سردرد با جراحی کاهش وزن رژیم غذایی با پروتئین بالا

چرا وقتی از یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات به یک رژیم غذایی پر پروتئین تبدیل می شویم، از سردرد رنج می بریم؟ بسیاری از بیماران جراحی کاهش وزن این را می پرسند.

در واقع دلایل متعددی برای سردرد در هنگام پیروی از رژیم غذایی با پروتئین بالا و کم کربوهیدرات وجود دارد. مهمتر از آن، چندین کار کوچک وجود دارد که می توانیم برای تسکین سردرد انجام دهیم:

اول، هنگامی که ما از یک رژیم کربوهیدرات فرآوری شده به رژیم غذایی غنی از پروتئین، همانطور که توسط اکثر پزشکان و متخصصان رژیم درمانی توصیه می شود، تغییر می کنیم، مصرف تریپتوفان را افزایش می دهیم. لیست کوتاهی از غذاهای سرشار از تریپتوفان شامل پنیر، گوشت، آجیل و سویا است. مصرف تریپتوفان باعث ترشح سروتونین در مغز می شود که به عنوان یک منقبض کننده عروق در نظر گرفته می شود: رگ های خونی ما را سفت می کند. در مقادیر کم این به ما کمک می کند احساس خوبی داشته باشیم. اما در مقادیر بیشتر که به آن عادت نداریم باعث سردرد می شود.

برای متعادل کردن افزایش تریپتوفان (یک اسید آمینه – چیز خوب) مصرف ما باید کربوهیدرات های پیچیده مناسب را در ریتم غذا خوردن جراحی کاهش وزن خود بگنجانیم: ۲B/1B (۲ لقمه پروتئین / ۱ لقمه کربوهیدرات). در اینجا چند انتخاب غذایی هوشمندانه برای رژیم جراحی کاهش وزن شما آورده شده است:

کربوهیدرات ها:

سیب

کنگر فرنگی

ریحان

جوانه لوبیا

چغندر

هویج

کرفس

کران بری

خیارها

لوبیا سبز

گلابی ها

اسفناج

اسکواش

چربی:

روغن زیتون

پروتئین:

گوشت بره

عدس

ماهی تن

بوقلمون

در مرحله بعد، ما باید مطمئن باشیم که رژیم غذایی خود را با ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری تکمیل می‌کنیم، و در این فهرست من شخصاً مکمل‌های گیاهی را که قرن‌ها استفاده بشر برای سلامت و رفاه ما مفید بوده است، قرار می‌دهم. لطفا لیست مکمل ها را بررسی کنید:

تب: ۲۰۰-۳۰۰ میلی گرم در روز

زنجبیل: ۱۵۰۰ میلی گرم در ۳ نوبت (۵۰۰ میلی گرم) در روز مصرف می شود.

منیزیم: ۱۰۰۰ میلی گرم در روز (بدون عمل WLS پس از عمل کمبود منیزیم دارد)

کلسیم با ویتامین D: 1000 میلی گرم در روز

ویتامین B6: 50-100 میلی گرم در روز

ویتامین B کمپلکس طبق تجویز پزشک، خوراکی، زیر زبانی یا تزریقی

اگر صبح با سردرد از خواب بیدار می‌شوید، توصیه می‌کنم یک وعده Emergen-C بخورید. من قویاً معتقدم که Emergen-C برای ما مفید است زیرا در یک دوز ۶۰ میلی گرم منیزیم، ۲۰۰ میلی گرم پتاسیم دریافت می کنید. ۶۰ میلی گرم سدیم؛ ۵۰ میلی گرم کربنات کلسیم؛ (الکترولیت های شما)؛ علاوه بر ویتامین B6 و B12؛ ویتامین C، نیاسین، تیامین، روی، و تعداد کمی دیگر. بای پس معده کوچک ما و شکم های نواری معده ما می توانند این مکمل را به سرعت جذب کنند و مصرف آن دشوار یا دردناک نیست. اگر Emmergen-C را امتحان نکرده اید، لطفاً این کار را انجام دهید. به عنوان یک یادداشت، رژیم ویتامین خود را در هنگام مصرف Emergen-C ادامه دهید. از این محصول محلول در آب استفاده کنید تا فقط کمی تغذیه اضافی داشته باشید.

اگر سردرد شما مزمن است و به رژیم غذایی پر پروتئین بیش از جراحی کاهش وزن مشکوک هستید، لطفاً برای شناسایی علت سردرد، یک دفترچه یادداشت سردرد داشته باشید. دکتر الکس دوارت برای ردیابی این موارد پیشنهاد می کند:

رژیم غذایی – رژیم غذایی و آلرژی غذایی شایع ترین علت سردرد است.

هورمون ها – نوسانات سطح هورمون باعث سردرد مکرر می شود.

آب و هوا – تغییر در فشار هوا و سایر شرایط آب و هوایی می تواند باعث سردرد شود.

استرس – علت مکرر سردرد.

تغییر در روال – اختلال در روال معمول (مانند تغییر در رژیم غذایی) باعث سردرد می شود.

مشکلات دندانی یا جراحی ریشه باعث سردرد می شوند

محرک های حسی – بینایی، بویایی و شنوایی می توانند باعث سردرد شوند.

هیپوگلیسمی باعث سردرد می شود.

داروهای گیاهی برای سردرد، به نظر من، مؤثرتر و کمتر از داروهای شیمیایی OTC هستند. سعی کنید رژیم غذایی خود را با تب، زنجبیل، جینکو بیلوبا، بابونه، کپسایسین و/یا سنبل الطیب تکمیل کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر