فایزر می گوید واکسن کووید برای کودکان 5 تا 11 سال بی خطر است


20 سپتامبر 2021-با ثبت تعداد بی سابقه موارد COVID-19 در کودکان ، Pfizer و شریک آن BioNTech اعلام کردند که واکسن mRNA آنها برای COVID-19 بی خطر است و به نظر می رسد در کودکان از سنین پایین پاسخ ایمنی محافظتی ایجاد می کند. 5

این شرکت ها دوز کمتر واکسن-فقط 10 میلی گرم-را در کودکان بین 5 تا 11 سال آزمایش کرده اند که یک سوم دوز است که به بزرگسالان داده می شود.

در آزمایش بالینی که شامل بیش از 2200 کودک بود ، فایزر می گوید دو دوز واکسن که به فاصله 3 هفته از یکدیگر تجویز می شوند ، سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده را ایجاد می کند که قابل مقایسه با سطح مشاهده شده در کودکان بزرگتر است که دوز بیشتری از واکسن را دریافت می کنند.

به توصیه کمیته مشاوره واکسن ، FDA از سازندگان واکسن خواسته است که کودکان بیشتری را در این مطالعات در اوایل امسال شرکت دهند.

به جای آزمایش اینکه آیا واکسن ها از بیماری COVID-19 در کودکان جلوگیری می کنند ، مانند بزرگسالان ، شرکت های دارویی که واکسن COVID-19 را تولید می کنند ، به جای آن به بررسی سطح آنتی بادی تولید شده توسط واکسن ها می پردازند. FDA این رویکرد را به امید تسریع واکسن برای کودکان ، که اکنون در اکثر مناطق آمریکا به صورت تمام وقت به مدرسه باز می گردند ، تأیید کرده است.

با در نظر گرفتن این موضوع ، ایوان اندرسون ، دکتر ، پزشک خدمات بهداشتی اطفال آتلانتا که یک محقق در این آزمایش است – و بنابراین در مورد نتایج آن در تاریکی نگه داشته می شود – گفت مهم است که به خاطر داشته باشید که شرکت سهیم نبوده است. هرگونه اطلاعات کارآمدی امروز

وی گفت: “ما نمی دانیم آیا مواردی از COVID-19 در بین کودکانی که در این مطالعه شرکت کرده بودند وجود داشته است یا خیر و مقایسه آنها در افرادی که دارونما دریافت کرده اند با آنهایی که واکسن دریافت کرده اند چگونه است.”

این شرکت می گوید عوارض جانبی مشاهده شده در کارآزمایی قابل مقایسه با موارد مشاهده شده در کودکان بزرگتر است. این شرکت می گوید هیچ موردی از التهاب قلب به نام میوکاردیت مشاهده نشده است. Pfizer می گوید آنها قصد دارند اطلاعات خود را در اسرع وقت به FDA ارسال کنند.

این شرکت می گوید عوارض جانبی مشاهده شده در کارآزمایی قابل مقایسه با موارد مشاهده شده در کودکان بزرگتر است. Pfizer می گوید آنها قصد دارند اطلاعات خود را در اسرع وقت به FDA ارسال کنند.

اوگور شاهین ، مدیرعامل و بنیانگذار BioNTech ، در بیانیه ای گفت: “ما خوشحالیم که می توانیم اطلاعات مربوط به این گروه از کودکان مدرسه ای را قبل از شروع فصل زمستان به مقامات نظارتی ارائه دهیم.” “مشخصات ایمنی و ایمنی زایی در کودکان 5 تا 11 ساله واکسینه شده با دوز کمتر مطابق با مواردی است که ما در سایر افراد مسن با دوز بالاتر مشاهده کرده ایم.”

اندرسون در پاسخ به این س howال که FDA چه زود ممکن است در مورد برنامه Pfizer عمل کند ، گفت دیگران در مورد زمان بندی 4 تا 6 هفته ای حدس زده اند ، اما او همچنین خاطرنشان کرد که FDA هنوز می تواند از اختیارات خود برای درخواست اطلاعات بیشتر از شرکت استفاده کند ، که می تواند روند را کند کند. پایین.

“من به عنوان والدین خودم ، دوست دارم آن جدول زمانی به سرعت اتفاق بیفتد. با این حال ، من از FDA می خواهم که داده ها را به طور کامل بررسی کرده و سوالات لازم را بپرسد. ” “کمی قطعی است که با زمان بندی ها بسیار قطعی شویم.”

اخبار سلامت WebMD

منابع

انتشار اخبار ، فایزر ، 20 سپتامبر 2021.

ایوان اندرسون ، MD ، مراقبت های بهداشتی کودکان آتلانتا.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید