علت افزایش تعداد ویروس های کرونا در هفته گذشته / میزان نگهداری واکسن – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی در گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما گفت: در حال حاضر ویروس کرونا از بین نرفته است و مردم نباید ساده لوح باشند.

وی افزود: در حال حاضر با وجود امنیت در اکثر کشورها، شرایط کرون مساعد نیست اما در ایران شرایط مناسب است. روز یکشنبه هفته گذشته تعداد مراجعات به ۵۰۰۰ نفر افزایش یافت اما امروز این تعداد کاهش یافته و تعداد بستری ها به ۳۵۰ نفر در روز رسیده است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دلیل افزایش تعداد مبتلایان این است که این بیماری در کشورهای همسایه شیوع بیشتری دارد و تعداد آزمایشات در ایران افزایش یافته است، بنابراین تعداد موارد شناسایی شده در حال افزایش است. “

وی افزود: میزان پاسخ های نادرست نیز در آزمایش ها افزایش یافته است و به همین دلیل در هفته جاری تعداد مبتلایان به عروق کرونر افزایش یافته است و وضعیت خطرناک و جای نگرانی به نظر نمی رسد.

کریمی گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیون دوز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۶۴ میلیون یک دوز، ۵۷ میلیون دو دوز و ۲۸ میلیون سه نوبت واکسن کرونری دریافت کرده‌اند. است و امروز بهترین زمان برای تکمیل واکسیناسیون است.

وی افزود: بعد از ۶ ماه امنیت رو به افول است. در ماه های آینده، جلسات به عنوان یک بازگشت زائر و شاهد بازگشایی مدارس و مراسم مذهبی خواهیم بود و باید تا رفع بیماری واکسیناسیون عروق کرونر انجام شود.

معاون وزیر بهداشت از ذخیره واکسن عروق کرونر در کشور ۵۰ میلیون دوز خبر داد و گفت: خرید واکسن داخلی بر اساس قرارداد توسط آنها خریداری می شود و مجوز صادرات نیز برای داخلی اعطا شد. تهیه کنندگان.