غذاهای فوق العاده برای میگرن

میگرن و سردردهای خوشه ای: هر برچسبی که باشد، درد و عوارض جانبی آن می تواند شدید باشد! علاوه بر درمان‌های سنتی، شامل بیشتر «ابر غذاها» زیر می‌تواند کمک کند.

سوپر غذاها چیست؟ خوب، آنها دقیقاً مکمل نیستند – اگرچه برخی از شرکت های مکمل شروع به بازاریابی “عصاره” از سوپرغذاهای مختلف کرده اند. طبق تعریف، سوپر فودها غذاها یا روغن هایی کامل هستند که دوزهای فوق العاده بالایی از مواد مغذی را ارائه می دهند. مردم آنها را تا حدی به دلیل فواید و تا حدی به دلیل منشأ آنها “سوپر” می نامند. اکثر سوپر فودها جدید نیستند. در عوض، آنها توسط فرهنگ های قدرتمند باستانی استفاده شده اند و اخیراً توسط غرب دوباره کشف شده اند. اگرچه برخی از دانشمندان و بسیاری از خام‌خواران به ابرغذاها با توانایی‌های احیاکننده و محافظتی شگفت‌انگیز برای تقریباً هر مشکل سلامتی اعتبار می‌دهند، این مقاله به بررسی سوپر غذاها می‌پردازد تا افرادی که از میگرن و/یا سردردهای خوشه‌ای رنج می‌برند مورد توجه قرار گیرد.

کاکائو (kuh-COW): این “غذای خدایان” که معمولاً به عنوان کاکائو خام یا شکلات خام به بازار عرضه می شود، در واقع در امپراتوری آزتک به ارز پولی تبدیل شد! عقل متعارف به افراد مبتلا به میگرن می گوید که از خوردن شکلات به عنوان یک ماده غذایی محرک اصلی اجتناب کنند. در حالی که برخی افراد نسبت به شکلات حساسیت دارند، اکثر مردم در واقع به لبنیات معمولی و شکر تصفیه شده در شکلات‌های پخته شده واکنش نشان می‌دهند. در مقابل، کاکائو خام، هفت برابر نوع پخته شده خود آنتی اکسیدان دارد، بدون لبنیات و شکر. مهمتر از همه برای مبتلایان به میگرن، کاکائو خام حاوی یکی از بالاترین منابع منیزیم در هر غذا است. منیزیم به عنوان همتای آرامش بخش کلسیم عمل می کند و به تعادل مواد شیمیایی مغز کمک می کند. در واقع، بسیاری از مبتلایان به میگرن با مصرف مقادیر زیاد مکمل‌های منیزیم، سردرد را از بین می‌برند. منیزیم همچنین می تواند به PMS، یکی دیگر از محرک های شناخته شده میگرن، کمک کند. کاکائو خام علاوه بر منیزیم، کافئین نیز دارد (که به نظر می‌رسد در شکل خام آن تأثیر کمتری بر بدن دارد). برخی از افراد مبتلا به میگرن متوجه می شوند که استفاده عاقلانه از کافئین می تواند سردرد را قبل از تبدیل شدن به یک دوره کامل کاهش دهد. اکثر قرص‌های میگرن حاوی نوعی کافئین هستند. از نقطه نظر تغذیه، کاکائو خام مطمئناً یک پپسی را شکست می دهد! اگر مطمئن هستید که شکلات باعث واکنش می شود، از مصرف کاکائو خام صرف نظر کنید، اما در غیر این صورت ارزش امتحان کردن (خوشمزه) را دارد. نوک کاکائو یا پودر کاکائو را به اسموتی های صبحگاهی اضافه کنید یا با مخلوط کردن پودر آن با کره نارگیل، شهد آگاوا خام یا عسل و برخی از دیگر غذاهای فوق العاده ذکر شده در زیر، فوج خام درست کنید. مانند هر غذای جدید، کم شروع کنید تا بتوانید واکنش های خود را زیر نظر بگیرید.

ماکا (MAH-kuh): همچنین به عنوان “ویاگرا پرو” شناخته می شود، ماکا ریشه ای است که در ارتفاع ۱۴۰۰۰ فوتی در کوه های آند رشد می کند. علیرغم شهرتش برای مردانه نگه داشتن مردان پرویی تا دهه ۸۰، ماکا در واقع به عنوان یک آداپتوژن عمل می کند، به این معنی که همه هورمون ها را متعادل می کند. اگر فردی بیش از حد استروژن داشته باشد، ماکا سطح استروژن را کاهش می دهد. اگر فرد دیگری استروژن بسیار کمی داشته باشد، ماکا به بدن کمک می کند تا آن سطوح را به سطوح مطلوب بازگرداند. ماکا همچنین غدد آدرنال را تغذیه می کند و به بدن کمک می کند تا برخی از استرس هایی که اغلب باعث سردردهای خوشه ای و میگرن می شود را کنترل کند. ماکا در برخی از نامناسب ترین شرایط روی زمین رشد می کند، اما یاد گرفته است در جایی که گیاهان دیگر می میرند، شکوفا شود. بومیان معتقدند که ریشه این قدرت و سازگاری را به کسانی که آن را مصرف می کنند منتقل می کند: “شما همان چیزی هستید که می خورید!” جدای از متافیزیک، محتوای بالای مواد معدنی ماکا، ویتامین‌های B، پروتئین، اسیدهای چرب و استرول‌های گیاهی به آن اجازه می‌دهد تا بدن را در هر جایی که بیشتر به کمک نیاز دارد بازسازی کند – خبر خوب برای افرادی که سردردشان ناشی از استرس یا عدم تعادل هورمونی است. طعم ماکا کمی شبیه تربچه است، بنابراین نمی خواهید مقدار زیادی به اسموتی های شیرین اضافه کنید. با این حال، به خوبی با کاکائو ترکیب می شود، و من همیشه از یک لیوان صبحگاهی آب لیموی تازه فشرده در آب با حدود یک قاشق چای خوری ماکا لذت می برم. لیمو شیرینی پنهان ماکا را نشان می دهد و یک لیموناد شگفت آور خوشمزه درست می کند.

