شینبیان; دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه


گروه بین الملل دفاع پرس: بیش از ۱۰ سال پیش این خبر منتشر شد که تروریست های تکفیری داعش با سوء استفاده از وضعیت نامناسب و ناپایدار امنیتی در “سوریه” با حمایت و حمایت جهان غرب و به ویژه “آمریکا” در این کشور اعلام حضور کردند. آنها با استفاده از خشونت و وحشیگری، مردم مظلوم و بی گناه «سوریه» را سلاخی و می کشند.

پس از انتشار گسترده این خبر و موج ترسی که بین مردم «سوریه» و مردم کشورهای منطقه به ویژه «عراق» و «لبنان» ایجاد شد، شاهد شکل گیری گروه های مبارز مردمی در کشورهای مختلف هستیم. و ارسال آنها به “سوریه” زیرا ما جنگیدیم و با تروریست های تکفیری داعش مقابله کردیم. در این میان مسلمانان پاکستان از اولین کسانی بودند که به سرعت وارد عمل شدند و گروهی را برای اعزام به سوریه و مقابله با داعش تشکیل دادند.

شینبیان;  دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه

البته متأسفانه تشکیل گروه و اعزام نیرو به کشور «سوریه» چون سرویس های اطلاعاتی «پاکستان» همواره شیعیان این کشور را از گذشته تا به امروز زیر نظر داشته اند به این سادگی امکان پذیر نبود و پاکستانی ها مبارزان مسلمان با سختی ها و مشکلات فراوانی مواجه شدند، توانستند خود را به «سوریه» برسانند.

همزمان در سال ۱۳۹۲ بود که عده ای از جوانان پاکستانی که بخش قابل توجهی از آنها دانشجو بودند و در ایران حضور داشتند تصمیم به تشکیل جلسه اجتماعی در تهران گرفتند که در نهایت منجر به تشکیل هسته شد. «زینبیون» متشکل از ۲۴ نفر به «سوریه» و برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) اعزام شد.

شینبیان;  دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه

چند ماهی از تشکیل گروه زینبیون نگذشته بود که اولین گروه از آنها در ابتدای سال ۲۰۱۳ موفق شدند خود را به سوریه برسانند، اعضای این گروه شبه نظامی پاکستانی به محض ورود به سوریه نبرد خود را با تروریست های تکفیری داعش آغاز کردند. . بنابراین پس از اعلام آغاز نبرد آنها در سوریه، به سرعت شاهد افزایش تعداد داوطلبان پاکستانی برای اعزام به سوریه و مبارزه با داعش بودیم.

همزمان با سرعت زیاد تحولات میدانی سوریه و انتشار اخبار نبردها و موفقیت های گروه «زینبیون» در این کشور، شاهد افزایش بسیار زیاد و غیرقابل پیش بینی درخواست عضویت بودیم به طوری که در مدت کوتاهی با گذشت زمان، با اضافه شدن افراد و نیرو های فراوان، این گروه ابتدا به «تیپ» تبدیل شد و در ادامه روند رو به رشد فعالیت و فعالیت خود، به «ارتش» ارتقا یافت.

شینبیان;  دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه

نکته مهم و جالب در مورد «لشکر زینبیون» عملکرد بسیار خوب، مؤثر و به موقع آن ها در نبرد با «داعش» بود به طوری که پس از اولین دقایق استقرار در سوریه، با نیروهای کتائب سیدالسلام عراقی دیدار کردند. -شهدا (ع) و برای دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام) در اطراف زینبیه و همچنین در جوار حرم مطهر حضرت زینب کبری (س) مستقر شدند.

بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات موجود از فعالیت ها و عملکرد «لشکر زینبیون» باید بگوییم که این رزمندگان پاکستانی در ۴ شکل «جنگجو»، «روحانی»، «پزشک» و «پزشک» در حالی که تروریست هستند. گروه فراز و فرود. تکفیری های داعش در عملیات های آزادسازی و تثبیت مناطق مختلف و بسیاری از جمله «حلب»، «نبل و الزهرا»، «تدمر»، «حماء» و حومه دمشق حضور مؤثری داشتند و صدها شهید تقدیم کردند. .

شینبیان;  دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه

نکته بسیار جالب در مورد نقش و جایگاه “ارتش زینبیون” در جبهه های نبرد سوریه این بود که اعتماد فرماندهان جبهه مقاومت به عملکرد ارتش زینبیون به حدی بود که نبرد نهایی و سرنوشت ساز با “داعش” در سوریه انجام شد. . که منجر به نابودی این خاندان خبیث شد به فرماندهی سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» و با رشادت ها و شکستن خط نیروهای زینبیون در منطقه «البوکمال» انجام شد.

بهتر است بدانید که امروز گلزار شهدای قم مزار بسیاری از شهدای لشکر عزیز «زینبیون» پاکستان است. اما متأسفانه سختگیری دولت پاکستان در سالهای گذشته در رابطه با شیعیان به ویژه مدافعان حرم پاکستان به حدی بود که امکان پوشش شهادت و تدفین شهدای زینبیون به شیوه آنان وجود نداشت. انجام داد. تا امروز باید و شایسته است.

شینبیان;  دلیر مردان میدان نبرد با داعش/ انجام سخت ترین عملیات ها در سوریه

در فوریه ۲۰۱۷، وزارت خزانه داری آمریکا نام ارتش «زینبیون» را در فهرست تحریم های خود قرار داد. در واکنش به این تحریم ها، لشکر زینبیون در بیانیه ای خطاب به دولتمردان آمریکایی اعلام کرد: حتماً اخباری را شنیده اید که لشکر زینبیون چگونه در دفاع از حرم اهل بیت(ع) جنگید و به خوبی جنگید، پس باید بدانید که ترس و تهدید در فرهنگ لغت فرهنگ مبارزی اسلام معنایی ندارد و تصمیمات و نظرات سوء آمریکا و یارانش باعث اتحاد و انسجام جبهه اسلام و افزایش آمادگی سربازان فداکار امام خامنه ای برای دفاع از اسلام و اسلام خواهد شد. ارزش های.

در پایان به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری خطاب به خانواده یکی از شهدای مدافع حرم در ۱۰ آذر ۱۳۹۴ توجه کنیم که فرمودند: «زینبیون خیلی خوب می‌جنگد. خیلی خوب تلاش می کنند. سلام من را به پدران و مادران و خانواده هایشان برسان.

انتهای پیام/۱۳۴