صعود داماش به لیگ دوم در شب خداحافظی ملی پوش سابقدو تیم فوتبال بنیامین اسپرت تهران و داماش گیلان در دیدار نهایی پلی آف صعود به لیگ دسته دوم از ساعت ۲۰ دیروز در ورزشگاه غدیر تهران به مصاف یکدیگر رفتند.

عرفان قلعه نویی، محمد طالبی، رضا امیدی، مهرام دامادی، پژمان نجات، سیامک علیزاده، مهرگان گلبرگ، سعید طالبی، راستین خرمدل، مسعود نوری و امید کلانتر برای داماش گیلان به میدان رفتند.

دیدار دو تیم علیرغم اینکه قرار بود بدون حضور هواداران برگزار شود اما با حضور افراد تیم بنیامین در حالی آغاز شد که تعداد قابل توجهی از هواداران داماش گیلان به پشت حصارهای ورزشگاه تبعید شدند. . !

تیم میزبان که بازی رفت را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داده بود برای جبران به بازی تهاجمی روی آورد و در دقیقه هشتم بازی عسکری موفق به گلزنی شد.

بنیامین پس از گل اول به حملات خود ادامه داد و در ۱۵ دقیقه ابتدایی مسابقه در بازی بود! داماش کم کم از زیر فشار حملات تیم میزبان خارج شد و توانست بازی را متعادل کند.

مهمترین موقعیت داماشیان در دقیقه ۴۲ بازی رخ داد، ضربه سرکش محمد طالبی به بنیامین رشتی مدافع حریف برخورد کرد اما داور حاضر به اعلام پنالتی نشد و فقط یک ضربه کرنر به سود داماش اعلام کرد. تصمیمی که با واکنش بازیکنان و کادر فنی داماش مواجه شد.

ضربه کرنر هم برای داماش بی تاثیر بود و نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود بنیامین به پایان رسید. بنیامینی ها برای حذف نشدن باید حداقل یک گل دیگر در نیمه دوم بزنند تا شکست ۲-۰ بازی رفت را جبران کنند.

بازی در نیمه دوم متعادل آغاز شد و به گزارش داماش یار، هر دو تیم حملات تهاجمی ترتیب دادند. در حالی که دو تیم به مصاف هم می رفتند، تیم داماش در دقیقه ۶۱ صاحب یک ضربه پنالتی شد و مدافع بنیامین از زمین مسابقه اخراج شد.

پس از این پنالتی به دلیل جنجال ایجاد شده توسط مدیرعامل، سرمربی و کادر فنی بنجامین اسپورت، بازی به مدت ۱۶ دقیقه متوقف شد. بازی با اخراج سرمربی تیم بنیامین ورزشی و اخراج افراد غیرمسئول از کنار زمین از سر گرفته شد.

با ورود بازیکنان و داوران به زمین مسابقه، سیامک علیزاده در دقیقه ۷۷ پنالتی داماش گیلان را برنده شد و داماش گیلان را به تساوی کشاند.

داماش گیلان با گل علیزاده بیش از گذشته به لیگ دسته دوم نزدیک شد. بنیامین برای صعود باید سه گل دیگر بزند و حتی با پیروزی سه بر یک در بازی برگشت هم نمی تواند جواز حضور در لیگ را کسب کند چون در خانه حریف پیروز شد دسته دوم صعود می کند.

این پنالتی در دقیقه ۸۹ به سود بنیامین ارشتی اعلام شد و مهرگان گلبرگ با ضربه ای چالش برانگیز گل دوم داماش گیلان را به ثمر رساند. دو اخراج تیم بنیامین اسپورت در دقایق پایانی پایان بازی بود.

سعید طالبی بازیکن داماش نیز در آخرین ثانیه از زمین مسابقه اخراج شد.

تیم فوتبال داماش گیلان در دو دیدار رفت و برگشت مقابل بنیامین ورزشی تهران با برتری چهار بر یک به لیگ دسته دوم راه یافت.

محمد غلامی بازیکن شاخص داماش در پایان این دیدار رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.