کنف: نه، من در مورد ماری جوانا صحبت نمی کنم، حتی اگر برخی افراد شاهدانه را برای اهداف دارویی استفاده می کنند. اکنون می توانید دانه های پوست کنده کنف، کره شاهدانه، پودر پروتئین شاهدانه و روغن شاهدانه را در فروشگاه های مواد غذایی سالم و در بسیاری از فروشگاه های آنلاین بیابید. علیرغم اینکه تقریباً هیچ محتوای THC (ماده روانگردان موجود در ماری جوانا) وجود ندارد، دولت ایالات متحده فروش دانه های کنف آماده برای جوانه زدن را ممنوع می کند، بنابراین شما فقط می توانید به طور قانونی دانه های پوست کنده یا محصولات کنفی را خریداری کنید، که به نظر می رسد بیشتر آنها از کانادا می آیند. با این وجود، کنف در سال‌های اخیر تجدید حیات زیادی را تجربه کرده است، زیرا مردم آنچه را که اروپاییان باستان مدت‌ها پیش می‌دانستند، دوباره کشف کرده‌اند. کنف از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند و حاوی ادستین است، پروتئینی که به راحتی توسط انسان جذب می شود – خبر خوبی برای افرادی که به پودرهای پروتئین ساخته شده از سویا یا لبنیات (آب پنیر) واکنش نشان می دهند. دانه های شاهدانه، کره و روغن نیز حاوی نسبت کامل اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ هستند که تصور می شود به تعادل هورمون ها و مواد شیمیایی مغز کمک می کنند. علاوه بر این، رنگ سبز شاهدانه از کلروفیل می آید که تنها یک اتم با هموگلوبین متفاوت است. (هموگلوبین در اطراف یک اتم آهن تشکیل می شود، در حالی که کلروفیل در اطراف آن اتم مفید منیزیم تشکیل می شود.) تصفیه خون با غذاهای غنی از کلروفیل مانند شاهدانه، علف گندم و سبزیجات برگدار می تواند بدن را قلیایی کند، که به نوبه خود، پاسخ های استرس مانند میگرن و میگرن را کاهش می دهد. سردردهای خوشه ای. طعم پودر پروتئین کنف کمی لطیف است، اما کره ها، روغن و دانه ها دارای یک حس خوشایند و کمی آجیلی هستند که به خوبی با کاکائو و ماکای خام ترکیب می شود. همچنین می‌توانید گندم بلغور (گلوتن یک محرک اصلی میگرن است) را در غذاهایی مانند تابولی با دانه‌های شاهدانه جایگزین کنید، یا از کره شاهدانه به‌عنوان یک جایگزین مغذی برای محرک رایج دیگر – کره بادام زمینی استفاده کنید.

یربا میت (YUR-buh MAH-tay): برای آن دسته از افرادی که می دانند باید عادت قهوه را کنار بگذارند اما به سادگی نمی توانند فنجان جو خود را کنار بگذارند، یربا میت یک جایگزین خوب ارائه می دهد. یکی دیگر از غذاهای بسیار معدنی آمریکای جنوبی، یربا مات، طعمی شبیه به قهوه دارد، اما به جای اینکه غدد آدرنال را تخلیه کند، آنها را با ویتامین های B، ۱۵ اسید آمینه، ۱۱ پلی فنول (مانند چای سبز و شراب قرمز) تغذیه می کند. آن: منیزیم و کلروفیل بیشتر. در حالی که قهوه باعث ایجاد تکان کافئین می شود، انرژی میت از ویتامین های B، خواص تصفیه کنندگی خون و جزئی به نام ماتین می آید. برخلاف کافئین، ماتئین بدون تصادف قدرت را افزایش می دهد. برخی از قهوه خانه های مستقل اکنون “ماته لاته” از شیر سویا سرو می کنند یا می توانید چای را در خانه دم کنید. برای بهترین نتیجه، آب را گرم کنید اما آب را جوش ندهید، سپس بگذارید چای به مدت ۵ دقیقه دم بکشد. سپس می توانید شیر شاهدانه و روغن های ضروری مانند نعناع فلفلی را با کمی پودر کاکائو خام اضافه کنید و موکای نعنای خود را ایجاد کنید. Yerba Mate همچنین به عنوان یک چای آفتابی، مخلوط با پوست پرتقال یا ادویه های سنتی چای چای، به خوبی دم می کند. Yerba Mate که مورد علاقه شمن‌ها است، جایگزینی سنتی و مغذی برای قهوه، همراه با مواد معدنی و مواد مغذی است که تصور می‌شود از تعادل هورمونی و قلیاییت حمایت می‌کنند.

به طور خلاصه، این ابرغذاها مواد معدنی کمیاب، مواد مغذی قوی و کمی فولکلور را به همراه دارند. آنها به‌عنوان غذا به‌جای دارو، به‌جای ایجاد «درمان سریع»، بدن را به‌تدریج بازسازی و حمایت می‌کنند. اگر می‌خواهید رویکردی جامع برای درمان میگرن یا سردردهای خوشه‌ای داشته باشید و به «درمان‌های جدید» پاسخی نداده‌اید، ممکن است بخواهید برخی از غذاهای باستانی آشپزی را بررسی کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر