شناسایی شهید گمنام مدفون در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران


شناسایی شهید گمنام مدفون در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایرانبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از اهواز، سردار «عبدالرضا مرادحجتی» مدیر کل حفاظت و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان امروز پس از ادای احترام به شهدای گمنام شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران و در دیدار با “علی محمدی” مدیرعامل این شرکت در خصوص شناسایی جسد. پاک و مطهر از شهدای گمنامی که در آن شرکت آرمیده بودند از طریق آزمایش ژنتیک DNA اعلام کردند.

وی افزود: این شهید ارشد به همراه یک شهید دیگر در سال ۱۳۹۸ با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان استانی و جمعی از کارکنان گروه ملی صنعت فولاد ایران به عنوان شهید گمنام دفاع مقدس در اهواز تشییع شد.

سردار مرادجاتی گفت: پیکر این شهید ارشد پس از پایان مراسم تشییع در یادمان شهدای شرکت آرام گرفت و زیارتگاه عاشقان و زحمتکشان این مجموعه شد.

مدیر کل حفظ آثار و ارزش های نشر دفاع مقدس خوزستان یادآور شد: به فضل الهی و پس از ۲ سال تشییع پیکر یکی از شهدای گمنام آرمیده در این سایت صنعتی شناسایی و مشخص شد که نامش «پرویز پوردل» و از شهدای دفاع مقدس استان تهران بود.

وی بیان کرد: شهید پوردل از اهالی اسلامشهر استان تهران و از ژاندارمری سابق بود که در هشت سال دفاع مقدس به ارتش اعزام شد و در دوران خدمت به همراه دیگر رزمندگان اسلام به جبهه رفت. شهید پردل در ۳۰ تیر ۶۷ به فیض شهادت نائل شد اما پیکر پاکش در منطقه ماندگار شد و جاودانه شد.

سردار مرادجاتی گفت: پیکر پاک شهید «پرویز پوردل» پس از چندین سال فراق و تبعید با تلاش تیم های پژوهشی شهید کشف و شناسایی شد و به عنوان شهید گمنام در اهواز به خاک سپرده شد. اکنون با گذشت ۳۴ سال از شهادت وی، هویت پیکر مطهر این شهید ارشد با آزمایش DNA شناسایی شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اعلام کرد: مراسم حضور خانواده این شهید در اهواز و نحوه ادای احترام به این شهید عزیز متعاقبا از طریق خبرگزاری اعلام می شود. . دفاع مقدس و سایر رسانه های رسمی

انتهای پیام/