فواید شکلات برای سلامتی و تغذیه کودکان

همه ما آب نبات شکلاتی را دوست داریم، اما با افزایش سن، برخی از ما آن را یک میوه ممنوعه می‌دانیم. چگونه چیزی که تمدن‌های باستان غذای خدایان را در نظر می‌گرفتند، امروز تا این حد پر از بحث و جدل شد؟

در این روز که چربی‌های اشباع شده در مقابل چربی‌های غیراشباع و نظارت بر سطح کلسترول وجود دارد، آب نبات شکلاتی رنگ بدی به خود گرفته است. کمی تحقیق در مورد ارزش تصوری شکلات، افشاگری هایی را به ارمغان می آورد که دوستداران آب نبات در همه جا می توانند خوشحال شوند – شکلات می تواند برای ما مفید باشد!

آب نبات شکلاتی مانند سایر چربی های اشباع شده، کلسترول بد (LDL) را افزایش نمی دهد. همچنین حاوی آنتی اکسیدان است، همان انواع آنتی اکسیدان هایی که در یک لیوان شراب قرمز یافت می شود. آنتی اکسیدان ها باعث بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شوند. تصور می شود که آنها به پیشگیری از سکته مغزی، بیماری قلبی و سرطان کمک می کنند. و اگر این کافی نبود، مزایای سلامتی بیشتری به آنتی اکسیدان ها کمک می کند، از جمله کند کردن روند پیری و علائم قابل مشاهده پیری. شکلات تیره تر و خالص تر حاوی بیشترین آنتی اکسیدان است.

آب نبات شکلاتی آنقدر که فکر می کنید حاوی کافئین نیست. یک وعده متوسط ​​آب نبات شکلاتی نسبت به یک فنجان قهوه کافئین بسیار کمتری دارد.

شرط می بندم نمی دانستید که شکلات منبع غنی از فسفر و منیزیم است. مزایای هر یک به خوبی مستند شده است. منیزیم به حفظ عملکرد ماهیچه ها و اعصاب کمک می کند، برای استخوان های قوی مفید است و از سیستم ایمنی سالم و موارد دیگر حمایت می کند. فسفر برای تشکیل استخوان و دندان در کودکان و برای کار با کلسیم برای قوی و سالم ماندن استخوان‌ها برای ما در طول زندگی مهم است.

برخی از مواد تشکیل دهنده شکلات حتی می توانند احساسات شادی را در مغز ما ایجاد کنند. چه انتخاب بهتری برای یک بعد از ظهر می تواند وجود داشته باشد؟

کودکان ۱ تا ۱۰۰ سال عاشق آب نبات هستند. شادی را به خاطر می آورید وقتی که حقه یا غارت خود را روی زمین ریختید تا آن را با شکوه تمام ببینید؟ آنجا جلوی چشمانتان، آب نبات، آب نبات، آب نبات شکلاتی و انواع آب نبات شیرین را گذاشته اید. اگر همسایه ای داشتید که از سلامتی آگاه است،

حتی ممکن است مقداری آب نبات بدون قند برای امتحان داشته باشید. و حدس بزنید چه؟ طعم آن به اندازه بقیه غارت های شما فوق العاده بود.

کمی امروز را به یاد بیاورید و از مقداری شکلات لذت ببرید. برای لذت بردن از آب نبات شکلاتی فقط منتظر تعطیلات یا مناسبت های خاص نباشید. از دست دادن احساس گناه؛ پس از همه، شکلات در حد اعتدال برای شما خوب است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر