قالیشویی در مرکز شهر تهران با قالیشویی شاه عباسی – پایگاه خبری و تحلیلی جامعه ایرانیان


مرکز تهران یکی از مناطق خوش آب و هوای این استان است که جمعیت زیادی در آن زندگی می کنند. در مرکز پایتخت مردم برای گذراندن زندگی روزمره و رفع نیازهای خود به مشاغل مختلف مشغول هستند. قالیشویی یکی از مهم ترین مشاغلی است که با تغییر سبک زندگی مردم به آپارتمان نشینی بسیار محبوب شده است. امروز در این مقاله ویژگی های مراکز قالیشویی در مرکز تهران را به شما ارائه می کنیم.

قالیشویی در ایران:

فرش یکی از کالاهای ارزشمند هر خانه ای است که سابقه استفاده از آن به زمان های بسیار دور باز می گردد. در قدیم فرش ها را به صورت سنتی در خانه ها یا کوچه ها با دست می شستند. قالیشویی سنتی سختی ها و مشکلات زیادی را به همراه دارد به همین دلیل نظافت فرش همواره یکی از دغدغه های اصلی مردم است. با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه های قالیشویی مجهز، قالیشویی سنتی به تدریج جای خود را به قالیشویی نیمه اتوماتیک و سپس اتوماتیک قالیشویی داد.

امروزه با تغییر سبک زندگی مردم، افزایش آپارتمان نشینی و محدودیت فضا، اکثر افراد تمایل دارند شستشوی فرش های خود را به قالیشویی های دارای مجوز بسپارند. قالیشویی در ایران در فهرست مشاغل ایرانیان ثبت شده است و اتحادیه قالیشویی ها در سال ۱۳۵۱ در استان تهران تأسیس شد. تمامی مراکز قالیشویی در مرکز تهران زیر نظر انجمن قالیشویی فعالیت می کنند و شما می توانید فرش های خود را به راحتی به این موسسات بسپارید.

ویژگی های مراکز قالیشویی تهران:

در مرکز شهر تهران موسسات قالیشویی مجاز زیادی وجود دارد که یکی از بزرگترین و معتبرترین آنها قالیشویی شاه عباسی می باشد. از ویژگی های قالیشویی شاه عباسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- در قالیشویی شاه عباسی شستشوی انواع فرش با دستگاه های مکانیزه و پیشرفته انجام می شود.

۲- در این موسسه نحوه شست و شوی فرش ها با توجه به نوع آن ها مشخص می شود، بنابراین در هنگام شستشو به فرش های شما آسیبی وارد نمی شود.

۳- کارشناسان قالیشویی شاه عباسی با توجه به نوع الیاف و پود فرش و همچنین میزان آلودگی فرش مناسب ترین مواد شوینده را برای شستشو انتخاب می کنند.

۴- یکی از ویژگی های این قالیشویی قابلیت اطمینان آن است یعنی فرش های شما پس از شستشو بدون کوچکترین آسیب و پارگی به دست شما می رسد.

۵_ کارکنان موسسه شاه عباسی برای دریافت فرش ها فاکتوری شامل شکل ظاهری فرش و مبلغ پیش پرداخت را به مشتری می دهند و پس از شستن فرش ها را در مقابل فاکتور تحویل می دهند.

۶- موسسه شاه عباسی دارای مجوز بازرگانی از اتحادیه قالیشویی تهران بوده و کلیه فعالیت های خود را زیر نظر این انجمن انجام می دهد.

۷- یکی از ویژگی های موسسات قالیشویی مجاز گارانتی فرش های شماست. به عنوان مثال، اگر فرش های شما در حین شستشو یا حمل و نقل آسیب ببینند، قالیشویی تمام آسیب ها را برطرف می کند.

در صورت تمایل به شستشوی فرش می توانید با مجموعه شاه عباسی تماس حاصل فرمایید، کارکنان این موسسه پس از زمان مقرر در محل حاضر شده و فرش ها را از شما تحویل می گیرند. مدت زمان قالیشویی در قالیشویی شاه عباسی در روزهای عادی ۲ روز و در روزهای شلوغی مانند آخر سال ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

از شعب قالیشویی شاه عباسی در مرکز تهران می توان به قالیشویی در عباس آباد، انگبال، سهروردی، یوسف آباد، هفت تیر و ونک اشاره کرد.

