تجهیزات پیش ساخته ساختمانی است که در طراحی و ساخت سازه های مختلف کاربرد دارد. در واقع این تجهیزات با ویژگی های منحصر به فرد خود انتخابی ایده آل برای سازه های ساختمانی مورد نیاز صنایع می باشد زیرا می توان از آن برای نگهداری انواع مواد غذایی استفاده کرد. البته کیفیت متریال به کار رفته در این سازه ها به گونه ای است که در انواع صنایع کاربرد فراوانی دارد.

ساندویچ پانل اتاق سرد

در سال های اخیر هزینه ساخت انواع انبارها و سوله های سردخانه ای برای مواد غذایی به خصوص در صورت استفاده از انواع مصالح ساختمانی بسیار افزایش یافته است و این هزینه ها نجومی خواهد بود. خانه های ساندویچ پانل سرد تجهیزات و سازه های پیش ساخته ای هستند که از دو ورقه فلزی و یک فوم میانی تشکیل شده و به دلیل دارا بودن متریال با کیفیت، عایق مناسبی در برابر دما، گرما، رطوبت، مخالفان و … می باشد که از آسیب جلوگیری می کند. غذا در دراز مدت

کاربرد استفاده از انواع ساندویچ پانل سردخانه در صنایع مختلف

طبق تعریف سردخانه ساندویچ پانل، این سازه برای نگهداری انواع مواد غذایی که از فساد آن جلوگیری می کند، انتخابی ایده آل است. البته از این تجهیزات در ساخت انبارها برای نگهداری مواد غذایی خشک مانند محصولات کشاورزی نیز استفاده می شود و در دراز مدت از خیس شدن بذرها جلوگیری می کند.

ساندویچ پانل سردخانه از عایق قوی و کاربردی ساخته شده است و همین امر باعث شده در بسیاری از موارد از آن استفاده شود. در لبنیات بزرگ از این ساختار به عنوان یک اتاق سرد برای نگهداری پروتئین ها و محصولات لبنی استفاده می شود و آن را در محیطی با دمای ثابت نگه می دارد. البته این تجهیزات در اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و همین امر باعث شده تا کاربردهای متفاوتی داشته باشند.

کاربرد ساندویچ پانل سرد در صنایع مختلف

همانطور که گفته شد در طراحی و تولید انبارها از سازه های نگهداری مواد غذایی، سردخانه ها استفاده می شود، اما به دلیل کیفیت و عایق بندی مناسب، از این تجهیزات در قسمت های دیگری نیز استفاده می شود که شامل موارد زیر است:

 • از این ماده برای نگهداری انواع محصولات صنعتی در سردخانه استفاده می شود.
 • انواع ساندویچ پانل سرد خانگی در کارخانه های بزرگ تولید فرآورده های گوشتی، سوسیس و کالباس نقش سازنده ای دارند.
 • علاوه بر مواد غذایی می توان به نقش ساندویچ پانل سردخانه در صنایع تولیدی شیمیایی و آزمایشگاهی نیز اشاره کرد.
 • برای حمل و نقل مواد غذایی و دارو نقش مهم و کاربردی دارد، به همین دلیل بر روی انواع کامیون، کامیونت و تریلر نصب و مونتاژ خواهند شد.
 • گاهی اوقات نیاز به انتقال مواد تولیدی از مکانی به مکان دیگر می باشد که در این صورت از این تجهیزات در ساخت سردخانه های سیار استفاده می شود.
 • کشتارگاه های صنعتی، مرغداری ها و گاوداری های بزرگ از این تجهیزات به عنوان فریزر مزرعه ای برای نگهداری مواد غذایی و گوشت ذبح شده استفاده می کنند.
 • شرکت های واردکننده دارو با استفاده از انواع ساندویچ پانل یخچال دار اتاقک هایی را طراحی و تولید می کنند تا بتوانند حجم داروهای خریداری شده را قبل از تزریق به بازار ذخیره کنند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سرد

موارد ذکر شده ادارات کل استفاده کننده از این سازه ها هستند، گاهی اوقات می توان شاهد استفاده از ساندویچ پانل سردخانه در فروشگاه ها و کلینیک ها بود.

به طور کلی استفاده از این تجهیزات مزایای بسیاری را به همراه دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع ساندویچ پانل سردخانه نسبت به مدل های دیگر ضخامت کمی دارند و به همین دلیل می توان از آنها در فضاهای کوچک استفاده کرد.
 • تمامی مراحل ساخت این تجهیزات در کارخانه های تولیدی انجام می شود بنابراین برای نصب فقط به یک مونتاژ کوتاه نیاز دارید که سرعت اجرای آن را بسیار افزایش می دهد.
 • از دانسیته بالای ۴۰ در طراحی و تولید ساندویچ پانل سردخانه ای استفاده می شود که باعث افزایش عایق بودن این پانل ها در برابر گرما، نفوذ گرد و غبار، دما، آب، حشرات، آتش و رطوبت می شود و می تواند در برابر ورود باکتری ها بسیار مقاوم باشد. . .
 • تنوع رنگی بالایی دارد که به افراد اجازه می دهد تا انبارهای مختلفی را بر اساس تفکیک رنگ و شناسایی ساده ایجاد کنند.

نتیجه

در سال های اخیر با پیشرفت تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده در انواع کارخانجات می توان شاهد رشد روزافزون تولید مواد غذایی، دارویی و شیمیایی بود که بیش از تقاضای بازار است. این مقدار اضافی از محصولات را می توان برای مدت معینی در دمای محیط نگهداری کرد و برای جلوگیری از فرسودگی و تخریب باید در محیط های ایزوله با دمای مناسب قرار داده شود، بنابراین استفاده از ساندویچ پانل سرد در صنایع مختلف اجباری شده است. . . . دنیای ماموت با طراحی و تولید سازه های با کیفیت شرایط استفاده بدون مشکل از این تجهیزات را فراهم کرده است.