فراخوان جوایز فیلم کوتاه در ژانر ویدیویی منتشر شد


جوایز وُدیو

تهران (پانا) – جوایز Vodio با حمایت پلتفرم تخصصی پروژه های ویدئویی کوتاه آنلاین و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اولین دوره «جوایز ویدیویی» با حمایت پلتفرم تخصصی اکران آنلاین فیلم‌های کوتاه ویدئویی و همکاری انجمن سینمای ایران از ۱۵ تا ۱۸ مهرماه برگزار می‌شود. ایرانی. انجمن سینمای جوانان با هدف شناخت، اشتراک گذاری و شناخت بهتر فضای فیلم های ژانر. متن دعوتنامه به شرح زیر است:

جوایز VODIO فیلم کوهستانی شگفت انگیز

فراخوان دریافت جوایز برای فیلم های کوتاه در ژانر ویدیویی

جایزه ویدیویی با رویکرد «ژانر فیلم» با هدف شناخت، معرفی و شناخت بهتر فضای فیلم‌های ژانر با حمایت پلتفرم ویژه پخش آنلاین فیلم‌های کوتاه ویدیویی و همکاری ایرانیان برگزار می‌شود. . انجمن سینمای جوانان.

«ژانر» همواره یکی از محبوب ترین و اصلی ترین مولفه های تاریخ سینما بوده است. در واقع کلمه ژانر شامل هویت و شناسنامه یک فیلم می شود. تنوع در انتخاب و نحوه پرداخت داستان های مختلف می تواند مخاطبان زیادی را درگیر کند. اگر بتوان سینما را کهکشانی دانست، می توان گفت که ژانر آن سیارات این کهکشان خواهد بود.

فیلم‌های ژانر، به عبارت ساده، فیلم‌هایی هستند که داستان‌های آشنا را با شخصیت‌های آشنا و در موقعیت‌های آشنا از طریق تکرار و تنوع روایت می‌کنند.

و اکنون جایزه Vodio با حمایت پلتفرم Vodio و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران برای غنی سازی فضای فیلم کوتاه و ایجاد بستری برای معرفی استعدادهای ژانر با نمایش این دسته از تولیدات سینمای کوتاه در ایران و جهان اقدامی انجام می دهد. گامی به سوی نقطه عطفی برای ظهور استعدادهای جدید و پیشنهادهای جدید برای آینده داشته باشید.

جایزه Vodio با رویکرد فیلم های ژانر به صورت آنلاین در دو قالب فیلم کوتاه و فیلمنامه که شامل تمامی ژانرهای شناخته شده مانند جنایی، ترسناک، علمی، تخیلی، کمدی، فانتزی، موزیکال و … و یا ژانرهای ترکیبی برگزار می شود. خواهد بود

شرکت در این رویداد برای تمامی علاقمندان و فعالان این حوزه رایگان است و تنها شرط شرکت، ارائه آثار در یکی از ژانرهای اعلام شده است. توجه داشته باشید کلیه ثبت نام و ارسال آثار به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

دسته ها و جوایز:

جایزه Vodio در چهار بخش زیر برگزار می شود.

الف) بخش کهکشان راه شیری:

جایزه بهترین فیلم
جایزه بهترین کارگردانی
جایزه بهترین فیلمنامه
جایزه بهترین بازیگر مرد
جایزه بهترین فیلمبرداری
جایزه بهترین تدوین
جایزه بهترین صدا
جایزه بهترین طراحی صحنه
جایزه بهترین جلوه های ویژه
ب) بخش بین المللی:

جایزه بهترین فیلم
ج) خارج از جو:

در این بخش با معرفی و نمایش آثار خارج از چارچوب تعریف شده برای بخش های اصلی، سعی شده است تا شرکت کنندگان با پیشنهادات جدید رسانه تصویر آشنا شوند. این بخش ها شامل موارد زیر است.

سری وب
مینی سریال
ویدیوهای کلاسیک
انجمن سینمای جوانان ایران

قوانین و نحوه ارسال آثار ژانر فیلم کوتاه:

لینک فیلم کوتاه ارسالی ابتدا باید در vodiofest.ir بارگذاری شود.
فیلم های کوتاه ارائه شده در این رویداد باید در قالب فیلم های کوتاه داستانی ساخته شده پس از سال ۲۰۱۸ و حداکثر مدت زمان فیلم ها ۳۰ دقیقه باشد.
محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
ویدیوهای ارسالی باید با فرمت ۱۰۸۰P یا H.264 MOV 1080P باشند. اگر فیلم زیرنویس دارد باید همراه با نسخه اصلی فیلم ارسال شود.
هنگام ثبت نام حداقل یک و حداکثر شش عکس پشتی، پوستر فیلم و عکس کارگردان باید در سایت رویداد بارگذاری شود.
در صورت تمایل شرکت کنندگان، ویدئوی ارسالی به صورت آنلاین در پلتفرم ویدئو نمایش داده می شود. عدم رضایت شرکت کنندگان برای نمایش آنلاین در بستر ویدئو به معنای حذف اثر از مسابقه نیست.

قوانین و نحوه ارسال آثار فیلمنامه ژانر کوتاه:

اسکریپت ها باید به طور کامل در هر دو فرمت pdf و word آپلود شوند.
از فیلمنامه ارسالی نباید فیلمی تولید شود.
درج خلاصه اسکریپت حداکثر در یک صفحه A4 در صفحه اول فیلمنامه ضروری است.
اسکریپت می تواند تا ۳۰ صفحه باشد.
در فیلمنامه های اقتباسی ذکر منبع اقتباس در صفحه اول فیلمنامه ضروری است.
آپلود عکس نویسنده سناریو در زمان ثبت نام الزامی است.

زمان برگزاری:

۶ تا ۸ مهرماه

مهلت ارسال آثار:

۱۵ سپتامبر

برگزاری کارگاه های آموزشی:

۲ کارگاه آموزشی تولید فیلم های ژانر و اهمیت مراحل پس از تولید در فیلم های ژانر

قوانین کلی برای شرکت در جایزه Vodio:

ثبت نام در رویداد فقط از طریق سایت رویداد به آدرس vodiofest.ir امکان پذیر است. لذا علاقه مندان تنها با مراجعه به سایت مشخص شده و تکمیل فرم ثبت نام و ثبت نام و ارائه اطلاعات لازم در سایت می توانند در این رویداد شرکت کنند.
پس از ثبت اطلاعات و تکمیل مراحل ثبت نام، امکان تغییر، اصلاح و یا استرداد آثار وجود ندارد.
آثاری که مطابق این فراخوان دارای استانداردهای فنی و ارائه نباشند از بخش مسابقه حذف خواهند شد.
وقتی افکت به رویداد رسید، نمی توان آن را حذف کرد.
در صورت وجود هرگونه موضوعی که مشمول این قوانین و شرایط نباشد، تصمیم نهایی توسط دبیرخانه رویداد بر اساس قوانین بین المللی اتخاذ خواهد شد.
دبیرخانه رویداد، ارسال کننده اثر را صاحب اثر می داند، بنابراین در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و مسئولیت قانونی آن نیز بر عهده فرستنده خواهد بود.
تکمیل فرم ثبت نام جهت شرکت در رویداد به منزله پذیرش مقررات اعلام شده می باشد.