شرایط شرکت در دوره MBA چیست؟


هر کسب و کاری برای رسیدن به اهداف تعیین شده به یک مدیر متخصص و با تجربه نیاز دارد. مدیر مجموعه باید ابزارهای لازم برای مدیریت و تصمیم گیری را بداند و از مهارت هایی مانند رهبری، مهارت های ارتباطی، هوشمندی و … برخوردار باشد. بنابراین، مدیران کسب و کار باید در زمینه های مربوطه آموزش ببینند و پس از رسیدن به پست مدیریتی، دانش خود را دائما به روز کنند. شرکت در دوره MBA یکی از راهکارهایی است که مدیران می توانند با استفاده از آن دانش خود را به روز کنند و سپس مدیریت بهتری بر تیم کاری خود داشته باشند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله شرایط شرکت در دوره MBA را به طور کامل شرح دهیم.

مزایا و شرایط شرکت در دوره MBA

هر چه مدیر یک گروه از دانش کامل بهره مند شود و مهارت های مدیریتی خود را افزایش دهد، کسب و کار او سریعتر پیشرفت می کند و علاوه بر آن می تواند شغل خود را بهبود بخشد. لذا شرکت در دوره MBA برای تمامی مدیران کسب و کار الزامی است. به این ترتیب آنها می توانند با دید ۳۶۰ درجه تصمیم بگیرند و به راحتی چالش های موجود در محیط کسب و کار خود را حل کنند.

در ادامه اطلاعات کامل تری از مزایا و شرایط شرکت در دوره MBA در اختیار شما قرار خواهد گرفت:

قرار دادن محتوای دوره MBA

دوره MBA کاملا بومی سازی شده و پاسخگوی نیاز مدیران ایرانی است. در واقع بنگاه‌های ایرانی در فضایی متفاوت از بنگاه‌های اروپایی و آمریکایی فعالیت می‌کنند، زیرا قوانین کار، فرهنگ و مذهب ایرانیان با سایر کشورها متفاوت است و همه این مسائل بر مدیریت بازرگانی تأثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است مدیران ایرانی در دوره هایی شرکت کنند که کاملاً متناسب با نیازهای کاری آنها باشد.

اخذ گواهینامه مورد تایید وزارت علوم

اکثر مدیران با هدف ارتقاء شغل خود در دوره MBA شرکت می کنند. لذا اخذ گواهی تایید شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضروری است.

اخذ گواهینامه بین المللی

مدیران کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای درآمد بسیار بالا و موقعیت شغلی عالی هستند. بنابراین بسیاری از مدیران ایرانی پس از اخذ ویزای کار و مدیریت در شرکت های اروپایی و آمریکایی علاقه مند به مهاجرت به خارج از کشور هستند. به این عزیزان توصیه می شود در دوره ای شرکت کنند که پس از پایان دوره، گواهینامه بین المللی دریافت کنند.

از دیگر مزایای شرکت در دوره MBA می توان به بهره گیری از متدولوژی آموزشی مطابق با سطوح یادگیری بلوم، بهره مندی از بهترین اساتید کشور، طراحی مسیر آموزشی دوره بر اساس استانداردهای بین المللی و … اشاره کرد.

مهمترین شرایط شرکت در دوره MBA

پذیرش علاقه‌مندان و شرکت در دوره MBA حساسیت‌های زیادی دارد، زیرا هدف ارتقای مهارت‌های مدیریتی افراد به‌گونه‌ای است که باعث توسعه کسب‌وکارهای مختلف شود. در واقع رویکرد ما کاملاً متعهد و پاسخگو است و به همین دلیل حداقل شرایط را برای شرکت در دوره آموزشی MBA فقط برای افراد در نظر گرفته ایم که در نهایت از تجربیات آنها برای مدیریت مشاغل مختلف استفاده می شود.

