سوئد به پایگاهی برای میزبانی و حمایت از گروه های تروریستی تبدیل شده است


پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ – ۱۸:۱۲

کاظم غریب آبادی

تهران (پانا) – معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت: سوئد چگونه می‌تواند ادعا کند که در چارچوب روابط و احترام متقابل عمل می‌کند، در حالی که پایگاهی برای میزبانی، حمایت و هدایت‌های مختلف است. . گروه های تروریستی و تجزیه طلب علیه ایران تبدیل شدند.

به گزارش معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی با انتقاد از رفتارهای متناقض و دوگانه برخی کشورهای اروپایی گفت: شما نمی توانید بی گناه شهروندان ایرانی را دستگیر و محاکمه کنید، پناهگاه خوبی برای گروه های تروریستی باشید و پول ها را نگه دارید. ایران و انتقال آن را منوط به آزادی مجرمان و محکومان در ایران کند، اما ایران را به گروگانگیری متهم کند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه ادامه داد: ایران در خصوص اقدام غیرقانونی سوئد در دادگاه حمید نوری و صدور حکم حبس ابد وی و حمایت صریح این کشور از گروه های تروریستی بیکار نخواهد ماند و گزینه های مختلفی در اختیار دارد. وضع .

غریب آبادی با اشاره به اینکه زمان اصلاح رفتار سوئد رو به اتمام است، گفت: چگونه سوئد ادعا می کند که در چارچوب روابط و احترام متقابل عمل می کند در حالی که پایگاهی برای میزبانی، حمایت و هدایت گروه های مختلف تروریستی و تجزیه طلب است. علیه ایران تبدیل شد. گروه حرکت الندال که رهبرش به اتهامات مختلف در ایران محاکمه می شود یا احمدرضا جلالی که اقداماتش منجر به شهادت برخی از دانشمندان هسته ای ایران شد و با سرویس موساد تحت حمایت سوئد همکاری می کرد و در کدام کشور زندگی می کنند. و تابعیت دوم آنها کدام کشور را گرفتند؟

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: برخی کشورهای اروپایی نیز به مأمن جنایتکاران فراری تبدیل شده اند که اموال مردم و دولت را به سرقت برده اند و از بازگرداندن آنها به ایران خودداری می کنند و مقاومت می کنند. از سوی دیگر از اتباع خود و برخی افراد دارای تابعیت مضاعف برای حمله به امنیت ملی ایران استفاده می کنند و پس از گرفتار شدن توسط عدالت، ایران را به گروگان گیری متهم می کنند.

وی گفت: آیا این کشورهای اروپایی حاضرند آمار واقعی ایرانیان زندانی در کشورهای خود و آمار شهروندان زندانی خود در ایران را منتشر کنند تا از روی آمار مشخص شود که گروگان واقعی کیست؟

«حمید نوری» در نوامبر ۲۰۱۸ توسط پلیس سوئد دستگیر و به اتهامات واهی محاکمه شد.

دادگاه محلی استکهلم با صدور حکمی علیه اتهامات گروهک تروریستی منافقین تاسی را به حبس ابد محکوم کرد.