صعود سیاسی ترین گروه در جام جهانی یا حذف مفتضحانه؟


بر اساس گزارش طنجه؛ مذاکرات با کی روش از سه هفته پیش آغاز شده بود و اگر مقامات ارشد از او پاسخ مثبتی دریافت نمی کردند، بعید بود که بحث سرمربی تیم ملی آغاز شود. اتفاقی که افتاده البته از نظر شخصی من درست است و این تغییر باید زودتر انجام می شد.
بحث تغییر سرمربی تیم ملی در فاصله کمتر از ۵ ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بسیار جدی شده است و شواهد حاکی از آن است که ایران علاوه بر دراگان اسکوچیچ، سرمربی دیگری نیز دارد. جام جهانی حضور خواهد داشت. این در حالی است که با وجود همه شایعات در مورد بازگشت کارلوس کی روش، به نظر می رسد سرمربی ایران ایران را به جام جهانی برساند.

این موضوع حتی به اردوی تیم ملی هم کشیده شد و پس از انتشار اخبار و شایعه برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران، برخی بازیکنان و اعضای تیم ملی با انتشار مطلبی مشترک به این موضوع واکنش نشان دادند. متن در استوری صفحات شخصی اینستاگرامشان. نمایش دهید. در استوری منتشر شده از سوی بازیکنان تیم ملی آمده است که باید از هرگونه تغییر در تیم پرهیز کرد تا تیم ملی در این مدت کوتاه و حساس تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از قلم نیفتد. گفتنی است این داستان ابتدا توسط نشر آزمون منتشر شد و بعدها علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان نیز داستان خود را بازنشر کردند.

اعتراض ستاره های تیم ملی به بیانیه منتشر شده به نام تیم ملی

البته ظاهرا این اقدام با نظر مساعد تمامی بازیکنان تیم ملی همراه نبوده و برخی از بازیکنان جوان و باتجربه تیم ملی با وجود گذشت ۲ تا ۳ ساعت چنین مطلبی را در صفحه خود منتشر نکردند. پس از آزمون و این ملی پوشان. سید مجید حسینی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد، مهدی ترابی، احسان حاج صفی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، امیر عابدزاده، سعید عزت اللهی، میلاد محمدی، کاوه رضایی، پیام نازاس، سامان قدواییسین از افراد باتجربه، همزمان با این اقدام، برخی از هم تیمی های او از انتشار یک استوری مشترک در صفحه شخصی خود خودداری کردند. تعدادی جوان و کم تجربه در اردوی تیم ملی مانند اللهیار صیادمنش، عارف آغاسی، مهدی حسینی، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، عارف غلامی، سعید صادقی، آرمین سهرابیان، مهدی مهدی پور و مهدی شیری نیز در آخرین دیدار حضور داشتند. تیم ملی قطر.این مطلب را هم در صفحه خود منتشر نکردند. البته امیرحسین حسین زاده بازیکن تیم استقلال لحظاتی پس از انتشار این خبر آن را از صفحه خود حذف کرد. چند ساعت بعد از این اتفاق بازیکنانی چون مهدی طارمی، سعید عزت اللهی و احسان حاج صفی استوری با این مضمون منتشر کردند.

بخش تجهیزات ملی

نکته عجیب دیگر اینکه از بین ۶ بازیکنی که دیدار خصوصی آنها با حمید سجادی وزیر ورزش در هتل محل اقامت تیم ملی در کمپ قطر، چهار بازیکن باتجربه جهانبخش، ابراهیمی، حاج صفی و طارمی منتشر شده است. در صفحه بیرانوند و تست را در صفحه شخصی خود منتشر نکردند. پس از بازگشت تیم ملی از اردوی قطر سوالاتی در مورد دیدار خصوصی طارمی و جهانبخش با برخی مقامات دولتی مطرح شد و حتی مطرح شد که این دوستان تیم ملی در بحث تغییر اسکوچیچ پیشتاز است. هرچند طارمی و جهانبخش هیچ گاه به این بحث واکنش نشان ندادند، اما عدم همراهی آنها و بسیاری از بازیکنان باتجربه و جوان تیم ملی با عملکردی که سردار آزمون آغاز کرد، نشان می دهد که تیم ملی در این زمینه اختلاف سلیقه و ناهماهنگی زیادی دارد. چیز. معمولا بازیکنان یک تیم چه در عرصه باشگاهی و چه در عرصه ملی زمانی که می خواهند یک مطلب حمایتی یا انتقادی مشترک منتشر کنند با هماهنگی یکدیگر در مدت زمان بسیار کوتاهی این کار را انجام می دهند اما این موضوع در ماجرای اخیر تعدادی از بازیکنان ملی.