لیسانس و حداقل سه سال سابقه مدیریت

یکی از مهم ترین شرایط شرکت در دوره MBA داشتن مدرک لیسانس و حداقل سه سال سابقه مدیریت می باشد. به همین دلیل این دوره برای مدیرانی است که قصد کسب مهارت های بیشتر و در نتیجه بهبود وضعیت شغلی خود را دارند.

دوره MBA

پذیرش در مصاحبه مقدماتی

علاقه مندان به شرکت در دوره MBA ابتدا باید در مصاحبه ورودی پذیرفته شوند و در صورت کسب حداقل نمره لازم می توانند در دوره MBA شرکت کنند.

با توجه به شرایط دوره MBA می توان نتیجه گرفت که مخاطبان این دوره شامل کارشناسان ارشد، مدیران ارشد و مدیران میانی کسب و کار هستند.

اهداف و شرایط شرکت در دوره MBA

اکنون که شرایط شرکت در دوره MBA را به طور کامل بررسی کردیم، نوبت به تشریح اهداف شرکت در این دوره می رسد:

۵ هدف کلی برای شرکت در دوره MBA وجود دارد و پس از اتمام دوره، انتظار می رود فارغ التحصیلان به طور کامل بر این مهارت ها مسلط شوند:

هدف اول یادگیری مهارت های تصمیم گیری و حل است که با آموزش تفکر انتقادی و گرفتن بهترین تصمیم بر اساس اطلاعات پیچیده به دست می آید.

هدف دوم پایبندی به اصول ارزشی یا به عبارتی آموزش پیچیدگی های اخلاق تجاری و نحوه رفتار صحیح، حرفه ای و صادقانه است.

هدف سوم ارتباط کلامی و غیرکلامی موثر است که با یادگیری مدیران می توانند مذاکرات خود را به بهترین نحو پیش ببرند.

هدف چهارم نشان دادن مهارت های رهبری در عمل است. مدیران مختلف می توانند با یادگیری این مهارت مشارکتی و دستیابی به اهداف کاری خود در اسرع وقت، کارایی را در تیم کاری خود ایجاد کنند.

و در نهایت هدف نهایی نشان دادن زیرکی تجاری است که در ۸ زمینه قابل بررسی است. در واقع مدیران با شرکت در این دوره می توانند مهارت های سازمانی و مدیریتی، مهارت های مالی، مهارت های اقتصادی، مهارت های بازاریابی و برندسازی، مهارت های دیجیتال، منابع سازمانی و انسانی، مهارت های قانونی و مهارت های استراتژیک خود را افزایش دهند و در نتیجه بازی موثرتری داشته باشند. نقش داشتن در کسب و کار خود

شرایط شرکت در دوره MBA دانشکده بازرگانی ماهان

با مطالعه کامل این مقاله می توانید با شرایط حضور در دوره MBA مدرسه بازرگانی ماهان آشنا شده و سپس در این دوره جامع و کاربردی ثبت نام کنید. دوره MBA مدرسه بازرگانی ماهان به زبان فارسی و به مدت ۱۲ تا ۱۴ ماه برگزار می شود. نحوه برگزاری این دوره به صورت حضوری و همزمان پخش آنلاین بوده و زمان آن پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ می باشد. به همین دلیل کسانی که از شنبه تا چهارشنبه کار می کنند می توانند پنج شنبه را به ارتقای مهارت های مدیریتی خود اختصاص دهند و پس از شرکت در دوره که در مجموع شامل ۲۵۰ ساعت آموزش حضوری و ۲۵۰ ساعت خودآموزی است، یک دوره آموزشی معتبر دریافت کنند. گواهی از شرکت در دوره البته گواهینامه مذکور به کسانی اعطا می شود که دارای تاییدیه مرکز سنجش، تکمیل طرح درس به طور کامل، کسب حداقل ۱۲ نمره در تمامی گروه ها و ۷۵ درصد حضور در کلاس ها باشند.

در پایان به شما عزیزان توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات کاملتر وارد سایت آموزشگاه بازرگانی ماهان شده و سپس جهت دریافت مشاوره و پذیرش دوره فرم را تکمیل نمایید. به این ترتیب کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