شکست رکورد تماشاگران و فروش تئاتر محراب/محدودیت در انتخاب آثار – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمهرداد کوروش نیا مدیر مجموعه تئاتر محراب درباره وضعیت اجرای عمومی این مجموعه تئاتری در سال جاری به خبرنگار مهر گفت: اکنون میزبان ۲ نمایش «خواب» به کارگردانی صدف هستیم. سافاری و «رومئو و ژولیت» به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش شهروز امیدواریم به ترتیب در تالار جمیله شیخی و تالار جعفر ولی ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه با بازگشایی مجموعه تئاتر محراب پس از پایان دوران کرونا، فعالیت این مجموعه افزایش یافته است، تاکید کرد: امروزه هم از نظر مخاطب و هم از نظر فروش. رکورد مخاطبان و فروش سالانه مجموعه نسبت به سال های گذشته شکسته شده بود. با این حال نمایش «رومئو و ژولیت» توانست معادل ۲۱۰ میلیون تومان بفروشد. دست در حالی که رکورد در سال های گذشته فروش سالانه مجموعه تئاتر محراب ۷۰ میلیون تاکان بوده است اما امسال تنها یک نمایش بیش از فروش سالانه مجموعه فروش داشته است.

کوروش نیا یادآور شد: تلاش ما و کارشناسان مجموعه باید این باشد که آثار باکیفیتی در تماشاخانه محراب روی صحنه برود زیرا مجموعه محراب یک مرکز تخصصی تئاتر دولتی است و مخاطب انتظار دارد آثار باکیفیتی را در این مجموعه ببیند. اگر سالن های مجموعه خالی بماند بهتر از این است که آثار بی کیفیت روی صحنه داشته باشیم. در انتخاب آثار برای احیای کیفی مجموعه تئاتر محراب سختگیری اعمال می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با انتخاب آثار باکیفیت برای عرضه در سالن های مجموعه تئاتر محراب، مسیر رشد مجموعه ادامه یابد و سیر نزولی نداشته باشد.

مدیر مجموعه تئاتر مهراب با اشاره به وضعیت حمایت از اجرای عمومی این مجموعه در سال جاری خاطرنشان کرد: طی مذاکرات شفاهی که در سال گذشته با اداره کل هنرهای نمایشی داشتیم، حمایت حداقلی از اجرای این گروه صورت گرفت اما در ماه های اخیر به گواه اداره کل، ما مجری وزارت رهبری نبوده ایم. برای حمایت از اجراهای مجموعه تئاتر محراب مجددا با اداره کل مذاکره خواهیم کرد.

کوروش نیا در پایان درباره مرمت مجموعه تئاتر محراب توضیح داد: در حال توسعه فضای اداری مجموعه هستیم و ۲ فضای جدید در قالب یک واحد آموزشی و پژوهشی به مجموعه اضافه می شود تا از پتانسیل ها استفاده شود. . از کارشناسان و همچنین فعالیت های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان. .