فواید ویتامین E | کلاژن پرو


فواید ویتامین E

(آخرین به روز رسانی در: ۲۲ می ۲۰۱۸)

ویتامین E اساساً یک ماده مغذی محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. یکی از نقش های اساسی در بدن ما ایفا می کند از بین بردن رادیکال های آزاد، که به طور بالقوه برای سلامتی ما خطرناک هستند. این رادیکال های آزاد توسط بدن ایجاد می شوند غذایی که می خوریم را به انرژی تبدیل می کند. محیط بیرونی ما مملو از سمومی مانند اشعه ماوراء بنفش خورشید، آلاینده های هوا، دود سیگار و غیره است. فواید سلامتی ویتامین E متعدد است و یک ماده مغذی قدرتمند است که به عملکرد طبیعی بدن کمک می کند.

سرطان

ویتامین E این توانایی را دارد که بدن ما را از بیماری های تهدید کننده زندگی مانند سرطان دور نگه دارد. آنها در واقع به سلول های بدن ما کمک می کنند تا از خود در برابر این رادیکال های آزاد دفاع کنند. رادیکال های آزاد چیزی جز عوامل سرطان زا نیستند. بیایید وارد جزئیات شویم و دریابیم که چرا ویتامین E در جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان بسیار مفید است؟

بدن ما از میلیون ها سلول تشکیل شده است. یک سلول معیوب در بدن ممکن است منجر به سرطان و سایر بیماری های عروق کرونر شود. سرطان نیز توسط رادیکال های آزاد ایجاد می شود و این رادیکال های آزاد حاوی الکترون های مضر هستند. از آنجایی که این الکترون ها در طبیعت تا حدودی واکنش پذیر هستند، با اکسیژن واکنش داده و منجر به تشکیل گونه های فعال اکسیژن می شوند. در چنین شرایطی، ویتامین E به عنوان یک محافظ عمل می کند و سلول های بدن را در برابر اثرات خطرناک ROS محافظت می کند.

مشکلات قلبی

علم پزشکی می گوید مصرف زیاد ویتامین E خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. ویتامین E به پیشگیری از حملات قلبی کمک می کند. رگ های خونی را گشاد می کند و در نتیجه تجمع پلاکت ها را کنترل می کند.

کاهش اختلالات شناختی

بر اساس تحقیقات پزشکی، اکنون مشخص شده است که رادیکال های آزاد مسئول آسیب سلول های عصبی هستند و این معمولاً نتیجه می دهد. شرایط نورودژنراتیو. اما جای نگرانی در اینجا وجود ندارد، ویتامین E دارای خواص مفید بسیاری مانند خلاص شدن از شر سلول های خارجی از بدن است و در نتیجه سلول های عصبی تحت تاثیر قرار نمی گیرند که منجر به کاهش اختلالات شناختی می شود.

اختلالات چشمی

ویتامین E می تواند برای افراد مبتلا به اختلالات چشمی مانند آب مروارید مفید باشد. آب مروارید به طور کلی یکی از علل شایع کاهش بینایی در چشم افراد مسن است. در واقع به عنوان عامل اصلی اختلال بینایی شناخته شده است. ویتامین E به کاهش فعالیت آنتی اکسیدان ها کمک می کند و از پیشرفت آب مروارید جلوگیری می کند.

ضد پیری

یکی دیگر از مزایای ویتامین E این است که می تواند به عنوان یک عامل ضد پیری در بدن ما نیز عمل کند. رادیکال های آزاد نقش اساسی در پیری پوست دارند و در نتیجه آنتی اکسیدان ها نقش بسیار حیاتی در مبارزه با پیری پوست دارند. بنابراین، ویتامین E با از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز روی پوست به جوان‌تر نشان دادن پوست کمک می‌کند. ویتامین E همچنین به درمان آکنه کمک می کند.

جراح

همچنین به دلیل ویتامین E می‌توان جای زخم را کاهش داد. فواید ویتامین E در صاف‌تر کردن جای زخم با بهبودی.
ویتامین E نقش بسیار مهمی برای بدن ما دارد و نقش مهمی در زندگی ما دارد. اگر می‌پرسید کدام مواد غذایی سرشار از ویتامین E هستند، لیست زیر را به شما ارائه می‌کنیم:

  1. روغن های طبیعی مانند سویا، آفتابگردان و غیره.
  2. بادام، فندق، بادام زمینی و غیره.
  3. سبزیجات مختلف مانند اسفناج، بروکلی و…
  4. غذای آماده. امروزه بسیاری از شرکت ها ویتامین E را به مواد غذایی خود اضافه می کنند. به عنوان مثال، آب میوه و غیره.
  5. بودن من غروب | بهترین مکمل امگا ۳ ساخته شده با ماهی آزاد آلاسکا خالص و دانه آناتو توکوترینول.

بسیاری از منابع دیگر ویتامین E وجود دارد. به شدت توصیه می شود که همه افراد مقدار کافی ویتامین E دریافت کنند. با این حال، اگر حفظ رژیم غذایی روزانه برایتان مشکل است، مصرف مکمل ویتامین E توصیه می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/