مجدی: اسکوچیچ پیگیر است

طی چند روز گذشته رسانه ها و تعدادی از صفحات فضای مجازی از کارلوس کی روش به عنوان جانشین احتمالی اسکوچیچ در تیم ملی نام برده بودند که در چندین خبر و مصاحبه اعضای فدراسیون فوتبال این موضوع تکذیب شد. احسان اصولی، یکی از اعضای هیات مدیره و سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران در آخرین گفت و گو با تکذیب خبر برکناری اسکوچیچ گفت: تاکنون با هیچ مربی و رئیسی مذاکره نکرده ایم. مربیانی مانند کارلوس کی روش نیز جعلی هستند. البته میرشاد مجدی، رئیس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است که قطعا دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در جام جهانی قطر خواهد بود. با این حال باید دید آیا این انتقال در فرصت باقی مانده تا بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان روی نیمکت تیم ملی انجام می شود یا خیر؟

این تفرقه ایجاد شده در تیم ملی و بازیکنان این بحث را برانگیخته است که بازگشت کارلوس کی روش به نفع کی روش است و چه کسی سودی نخواهد داشت. داستان های منتشر شده نشان می دهد که بیشتر بازیکنانی بودند که توسط کارلوس کی روش در تیم ملی پذیرفته نشدند و با بازگشت کی روش ممکن است جایگاه آنها در تیم ملی به خطر بیفتد.

بازیکنانی مانند شجاع خلیل زاده، سروش رفیعی، احمد نوراللهی، سادک محمودانی و حتی حالا سردار آزمون می دانند که بازگشت سرمربی پرتغالی می تواند به حضور یا دوران بازی آنها در تیم ملی پایان دهد و تمام تلاش خود را برای حمایت از اسکوچیچ انجام می دهند. تغییرات در تیم ملی از سوی دیگر بازیکنانی مانند روزبه چشمی، مرتضی پورعلیگنجی، مهدی طارمی، امید ابراهیمی و رامین رضاییان می دانند که بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی ممکن است خبر خوبی برای آنها باشد و بازیکنانی که گفته می شود شایستگی بیشتری نسبت به بازیکنان فیکس دارند. تیم اسکوچیچ می تواند به تیم ملی بازگردد. حالا در فاصله حدود ۱۳۰ روز تا شروع جام جهانی، تیم ملی ایران یکی از گیج کننده ترین و دوطرفه ترین شرایط تاریخ خود را تجربه می کند و هیچ چیز از آینده تیم ملی ایران مشخص نیست. این انشعاب فقط در مورد بازیکنان تیم ملی صدق نمی کند، حتی این مجری برتر فوتبال هم ترجیح می دهد علیه همکار قدیمی خود نظر داشته باشد و با انتشار استوری سردار آزمون نشان داد که شاید سود ماندن اسکوچیچ بهتر باشد. توسط کارلوس کی روش

احتمال ترفیع بد یا حذف بی شرف؟

ایران که سریع ترین صعود تاریخ خود به جام جهانی را داشت و رویای صعود به مرحله حذفی جام جهانی را در سر می پروراند، حالا به نظر می رسد به دنبال انتخابی بین دو انتخاب حذف شرافتمندانه یا حذف مفتضحانه است. در شرایطی که به نظر می رسید کارلوس کی روش گزینه نهایی مسئولان برای هدایت تیم ملی است و خیلی ها انتظار حضور پرتغالی ها در ایران را داشتند، اما شب گذشته اخبار جدیدی به گوش رسید و به نظر می رسد کی روش چندان در اختیار نخواهد داشت. فرصتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی رضاییان یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شب گذشته مذاکره با کی روش را به شدت تکذیب کرد و سپس رحیم زارع درباره موضع شورای اسلامی فوتبال در خصوص تغییر سرمربی تیم ملی گفت: ما این موضوع را داشتیم. ارزان ترین و آسان ترین تبلیغ در مقدماتی جام جهانی هم امتیاز بالایی گرفتیم. اگر به سراغ کارلوس کی روش برویم، شکست بزرگی داشته ایم. او از کلمبیا اخراج شد و با مصر همکاری نکرد. اگر اینها را حذف کنیم، بی تاب بود و به خاطر خواسته اش از ما شکایت کرد. البته حق دارد شکایت کند و حقش را بگیرد، اما نه از کشوری که هشت سال همه برایش کار کرده باشند. به وزیر، مربیان، بازیکنان و رئیس فدراسیون بی احترامی کرد. باعث ایجاد تفرقه و اختلاف شد. کی روش با هزینه بسیار زیادی تیم ما را به جام جهانی رساند. حالا وقت نداریم به مربی جدید فکر کنیم. اگر می خواهیم مربی جدیدی بیاوریم باید مربی ایرانی مثل علی دایی بیاوریم. یا خداداد عزیزی و همکارانش که افتخاری برای ما ساختند که در تاریخ فیفا ثبت شده است. کی روش با کلمبیا نتیجه خوبی نگرفت و با مصر که دور قبل به جام جهانی رسید به جام جهانی نرسید. سرنوشت این دو کشور چه شد؟ او از آن دو کشور اخراج شد. اگر بخواهد مجانی بیاید قبول نمی کنیم.

البته کیروش مربی محبوبی در بین مسئولان نیست زیرا نمی توانند قدرت و شجاعت کیروش و اخلاص او را تحمل کنند. او در ۸ سال حضورش در ایران نشان داده که به نفع تیمش با همه خوشحال خواهد شد و تنها چیزی که برایش مهم است تیم ملی است نه نمایش روسای جمهور و وزیران مختلف. پس ممکن است اگر به این نتیجه برسند که راهی جز کی روش نیست، به این مرحله برسیم.

پایان مقاله