فواید منیزیم – مکمل های موثر برای حافظه

اگر نگران آن لغزش‌های کوچک حافظه‌ای هستید که با افزایش سن به وجود می‌آیند، مانند جایی که کلیدها، شماره تلفن یا نام شخصی را قرار می‌دهید، پس کار جدیدی در مورد فواید منیزیم وجود دارد که امید می‌دهد.

دانشمندان علوم اعصاب در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه Tsinghua پکن دریافتند که افزایش مصرف منیزیم – یک ماده معدنی ضروری در سبزیجات تیره و برگدار و برخی میوه ها، لوبیاها و آجیل – ممکن است به کاهش حافظه که با افزایش سن روی می دهد کمک کند. .

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که رژیم غذایی می‌تواند تأثیر زیادی بر ظرفیت شناختی ما داشته باشد و محققان به تخمینی اشاره می‌کنند که تنها ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها مقدار توصیه شده روزانه منیزیم را دریافت می‌کنند که دلیلی برای نگرانی و دلیلی برای کسب اطلاعات بیشتر است.

مقدار توصیه شده رژیم غذایی منیزیم برای بزرگسالان ۴۰۰ میلی گرم در روز برای مردان است. ۳۱۰ میلی گرم در روز برای زنانی که باردار نیستند.

بزرگسالان بالای ۳۱ سال باید ۴۲۰ میلی گرم در روز برای مردان دریافت کنند. ۳۲۰ میلی گرم در روز برای زنان غیر باردار. Guosong Liu، مدیر مرکز یادگیری و حافظه توضیح می دهد: “منیزیم برای عملکرد مناسب بسیاری از بافت های بدن، از جمله مغز ضروری است و در یک مطالعه قبلی، ما نشان دادیم که منیزیم باعث افزایش انعطاف پذیری سیناپسی در سلول های مغزی کشت شده می شود.” در دانشگاه Tsinghua در پکن. بنابراین وسوسه انگیز بود که مطالعات خود را یک قدم جلوتر ببریم و بررسی کنیم که آیا افزایش سطح منیزیم مغز باعث افزایش عملکرد شناختی در حیوانات می شود یا خیر.

حتی تصور می‌شود که این آزمایش‌ها روی موش‌ها انجام شده است، اما کارشناسان معتقدند که این یافته‌ها پیامدهایی برای مردم نیز دارد.

این مطالعه در شماره ۲۸ ژانویه ۲۰۱۰ مجله Neruon منتشر شد و نشان داد که افزایش منیزیم مغز با استفاده از یک ترکیب جدید، منیزیم-ال-ترئونات (به اختصار MgT)، به یادگیری، حافظه فعال و همچنین حافظه کوتاه و بلند مدت در موش ها

این ماده معدنی همچنین به موش‌های مسن‌تر کمک کرد تا در مجموعه‌ای از تست‌های یادگیری که توسط محققان انجام شد، بهتر عمل کنند. در سال ۲۰۰۴ بود که گوسونگ لیو و تیمش در MIT برای اولین بار کشف کردند که منیزیم ممکن است به حافظه و یادگیری کمک کند و در ادامه با توسعه یک ترکیب منیزیم جدید که نشان داده شده است بهتر از مکمل های معمولی سطح این ماده معدنی را در مغز افزایش می دهد، پی بردند.

سپس تیم بررسی کردند که چگونه MgT باعث تحریک تغییرات در سیناپس ها می شود. سیناپس ها اتصالات بین نورون ها هستند که کلید انتقال سیگنال های عصبی هستند. در موش‌های پیر و جوان، MgT قدرت را در بین سیناپس‌ها افزایش داد و تراکم را در هیپوکامپ، ناحیه‌ای از مغز که نقش مهمی در جهت‌یابی فضایی و حافظه بلندمدت بازی می‌کند، افزایش داد.

Susumu Tonegawa، نویسنده این مطالعه، که در موسسه یادگیری و حافظه Picower MIT کار می کند، می گوید: این مطالعه نه تنها اهمیت رژیم غذایی با منیزیم کافی روزانه را برجسته می کند، بلکه سودمندی درمان های مبتنی بر منیزیم را برای کاهش حافظه مرتبط با افزایش سن نشان می دهد. .

محققان با درک این موضوع که افزایش سن باعث کاهش توانایی یادآوری خاطرات در زمانی که تمام اطلاعات ارائه نشده است، می شود، محققان آزمایش های دیگری را به عنوان بخشی از این مطالعه انجام دادند.

آنها دریافتند که درمان با MgT باعث تقویت حافظه در شرایط اطلاعات جزئی در موش‌های مسن‌تر می‌شود، اما در موش‌های جوان‌تر تأثیری نداشت.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که موش‌های کنترل در این مطالعه رژیم غذایی معمولی داشتند که دارای مقدار کافی منیزیم بود. اثرات مشاهده شده در مطالعات به دلیل افزایش منیزیم به سطوح بالاتر از آنچه در یک رژیم غذایی معمولی دریافت می کنید بود.

به گفته محقق لیو، نیمی از جمعیت جهان صنعتی کمبود منیزیم دارند. اگر نشان داده شود که MgT در انسان ایمن و موثر است، این نتایج ممکن است تاثیر قابل توجهی بر سلامت عمومی داشته باشد. لیو یکی از بنیانگذاران Magceutics است، شرکتی که داروهایی را برای پیشگیری و درمان کاهش حافظه مرتبط با سن و بیماری آلزایمر تولید می کند.

رژیم غذایی که روزانه به اندازه کافی منیزیم به شما می دهد، حرکتی هوشمندانه و طبیعی برای کمک به حفظ عملکرد ذهنی شماست و اگر در حال مبارزه با زوال شناختی مرتبط با سن هستید، ممکن است مفید باشد.

تحقیقات در مورد فواید منیزیم در بهبود حافظه شما ادامه دارد و باید کارهای بیشتری برای بررسی رابطه بین منیزیمی که در رژیم غذایی خود دریافت می کنید و همچنین سطح منیزیم بدن و مغز و مهارت های شناختی انجام شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع