علل حالت تهوع در زمان نوشیدن آب


حالت تهوع همان احساس وحشتناک و مبهمی است که در معده خود حس کرده اید و باعث شده احساس استفاده کنید. ممکن است توسط ویروس ، بیماری گوارشی ، بارداری یا حتی بوی نامطبوع ایجاد شود.حالت تهوع یک ناراحتی معده است که قبل از استفراغ ایجاد شده است. استفراغ تخلیه ارادی یا غیرارادی محتویات معده از طریق دهان است.

بسیار از اوقات ، مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد شده است. حالت تهوع و استفراغ بیماری را تجربه می کنند ، اما از بیماری های خاصی مانند می شوند:

حالت تهوع در اتومبیل یا دریا (ماشین زدگی یا دریازدگی)

مرحله پیش بارداری

استفاده از دارو از دارو

درد شدید

استرس عاطفی (مثل ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذا

عفونت (مانند “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا رایحه افراد

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه کند معده (بیماری که در افراد دیابتی دیده شد)

بلع سموم یا مقادیر زیاد الکل

انسداد روده

آپاندیس

علل استفاده با توجه به سن متفاوت است. برای کودکان ، معمولاً استفاده از عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، آلرژی به شیر ، ماشین زدگی (بیماری حرکت) ، پرخوری یا تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری های است که کودک در حال حمل شدید دارد. زمان تهوع یا استفاده از علت آن را نشان می دهد. بعداً که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذا ، ورم معده (التهاب پوشش معده) ، زخم یا پرخوری باشد. حالت تهوع یا استفاده یک تا هشت ساعت پس از غذا نیز ممکن است مسمومیت غذا را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقلشده از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است بیش از حد طولانی تر شود زیرا تا حد امکان ایجاد شده است. برخی از نمونه های بیماری های جدی که ممکن است در حالت تهوع یا استفاده قرار گیرد شامل ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت لایه غشای مغز) ، انسداد روده ، آپاندیس و تومورهای مغزی است.نگرانی دیگر کم آبی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا معمولاً به طور کامل احساس کم آبی (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص داده اند. اما کودکان کم سن بیشتر در معرض کم آبی قرار دارند ، به خصوص اگر اسهال هم داشته باشند ، زیرا پیش از این قادر به انتقال کم آبی آبی بوده اند.

اگر به دلیل حالت تهوع امکان پذیر غذا بخورید یا آب بنوشید ، ممکن است کم آبی بدن ایجاد شود. حالت تهوع همچنین یکی از علائم کم آبی بدن است ، با این حال نوشیدن بیش از حد ممکن است با ایجاد احساس ناراحتی سیری در معده ، حالت تهوع را بدتر کند.وقتی احساس آرامش داشت ، مایعات را بنوشید. اگر به طور مستقیم شما را ناراحت کردید ، چای را بدون کافئین یا آب با برشهای میوه تازه مصرف کنید.

چگونه از حالت تهوع و استفاده استفاده کنیم؟

نوشیدن مایعات از جمله آب را به تدریج افزایش دهید

در طول روز به جای سه وعده غذای بزرگ ، وعده های غذایی کوچک بخورید.

به آرامی غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده پرهیز کنید.

سعی کنید غذاهایی را بخورید که به دمای اتاق رسید

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید نه در زمان وعده های غذایی.

تنفس عمیق یکی از روش های مدیتیشن است. اما همچنین می توانید برای رفع حالت تهوع از استرس خود به تنهایی این کار را انجام دهید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگهدارید و به آرامی نفس خود را بیرون دهید. به طور کامل این کار را تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموها نتیجه اسیدسیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که تصور می کنید به هضم غذا کمک کنید و معده را تسکین کنید. سعی کنید آب لیموی تازه فشردهدشده را به آب اضافه کنید و در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع به دلیل یبوست باشد ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو ممکن است روده شما را تحریک کند. استفاده بیش از حد از آب لیمو در یک دوره کوتاه مدت ممکن است حالت تهوع را بدتر کند. استشمام رایحه لیمو نیز مانند خوردن لیمو ممکن است حالت تهوع را تسکین دهید.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین واقعایدید دم نوش زنجبیل بنوشید

بر اساس مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگهای تازه نعناع نیز ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

بعضي اوقات ، درمان حالت تهوع فقط توجه به ماده است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع خود بنشینید ، احساس تهوع بیشتری داشتید.پس کنید با انجام کارها سبک خود را از حالت تهوع پرت کنید

نتیجه گیریگیری: در حقیقت اگر در زمان نوشیدن آب حالت تهوع دارید ممکن است این حالت تهوع به علت کم آبی بدن یا سایر موارد دیگری باشد که با این علامت (حالت تهوع) بروز یافته است.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- پس از نوشیدن- یک-مقدار-آب-

دیدگاهتان را بنویسید