صادرات محصولات دانش‌بنیان در اولویت برنامه‌های حوزه تجارت خارجی قرار دارد


به گزارش طلانیوز: وزیر صمت در حاشیه دیدار با معاون نخست‌وزیر کوبا و همچنین وزیر انرژی و معادن این کشور در جمع خبرنگاران بیان کرد: در سیاست خارجی کشور در حوزه تجارت خارجی، صادرات محصولات دانش‌بنیان در اولویت قرار دارد و این موضوع در گفت‌وگوهایی که با «ریکاردو کابرسیاس» معاون نخست‌وزیر کوبا داشتیم نیز مورد استقبال قرار گرفت.


تعریف بیش از ۳۰ زمینه همکاری برای افزایش مراودات تجاری میان ایران و کوبا


 


سیدرضا فاطمی‌امین افزود: بیش از ۳۰ زمینه همکاری در حوزه‌هایی ازجمله مس، لوازم‌خانگی، دارو، تجهیزات پزشکی و … برای افزایش مراودات تجاری دو کشور آماده‌شده است که در این جلسه موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.


وی ادامه داد: همچنین مبادلات مالی، چگونگی ارتباط بانک‌های دو کشور و تهاتر نیز از دیگر موضوعت مهمی بود که در خصوص آن‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.


روابط سیاسی عمیق ایران با کوبا


وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روابط سیاسی عمیق ایران با کوبا، عنوان کرد: در حوزه پزشکی، دارو و تجهیزات پزشکی نیز از پیش همکاری‌های مشترکی انجام‌شده است.


فاطمی‌امین بیان کرد: معاون نخست‌وزیر کوبا از تداوم همکاری‌های مشترک در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، لوازم‌خانگی، دارو، نفت و گاز و… استقبال کرده است و می‌توان کارهای خوبی را با کوبا آغاز کرد.


وی با اشاره به سفر «ریکاردو کابرسیاس» معاون نخست‌وزیر کوبا در رأس هیئتی از مقامات اقتصادی و شرکت‌های بزرگ کوبایی برای شرکت در هجدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا، ادامه داد: بازدید از چند نمایشگاه و برگزاری جلسات مختلف نیز جزو برنامه‌های کابرسیاس خواهد بود.


تهیه فهرستی از شرکت‌های دو طرف برای ارتباط کسب‌وکارها


وزیر صمت با اعلام این‌که فهرستی از شرکت‌های دو طرف برای ایجاد ارتباط میان کسب‌وکارها تدوین‌شده است، توضیح داد: در همه محورهای فعالیت مشترک، شرکت‌های ایرانی و کوبایی مشخص‌شده‌اند و در چند روز آینده برنامه زمان‌بندی برای تداوم کار، تهیه می‌شود.


فاطمی‌امین با اشاره به دستاوردهای کوبا در حوزه زیست‌فناوری، بیان کرد: همکاری‌های مشترکی نیز میان ایران و کوبا در حوزه‌های زیست‌فناوری وجود داشته است؛ همچنین ما از کوبایی‌ها برای بازدید از یک نمایشگاه صنایع دانش‌بنیان دعوت کرده‌ایم که مورد استقبال آن‌ها قرارگرفته است؛ هیئت کوبایی نیز با چند شرکت تجهیزات پزشکی و دارویی دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت


 


شاتا

رژیم لاغری سریع