عجیب ترین اتفاق در ویمبلدون/ قهرمانی دختر روس در روزهای محرومیت روسیه!در دیدار فینال مسابقات ویمبلدون که عصر یکشنبه در ورزشگاه مرکزی این رقابت ها برگزار شد، النا ریباکینا قزاق علیرغم شکست ۶ بر ۳ سری اول مقابل انس جابر تونسی، دو ست بعدی را با نتیجه قاطعانه ۶ بر ۲ برد. . و ۶-۲ او برنده شد و اولین گرند اسلم خود را برد.

جابر، شماره ۲ تنیسور زن جهان که عملکرد خوبش در فصل چمن انتظارات را از وی در دیدار پایانی بالا برد، این مسابقه را بهتر از حد انتظار آغاز کرد و توانست بر اساس او ست اول را با نتیجه ۶ بر ۳ برنده شود. عکس های مختلف برتری جابر در ست اول به حدی بود که به نظر نمی رسید برای پیروزی در آن مسابقه با دردسر خاصی مواجه شود. اما در ادامه ورق برگشت; ریباکینا که در ست اول اشتباهات زیادی داشت، در ست دوم کم کم یخ بازی خود را آب کرد و به لطف ضربات محکم خود توانست با نتیجه قاطع ۶ بر ۲ پیروز شود. در ست سوم این ریباکینا بود که به عملکرد خوب خود ادامه داد و حریف با تجربه خود را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد و جام قهرمانی را از آن خود کرد.

ریباکینا ۲۳ ساله که در روسیه و شهر مسکو به دنیا آمده است، در سال ۲۰۱۸ تابعیت خود را تغییر داد و از آن زمان با پرچم قزاقستان به رقابت پرداخته است. با این پیروزی، او اولین بازیکن قزاقستانی شد که موفق به کسب عنوان قهرمانی گرند اسلم شد.

این سومین قهرمانی در دوران حرفه ای ریباکینا است.