سرانجام! کمک به کودکان مبتلا به ADHD، ADD!

در دهه گذشته، موارد اختلال بیش فعالی و اختلال نقص توجه (ADHD/ADD) پنج برابر شده است. گزارش شده است که ۳-۷٪ از کودکان آمریکایی از این تشخیص رنج می برند. علائم ADHD/ADD با تمرکز ضعیف، عدم تمرکز، رفتارهای تکانشی و بیش فعالی مشخص می شود. در حال حاضر هیچ پروتکل خاصی برای تشخیص شرایط وجود ندارد. اغلب آنها کاملاً مشاهده ای هستند، بدون هیچ گونه تصویربرداری تشخیصی یا مطالعات آزمایشگاهی برای تأیید این شرایط.

بسیاری از والدین در طول دوره درمان خود را حدس می زنند و برخی نسبت به داروها و عوارض جانبی آنها بر فرزندانشان کاملاً بدبین می شوند. ایالات متحده به تنهایی ۹۰ درصد از داروهای دارویی جهان را برای ADHD/ADD مصرف می کند. خبر خوب این است که جایگزین هایی وجود دارد. برنامه های مدیریت طبیعی شامل تغییر در رژیم غذایی، مکمل های غذایی کامل، مراقبت های کایروپراکتیک، برنامه ریزی سبک زندگی و فعالیت های ورزشی و تحریکی روزانه است. بیایید هر جایگزین را به طور خلاصه مرور کنیم:

تغذیه نامناسب و رژیم غذایی نامناسب عامل اصلی علائم ADHD/ADD است. طبق مقاله ای که در مجله سلامت کودک منتشر شد، مشخص شد که بین رژیم غذایی و علائم در کودکان مبتلا به ADHD، از جمله مشکلات خواب، علائم فیزیکی و تغییرات خلقی، رابطه مستقیمی وجود دارد. حذف غذاهایی که حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا، سوکرالوز، روغن های هیدروژنه، رنگ های غذایی و تقویت کننده های طعم (MSG) و سایر محصولات پخته شده و غذاهای فرآوری شده هستند، گامی عالی است. بازگشت به یک رژیم غذایی پر از میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، حبوبات و ماهی برای حداقل ۱۲ هفته باید نتایج مطلوب بسیاری در کودکان و متعاقباً رفتارهای بهتر به همراه داشته باشد.

افزودن مکمل های غذایی اغلب کمک می کند و باید شامل اسیدهای چرب امگا ۳، DHA، ریشه زنجبیل، منیزیم، روی و آهن به همراه کپسول های میوه و سبزیجات کامل باشد. اینها به عنوان “جایگزین” نیستند، بلکه “مکمل” رژیم غذایی هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد مغز، عملکرد و رشد شناختی ضروری هستند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مکمل های ذکر شده در بالا در کودکان ADHD در مقابل یک گروه کنترل تصادفی کاهش می یابد.

یک ارتباط مستند بین کیفوز گردنی (انحنای معکوس گردن) و سابلوکساسیون ستون فقرات گردنی (گردنی) با افزایش ADHD/ADD وجود دارد. تنها در مطب من، اکثر کودکان من که با این شرایط تشخیص داده شده اند، تنها با بازگرداندن انحنای مناسب و صاف کردن ستون فقرات از طریق تنظیمات و کشش ملایم کایروپراکتیک، متوجه بهبود قابل توجهی در علائم خود شده اند. ما شاهد افزایش شدید کودکانی هستیم که به دنبال اصلاح ستون فقرات به عنوان وسیله ای برای مراقبت های بهداشتی فعال هستند. در نتیجه، بسیاری از والدین می‌توانند میزان مصرف دارو را برای فرزندانشان کاهش دهند، اگر نه به طور کامل.

همچنین نشان داده شده است که ورزش به کودکانی که از مشکلات مربوط به دامنه توجه رنج می برند کمک زیادی می کند. ورزش به افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به عضلات و اندام های مختلف بدن کمک می کند. به گفته جان جی راتی، MD، دانشیار بالینی روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، “ورزش باعث بهبود یادگیرنده می شود. حواس آنها افزایش می یابد، تمرکز و خلق و خوی آنها بهبود می یابد، آنها کمتر بی قرار و تنش هستند، و آنها بیشتر احساس می کنند. با انگیزه و نشاط. ورزش محیطی را برای سلول های مغز ما ایجاد می کند تا به هم متصل شوند، که بلوک اصلی یادگیری است.” بازی‌های ویدیویی، تماشای تلویزیون و سایر فعالیت‌های راکد می‌توانند به دلیل عدم یادگیری و فعالیت، مانع رفتارها و بدن کودکان شوند.

قوانین خانه و فرزندپروری فعال نیز رفتارها را تا حد زیادی بهبود می بخشد. قوانینی را تنظیم کنید، همیشه مثبت باشید، زمان خواب مناسب را تنظیم کنید، کاهش زمان تلویزیون، کامپیوتر و بازی های ویدیویی و فعال شدن بیشتر در خواندن و انجام تکالیف با فرزندتان به او در تمرکز و خلق و خوی کمک می کند. مهمتر از همه، ثبات و ایفای نقش فعال در زندگی فرزند شما نتایج مطلوب بسیاری را برای بهبود فرزندان شما به همراه خواهد داشت.

با انجام این اقدامات به طور کلی یا جداگانه، تغییرات قابل توجهی در سلامت فرزند خود ایجاد می کنید و به طور بالقوه نیاز به مراقبت های دارویی طولانی مدت را از بین می برید. انتخاب واضح و آسان برای پیاده سازی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر