شرایط اقامت فرانسه از طریق خرید ملک


پیاده روی در روزهای بهار و پاییز در برج ایفل و شانزه لیزه، بازدید از موزه ها و سینماها، لذت بردن از غذاهای فرانسوی و … شهروندان کشورهای دیگر را به دانستن آن رغبت می کند. شرایط اقامت در فرانسه اطلاعات متفاوتی دریافت کنید. ویژگی های ذکر شده در کنار شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی باعث شد تا مردم کشورهای دیگر همواره به دنبال کسب مسکن فرانسوی باشند. یکی از راه های نسبتا آسان برای گرفتن مسکن، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک این است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با خرید ملک با شرایط اقامت در این کشور زیبا آشنا شوید.

شرایط اقامت در فرانسه

به طور کلی، شما می توانید مسکن فرانسوی را به روش های مختلف دریافت کنید. به طور کلی، فرانسه به مهاجران بر اساس امتیازی که کسب کرده اند، اقامت ۱۰ ساله می دهد. دریافت مسکن فرانسوی شما را قادر می سازد از مزایای مختلفی که دولت فرانسه برای ساکنان این کشور در نظر گرفته است بهره مند شوید. ابتدا راه های مختلف اخذ اقامت و سپس شرایط اقامت فرانسه با خرید ملک را بررسی می کنیم.

شرایط اقامت در فرانسه از طریق ازدواج

برای استفاده از این شرایط باید حداقل ۳ سال با یک شهروند فرانسوی ازدواج کرده باشید. همسر شما باید تابعیت فرانسه داشته باشد. همچنین اگر با یک شهروند فرانسوی در خارج از کشور ازدواج کرده اید، گواهی ازدواج شما باید در اداره ثبت احوال فرانسه رونویسی شود. در غیر این صورت نمی توانید مسکن این کشور را دریافت کنید.

شرایط اقامت در فرانسه از طریق تولد

در دو مورد، فرزندان متولد فرانسه می توانند مسکن در این کشور دریافت کنند. اولین و مهمترین شرط این است که یکی از والدین فرزند متولد شده فرانسوی باشد. در این راستا این افراد بین ۱۸ تا ۲۱ سال می توانند مسکن فرانسوی بگیرند. اگر پدر و مادر فرانسوی نباشند، از ابتدا اقامت ۱۰ ساله به آنها داده نمی شود، اما فقط بعد از ۵ سال پاسپورت فرانسوی به آنها داده می شود. اگر این کودکان تا ۱۸ سالگی در فرانسه زندگی کنند، دولت فرانسه به آنها مسکن در این کشور می دهد. البته اگر بعد از ۱۱ سالگی به مدت ۵ سال به طور مستمر در فرانسه باشند، امکان اخذ مسکن دائمی برای آنها وجود دارد. جالب است بدانید اگر فرزندی در فرانسه متولد شود، اما پدر و مادرش مشخص نباشد، دولت فرانسه به این گونه کودکان مسکن فرانسوی می دهد.

شرایط زندگی در فرانسه از طریق کار و تحصیل

رایج ترین دلیل مهاجرت به فرانسه تحصیل و مهاجرت کاری است. در مهاجرت تحصیلی شرایط هر مقطع متفاوت است. افرادی که می خواهند از طریق تحصیل مهاجرت کنند باید از منابع مالی لازم برخوردار باشند. در مورد شرایط کاری نیز می توان گفت که فرد باید تجربه کاری بسیار خوبی داشته باشد و به صورت حرفه ای به این کشور مهاجرت کند. اگرچه این دو روش رایج هستند، اما ساده ترین راه برای به دست آوردن مسکن فرانسوی نیستند. در ادامه راه آسان برای گرفتن مسکن فرانسوی را توضیح خواهیم داد.

راهنمای زندگی در فرانسه خرید ملک در سال ۲۰۲۲

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن مسکن در فرانسه، خرید ملک در این کشور است. در واقع توصیه ما این است که اگر منابع مالی کافی دارید و می خواهید در اسرع وقت یک خانه فرانسوی بگیرید، حتما باید ملک خریداری کنید. این روش علاوه بر آسان بودن، مزایای بسیاری نیز دارد.

به عنوان مثال می توان گفت همه اعضای خانواده پس از پنج سال می توانند از این طریق مسکن بگیرند. پس از خرید ملک ابتدا ویزای یک ساله و سپس اقامت موقت ۵ ساله صادر می شود. پس از ۶ سال اقامت ۱۰ ساله به خریدار ملک داده می شود. به طور کلی برای گرفتن خانه با خرید ملک باید مراحل زیر را طی کنید.

پیدا کردن املاک و مستغلات و یک وکیل معتبر اولین قدم برای اقامت در فرانسه هنگام خرید ملک است.

اگرچه خرید ملک راهی آسان برای اقامت است، اما دو چیز شرایط را برای شهروندان ایرانی سخت می کند. اولا، به طور کلی، شهروندان غیر اروپایی باید مراحل طولانی تری را برای مسکن طی کنند. نکته بعدی دانستن زبان است. عدم تسلط کافی به زبان فرانسه می تواند مانع بزرگی برای دریافت مسکن فرانسوی باشد. بنابراین قبل از هر چیز بهتر است از وکلا و املاکی که به صورت قانونی کار می کنند کمک بگیرید. این افراد با توجه به تجربه خود می توانند به شما کمک کنند.

نشان دادن توان مالی کافی

دولت فرانسه باید از توانایی مالی شما برای خرید خانه اطمینان حاصل کند. بر این اساس، هرکسی که می خواهد در این کشور خانه بخرد باید حداقل ۲۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد. این میزان درآمد می تواند ثابت یا مستمر باشد. هر چه درآمد شما در ایران بیشتر از ۲۰۰۰ یورو باشد، احتمال دریافت اقامت فرانسه بیشتر می شود.

با خرید ملک بر اساس متراژ خانه در فرانسه مسکن دریافت کنید

برخی از افراد فکر می کنند که با خرید یک خانه بسیار کوچک می توانند به راحتی خانه ای بگیرند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی، دولت فرانسه تدبیری برای به دست آوردن مسکن در نظر گرفت. در واقع مساحت کل خانه بر اساس تعداد اعضای خانواده محاسبه می شود. به عنوان مثال یک خانواده سه نفره که فرزندشان ۱۰ سال سن دارد حداقل یک خانه به متراژ ۳۷ متر بخرد.

سفر به فرانسه

پس از تعیین مراحل اداری در ایران و اخذ ویزای اخذ مسکن در فرانسه از طریق خرید ملک، باید به دنبال ملک باشید. یکی از راه ها مراجعه حضوری به فرانسه و خرید ملک است. راحت تر است که جستجوی ملک را به یک وکیل مهاجرتی معتبر بسپارید.

اقدامات اداری خرید ملک

پس از انتخاب خانه مورد نظر، باید خود را برای مذاکره با صاحبخانه و مشاوران املاک آماده کنید. در این مواقع وکلای مهاجرت به دلیل تسلط بر زبان و دانش فنون مذاکره می توانند به شما کمک کنند. پس از گذراندن مرحله مذاکره باید ۱۰ درصد از مبلغ خانه را به دفتری به نام نوتر پرداخت کنید. شایان ذکر است که قبل از آن باید در یکی از بانک های معتبر فرانسه حساب باز کنید تا بتوانید پول انتقال دهید. در نهایت می توانید برای ویزای یک ساله اقدام کنید. پس از یک سال، ویزای موقت ۵ ساله و سپس اقامت ۱۰ ساله دریافت خواهید کرد.

مزایا و معایب خرید ملک در فرانسه و اقامت در فرانسه هنگام خرید ملک

هنگام خرید خانه در فرانسه، نمی توانید مستقیماً پاسپورت فرانسوی دریافت کنید. همچنین شخصی که خانه را خریده است نمی تواند به مدت ۱ سال در فرانسه کار کند. البته اگر شرکت را ثبت کند مانعی ندارد. معمولا این ویژگی ها به عنوان معایب خرید ملک در فرانسه محسوب می شوند.

به طور کلی می توان گفت که خرید ملک در فرانسه مزایای زیادی نسبت به معایب آن دارد. با خرید ملک به راحتی می توانید تمام خانواده خود را واجد شرایط اقامت دائم فرانسه کنید. همچنین می توانید از بیمه نامه های مختلف در فرانسه مانند بیمه تکمیلی استفاده کنید. اگر دانش آموز دارید، دولت فرانسه مزایایی برای آنها در نظر گرفته است. به عنوان مثال فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند.

حرف پایانی

فرانسه به دلیل شرایط مساعد اقتصادی و اجتماعی همواره مورد توجه بسیاری از مردم جهان بوده است. به همین دلیل است که شهروندان کشورمان همیشه به دنبال آگاهی از شرایط زندگی در فرانسه هستند. شما می توانید از طریق روش های مختلفی مانند تحصیل، کار، ازدواج و … به فرانسه مهاجرت کنید. ساده ترین راه برای مهاجرت به فرانسه خرید ملک می باشد. با استفاده از اقامت فرانسه با خرید ملک می توانید در مدت زمان کوتاهی اقامت ۱۰ ساله فرانسه را برای کل خانواده خود دریافت کنید.

منابع:

  1. https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F2208?lang=fa
  2. https://visaguide.world/europe/france-visa/residence-permits/
  3. https://eurolife.ir/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9% 81% D8% B1% D8% A7% D9% 86% D8% B3% D9% 87 /
  4. https://www.expatica.com/fr/housing/buying/buying-property-in-france-101126/