شناسنامه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تدوین می شود.


به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، سیدحسن هاشمی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبود اطلاعات جامع در بیشتر حوزه های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات وجود دارد. . کشور.” به عنوان مثال در حوزه ای مانند دیتاسنترها اطلاعات دقیقی در کشور وجود ندارد و ما قصد داریم راه حل روشن و دقیقی برای این مشکلات ارائه دهیم و به عنوان مثال طرح کاملی را به وزارت ارتباطات ارائه کرده ایم. برای موضوع مراکز داده تایید نشده .

وی ادامه داد: یکی از اهداف توسعه ای سازمان نصر کشور در حوزه دیتاسنترها است و با رایزنی هایی که با وزارت ارتباطات داشتیم، زمینه سازی شد تا همه بخش های صنعت شناسنامه داشته باشند و دقیقا بدانند. هر کدام از سرورها و داده های ما کجا و کجا هستند وضعیت چگونه است؟

هاشمی با بیان اینکه تا زمانی که این حوزه تایید نشود، نقشه راه مشخص نمی شود، گفت: در صورت تایید صلاحیت بخش های مختلف و مشخص شدن محصولات و عمر فناوری این محصولات و مشخصات فنی آن ها، می توانیم برنامه توسعه و نقشه داشته باشیم. مسیر را انجام دهد اما در حال حاضر این داده ها وجود ندارد و تنها تعدادی آمار قبلی وجود دارد در حالی که این آمار به واقعیت نزدیک نیست.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: کمیته های فنی برای تهیه این شناسنامه کامل تشکیل شده و به دنبال آموزش ۱۵۰۰ کارشناس در این زمینه در کشور هستیم.

وی در خصوص مراحل اجرای این پروژه گفت: بودجه مورد نیاز برای اجرای آن نیز حداقل بودجه است که می تواند از نظر مقیاس مشابه اعتباری باشد که برای چند صد متر آسفالت در کشور هزینه می شود. با واگذاری این اعتبار از وزارتخانه، کار را آغاز می کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: در مرحله اول باید از طریق دانشگاه و پارک فاوا بر طرح نظارت داشته باشیم. پس از تایید و مستندسازی داده های تهیه شده در یک مرحله، ارتقای سال های بعد توسط هوش مصنوعی انجام می شود و در نتیجه می توانیم همیشه شناسنامه کامل صنعت و زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور داشته باشیم. که همیشه جلوی چشم ما خواهد بود و می‌توانیم بر اساس آن سایر برنامه‌های توسعه مورد نیاز را تعریف کنیم.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