فعالان می گویند که برنامه های واکسیناسیون جهانی COVID نیاز به فوریت دارد


آیا تقویت کننده ها پیشرفت جهانی را به تأخیر می اندازند؟

برخی از کشورهای ثروتمند خواسته اند تا زمانی که بقیه جهان حداقل تا حدی واکسینه نشده اند ، از تزریق واکسن خودداری کنند. در اوایل ماه سپتامبر ، مدیرعامل سازمان بهداشت جهانی تدروس آدهانوم غبریسوس ، دکترا ، گفت که ساده ترین راه برای رسیدن به هدف 40 درصدی ، توجه به درخواست وی برای توقف تعلیق تقویت کننده ها تا پایان سال 2021 است.

COVAX در اوایل سپتامبر اعلام کرد که در سال 2021 دوز کمتر از دوز واکسن دریافت خواهد کرد. محدودیت در صادرات-به ویژه از سوی موسسه سرم هند ، تامین کننده اصلی-افزایش چالش ها در سایت های تولید واکسن جانسون و جانسون و AstraZeneca و زمان نامشخص تأیید [AGS1] تعدادی از واکسن ها ، از جمله یکی از نوواواکس ، همگی در حال کاهش منابع هستند.

در حالی که 105 واکسن COVID-19 در مراحل مختلف آزمایش هستند ، فقط هشت واکسن به طور کامل تأیید شده است و 13 نوع از آنها در ابتدا یا محدود در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. ردیاب واکسن نیویورک تایمزبه

گروه مستقل واکسن اختصاصی (IAVG) ، که توسط WHO تأسیس شده است ، اظهار داشت که نگران “اولویت بندی معاملات دوجانبه نسبت به همکاری و همبستگی بین المللی ، محدودیت های صادراتی و تصمیمات برخی کشورها برای تجویز دوزهای تقویتی برای جمعیت بزرگسال خود است.”

بسیاری از کشورها مجاز به ارائه تقویت کننده ها از جمله ایالات متحده هستند و به گفته رویترز ، اتریش ، بلژیک ، بریتانیا ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، چین ، جمهوری چک ، دانمارک ، جمهوری دومینیکن ، اکوادور ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، اندونزی ، ایرلند ، اسرائیل ، ایتالیا ، روسیه ، لهستان ، صربستان ، کره جنوبی ، اسپانیا ، امارات متحده عربی ، تایلند ، ترکیه و اروگوئه.

دکتر Matshidiso Moeti ، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا ، می نویسد: “کشورهای ثروتمند باید دوزهای رزرو شده را رها کرده و جای خود را در صف واگذار کنند و به COVAX و اتحادیه آفریقا اجازه خرید واکسن هایی را بدهند که قاره به دنبال آن است و آماده تامین مالی است.” در یک نیویورک تایمز سرمقاله معتی گفت که تنها 51 میلیون آفریقایی (3.6 درصد از جمعیت قاره) به طور کامل واکسینه شده اند.

اودیاکومار گفت: اگر جهان بخواهد جدی نشان دهد ، طی دو تا چهار هفته آینده 150 میلیون یا بیشتر دوز دیگر به آفریقا می فرستد و خاطرنشان کرد که این قاره قصد دارد 10 درصد از جمعیت خود را تا پایان سال واکسینه کند. سپتامبر.دیدگاهتان را بنویسید