فشار آمریکا برای اقدام پاکستان علیه روسیه در سازمان ملل – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، منابع دیپلماتیک اعلام کردند که آمریکا از اسلام آباد می خواهد سیاست «بی طرفی» خود در رابطه با اوکراین را کنار بگذارد و در سازمان ملل علیه روسیه رای دهد.

اکسپرس تریبون نوشت که ایالات متحده و متحدان غربی آن قطعنامه ای را در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهند کرد که در آن ضمن محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین، خواستار خروج نیروهای روسیه از خاک اوکراین خواهند شد.

بر اساس این گزارش، آمریکا برای جلب حمایت حداکثری از این قطعنامه، به ویژه به دنبال حمایت کشورهایی است که در ماه مارس از رای دادن به قطعنامه مشابه خودداری کرده و سیاست بی طرفی را در پیش گرفتند.

در ماه مارس پاکستان به همراه چین، هند و برخی کشورهای دیگر از رای دادن به این قطعنامه خودداری کردند که واکنش شدید آمریکا و کشورهای اروپایی را در پی داشت.
در حالی که کشورهای غربی رای ممتنع پاکستان را برابر با حمایت از موضع روسیه می دانستند، اسلام آباد تاکید کرد که پیوستن به هر یک از طرفین نقش بالقوه این کشور در میانجیگری صلح را نفی می کند.