راه های تشخیص مجاز بودن شستشوی فرش:

ترخیص قالیشویی یکی از نکات مهمی است که در شستشوی فرش باید به آن توجه کرد. امروزه بسیاری از قالیشویی های غیر مجاز برای کسب سود بیشتر فعالیت خود را در زمینه شستشوی انواع فرش به صورت غیر مجاز آغاز کرده اند. راه هایی برای تشخیص موسسات قالیشویی دارای مجوز از غیر مجاز وجود دارد که عبارتند از:

  • به ساده ترین و ابتدایی ترین روش می توانید با انجمن قالیشویی شهر خود تماس بگیرید و نام مؤسسات مجاز را از آنها بپرسید، سپس نزدیک ترین آنها را انتخاب کنید.
  • کلیه قالیشویی های مجاز دارای پروانه بازرگانی از اتحادیه قالیشویی هستند که موسسات غیر مجاز فاقد این مجوز می باشند. با یک بررسی ساده از صنف قالیشویی ها می توانید متوجه شوید که قالیشویی مجاز است یا خیر.
  • روزی که کارکنان برای تحویل فرش به درب منزل شما می آیند، حتما از آنها کارت شناسایی بخواهید و اطلاعات آن را به دقت مطالعه کنید.
  • می توانید از افرادی که به تازگی فرش هایشان شسته شده اند سوال بپرسید و از کیفیت و خدمات ارائه شده در قالیشویی و میزان رضایت آنها مطلع شوید.

عوامل موثر بر قیمت قالیشویی:

هزینه شستشو در قالیشویی های مختلف یکسان نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله:

اندازه فرش

سایز فرش تاثیر مستقیمی در هزینه شست و شوی فرش دارد، هر چه فرش بزرگتر باشد باید برای شستن آن از آب و مواد شوینده بیشتری استفاده کرد. به طوری که هزینه شستشوی فرش های ۶ متری با فرش های ۱۲ متری یکسان نیست.

یک نوع فرش

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت شستشو، نوع فرش است، به عنوان مثال فرش دستبافت نسبت به فرش ماشینی از حساسیت بیشتری برخوردار است و به همین دلیل شستن آنها به زمان و دقت بیشتری نیاز دارد.

قیمت مواد شوینده و کاربرد آن:

نوسانات قیمت مواد شوینده، نوع و مقدار آنها تاثیر مستقیمی بر هزینه شستشوی فرش دارد که در طول سال می تواند تغییر کند.

نیاز به خدمات دیگر:

گاهی فرش ها علاوه بر شستشو نیاز به خدمات دیگری مانند نظافت، تعمیر، لکه گیری، رنگرزی و … دارند که می تواند در افزایش هزینه های قالیشویی موثر باشد.

به طور کلی قیمت قالیشویی در موسسات مجاز شاه عباسی زیر نظر اتحادیه قالیشویی تعیین می شود. قالیشویی های مجاز، میزان آب مصرفی، میزان مواد شوینده و سایر خدماتی که تحت نظارت این اتحادیه انجام می دهند و هرگونه تخلف از این قوانین مصوب تخلف محسوب می شود. هزینه نظافت فرش در قالیشویی های غیر مجاز از ضوابط خاصی پیروی نمی کند و با نظر صاحب قالیشویی به صورت خودسرانه تعیین می شود.

شاه عباسی یکی از قالیشویی های مجاز در مرکز تهران است که از پیشرفته ترین و مکانیزه ترین دستگاه ها برای شستشوی فرش استفاده می کند. اگر ساکن مرکز تهران هستید و به تازگی قصد شستشو یا انجام خدمات دیگری مانند نظافت، تعمیر، لکه گیری، شیرازه بافی و … را دارید با مجموعه شاه عباسی تماس بگیرید و از خدمات بی نظیر آن بهره مند شوید.