شرایط نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


دستگاه آنالیز ترکیب بدن

تست بادی کامپوزیشن Body Composition) یا تست کامل بدن) کارایی بسیار بالایی در آنالیز ترکیبات بدن از قبیل درصد چربی ، آب ، عضلات ، استخوان های بدن ، املاح ، مقدار لاغری و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدنی (BMI) ، اندازه گرفتن چربی موضوعی اندام های بدن دارد. دستگاه بادی کامپوزیشن از طریق ایمپالس های الکتریکی ، مقاومت در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن عمل می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت بدن بدن تعیین شده و آنرا با مقادیر نرمال که برای دستگاه تعریف شده است می توان کند. بدین ترتیب شما می توانید تصویر کاملی از وضعیت پیچیده بدنی و جزئیاتی را که نیازمند توجه است ، داشته باشید.

دستگاه سنجش ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه سنجش ترکیب بدن (بادی کامپوزیشن آنالایزر) دستگاهی است که از آن برای تجزیه و تحلیل کامل بدن بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری حجم بدن است. دستگاه سنجش سیستم بدن تانیتا 418-بی سی ، از طریق ایمپالس های الکتریکی درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی به تفکیک دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، میزان عضله و چربی ایدهآآل و میزان متابولیسم پایه (BMR) را محاسبه می کند.

این وسیله یک جریان الکتریکی بسیار ضعیف را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید از این ابزار با پاهای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس مطابقت با توزیع بدن ما نوسان می کرد ، برای اطمینان از نتایج تست های اندازه گیری بدن بدن لازم است نكات مهم را قبل از تست رعایت كنید ؛ عدم توجه به هر یک از این نکات ممکن است باعث بروز اندکی انحراف در نتایج آزمون شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از انجام اندازه گیری لازم نیست فعالیت بدنی سنگین انجام شود و در صورت انجام فعالیت باید استراحت کافی داشته باشید. چراكه ورزش سنگين مي تواند موقتا روي تركيبات بدن تاثيرگذار باشد.
• برای نتایج به دست آمده در زمان های مختلف اندازه گیری ، باید اندازه آنها را در هر زمان شرایط مشابه (به طور مثال قبل از انجام دستشویی رفتن و…) چار اکه تغییرات در آب بدن و بدن بدن من تاثیر مهمی در اندازه گیری ها باید باشد.

• بلافاصله بعد از حمام يا سونا تست نگيريد چرا كه تعريق باعث تغيير در تركيب بدن مي شود

• خانم ها در دوره عادت ماهانه از انجام تست امتناع كنند چراكه احتباس مايعات در بدن شان به نتايج خطا مي شود.
• چنیننين اطمينان کنيد که کف پا تمیز می شود ، زيرا ممکن است چرک يا کثيفی به عنوان يک مانع در جريان خفيف عمل کند.
• قبل از غذا آنالیز ترکیب بدن بگيريد ؛ تا ٢ ساعت قبل از تست نبايد چيزي خورده باشيد چرا كه پس از مصرف بيش از حد مواد غذايي / ميتواند باعث ايجاد گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن نباید فرستنده ای ، مانند تلفن های همراه ، همرا خود داشته باشید چرا که ممکن است بر روی عملکرد دستگاه تأثیر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید