شورش ها کی پایان می یابد؟


گزارش کردن واژگون شدن; حتی برخی این سوال را مطرح می کنند که چرا برخلاف فضای عمومی ایجاد شده پس از ۱۸ دی یا پس از آبان ۹۸، اما این بار همچنان شاهد آشوب های کور هستیم و چرا موضوع تمام نشده است؟

این سؤالات در کنار حوادث اخیر زاهدان و… اگر با «تحلیل صحیح» و با دیدی قابل اثبات نگریسته شود؛ نتایج جالبی به دست می آید.

قبل از هرچیز شایان ذکر است که اتفاقات اخیر هرگز با حضور مفهومی به نام «مردم» رخ نداده و موضوعی به نام «اعتراض» نداشته است..

زیرا حوادث اخیر اولاً پر از خشونت بود، ثانیاً مطالبات خاصی وجود نداشت، ثالثاً مورد تشویق ویژه شبکه های تروریستی خارجی قرار گرفت و رابعاً از نظر کمیت، تعداد و پوشش هرگز در سطح عمومی دیده نشد. ..

در بحث تداوم آشوب های جزیره، این تجربه تلخ اما مهم را نیز باید در نظر گرفت که پس از حادثه دانشگاه کوی در سال ۱۹۷۸; چندین سال در حوالی تیرماه شاهد جلسات کور بودیم. و این مشکل برای نیروهای امنیتی و شهروندان نیز عادی شده است به طوری که هر ساله در حوالی تیرماه باید در برخی نقاط برخی از کلانشهرها شاهد شورش باشیم. بودن.

هرج و مرجی که البته به مدد گذشت سالها، تجلی مستمر تشویش علیه نظام اسلامی و بی تفاوتی مردم نسبت به اقدامات اراذل و اوباش سرانجام پایان یافت و به تاریخ پیوست..

ناآرامی های چند هفته اخیر که حتی پس از اجلاس امت رسول… در تهران و برخی شهرستان ها؛ آنها ادامه یافتند و قوانین فوق الذکر را نیز شامل می شوند. مجالس و شعارهای کور عده ای اراذل و عده ای فریب خورده که حالا همه مردم فهمیدند، آخرش خبری جز ناامنی و رکود بازار و سرکشی نیست..

بنابراین می توان مستقیماً به سؤال اصلی این متن پاسخ داد که این حوادث و حوادث کور نیز به مدد خرد حکومت و خرد مردم پایان می یابد و عصای موسی علیه السلام پیروز می شود. جادوگران ..

در اینجا لازم به ذکر است که اعتراض یا جلسه ای که مردم در آن حضور دارند (به معنای واقعی) مختصات خاصی دارد. از جمله اینکه مجوز دارد، در محدوده و حدودی که پلیس تعیین کرده است، دارای مقام حقیقی و حقوقی مشخص است، هیچ اشاره ای به توهین به کشور، نداشتن رهبر خارجی و پرچم کشور است. نشانه احترام به پلیس، امنیت ملی و آرمان یک کشور در آن است.

این عوامل مرز دقیقی است بین اراذل و اوباش و مردمی که اگر اعتراضی داشته باشند، اعتراض عقلانی خود را در چارچوب قوانین و توانمندی های دموکراتیک نظام مطرح می کنند..

تاکید می شود که «ژست لزوم اعتراض مسالمت آمیز در ایام وقوع «شورش های کور» در واقع در میدان آشوبگران بازی می کند و مردم و چشمان فرهیخته جامعه باید به کسانی که در بحبوحه خرابکاری چنین بهانه تراشی می کنند، مشکوک باشند.

پایان مقاله