چگونه با رعایت این سه مرحله ساده یک وعده غذایی سالم تهیه کنیم.

مرحله ۱

با شناسایی منبع پروتئینی که اساس وعده غذایی شما را تشکیل می دهد، شروع کنید. پروتئین مهم‌ترین درشت مغذی‌ای است که باید روزانه مصرف کرد، زیرا بدن ما نمی‌تواند پروتئین را ذخیره کند. پروتئین از عناصر کوچکتری به نام اسیدهای آمینه ساخته شده است. هر یک از انواع مختلف سلول در بدن ما از اسیدهای آمینه متفاوتی تشکیل شده است. اگر اسید آمینه کافی نداشته باشیم، نمی‌توانیم پروتئینی که بخشی از آن است بسازیم. درست مانند حروف الفبا، برای املای کلمات مختلف به ترکیب های مختلفی نیاز دارید. اگر حروف گم شده باشند، نمی توانید کلمه مورد نیاز خود را هجی کنید. منبع پروتئین ما به ما کمک می کند که اساس وعده غذایی خود را تعیین کنیم و چه چیزی را برای افزایش ارزش غذایی کل غذا اضافه کنیم.

گام ۲

بعد، کربوهیدرات های غنی از ریز مغذی ها را اضافه کنید، این یک روش علمی برای چیدن سبزیجات است! به این ترتیب ما به طور خودکار تعداد کربوهیدرات های نشاسته ای (سیب زمینی، برنج، نان) را که ریزمغذی های کمی دارند اما انرژی بیشتری دارند، کاهش می دهیم.

مرحله ۳

در نهایت، وقتی به نحوه تهیه یک غذای سالم نگاه می کنید، روش پخت و منابع چربی را که ممکن است هنگام پختن غذا اضافه کنید، مانند سس ها یا چاتنی ها، شناسایی کنید. فکر کردن در مورد وعده غذایی خود به این ترتیب انرژی و مواد مغذی دریافتی را در تعادل سالم تری حفظ می کند زیرا افزودن چربی ها یا کربوهیدرات های نشاسته ای انتخاب آگاهانه تری است.