شکلات های تیره – تلخ، بهتر

همه ما یک شیرینی برای شکلات داریم. اما شکلات‌های معمولی حاوی چربی هستند که باعث افزایش وزن غیرضروری ما می‌شوند، در حالی که شکلات تلخ متفاوت است. این در واقع با بسیاری از مواد مغذی سالم ساخته شده است که نه تنها میل به شیرینی ما را برآورده می کند، بلکه سلامت ما را از بسیاری جهات بهبود می بخشد.

  • شکلات تلخ چه تفاوتی با شکلات های معمولی دارد؟

ماده اصلی در تمام محصولات شکلاتی کاکائو یا کاکائو است. با این حال، محتوای شیر در شکلات معمولی بسیار بیشتر از شکلات تلخ است و در نتیجه آن را ناسالم می کند. محتوای کاکائو در شکلات تلخ کمتر است و در نتیجه آن را تلخ می کند. می گویند شکلات تلخ، شکلات بهتر است. شکلات های تیره با سطوح ۷۰ درصد یا بالاتر کاکائو باید مصرف شوند تا از مزایای سلامتی بهره مند شوند.

شکلات تلخ حاوی مواد مغذی مانند آهن، منیزیم، مس، روی، منگنز، پتاسیم، فسفر و سلنیوم است. مواد مغذی مختلف بر بدن ما تأثیر متفاوتی دارند و برخی از فواید شکلات برای سلامتی در زیر ذکر شده است:

قلب سالم: –

مصرف شکلات تلخ می تواند قلب شما را سالم و شاد نگه دارد. شکلات که سرشار از مواد مغذی مانند منیزیم است، رگ‌های خونی را باز می‌کند و ضربان قلب را تنظیم می‌کند که سیستم قلبی عروقی را در بدن ما بهبود می‌بخشد.

کلسترول: –

مقدار قند موجود در شکلات هیچ آسیبی به بدن ما وارد نمی کند. آنها به تنظیم سطح قند خون و همچنین کاهش سطح کلسترول بد در شریان ها و قلب کمک می کنند.

مراقبت از پوست: –

شکلات تلخ از پوست در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند و در نتیجه احتمال آفتاب سوختگی و سرطان پوست را کاهش می دهد. این کمک می کند تا پوست ما صاف، سالم و درخشان بماند. یک ماسک همچنین می تواند از شکلات و کافئین ساخته شود که سلول های مرده را از پوست ما پاک می کند.

مراقبت از مو: –

به کاهش ریزش مو، تقویت رشد و حجم مو و همچنین درمان عفونت های پوست سر با ترویج گردش خون خوب در پوست سر معروف است.

کاهش استرس: –

شکلات تلخ به عنوان یک کاهش دهنده استرس شناخته شده است. هنگامی که مصرف می شوند، اندورفین ترشح می کنند که به کاهش استرس و سطح اضطراب در بدن ما کمک می کند و در نتیجه به ما کمک می کند تا آرام شویم.

مزایای دیگر: –

آنها به عادی سازی سطح فشار خون، بهبود بینایی، جلوگیری از حملات آسم، مبارزه با پوسیدگی دندان، درمان کم خونی، جلوگیری از سکته مغزی، قوی تر کردن ما و افزایش استقامت کمک می کنند.

  • چگونه شکلات های تلخ را انتخاب و نگهداری کنیم؟

شکلات های تیره در همه جا، به صورت آنلاین و در فروشگاه ها در دسترس هستند. همیشه بهتر است از فروشگاه ها خرید کنید تا قبل از خرید بررسی شوند. بافت باید صاف بوده و حاوی هیچ گونه لکه یا نقطه نباشد. شکلات ها باید همیشه در مکان های خنک و خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

خوردن شکلات چند بار در هفته راه خوبی برای حفظ سلامتی خود است، اما مصرف بیش از حد آن می تواند باعث ناراحتی معده و آسیب به بدن و قلب شود. اگر رژیم دارید اما شیرینی دارید، مصرف شکلات به مقدار محدود مطمئنا شما را خوشحال می کند. همچنین، بسیاری از دستور العمل های شکلات تلخ به صورت آنلاین در دسترس هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر