لاغری غیراصولی و پوکی استخوان – دکتر رضا زیباانی


لاغری غیراصولی و پوکی استخوان

دکتر رضا تأثیرانی متخصص تغذیه اصفهان ، نسبت به لاغری غیراصولی و پولی استخوانی که به بروز بیماریهای دیگری برای افراد مورد نظر ، هشدار داد تبدیل شده است.

به طور مثال نمونه هایی که به دلیل داشتن پروتئین زیاد بخورید به دلیل داشتن سدیم بالا. مشاوره های غلط درباره رژیم های نامناسب که از سوی افراد غیر متخصص جامعه جامعه به خطر اندازد شد

در حالتی که افراد برای کاهش دادن گلیسیرید یا همان چربی بد قلب ، رژیم خوردن میوه را دنبال کنید. میوه های میوه دارای قند ساده بوده و بیش از حد آن را مصرف کرده اند ، خود را به چربی جذب کرده اید. رژیم انحصاری میوه و سبزی همچنین می تواند برای هر فرد لاغر کننده و بیشتر باشد ، این رژیم غذایی سلامت فرد را قادر به اختلال کرد. کاهش وزن نرمال از نظر دانش تغذیه یک تا دو کیلو در هفته طبیعی است ، فردی که کاهش وزن دنبال کرده است باید زیر نظر متخصص باشد و این موضوع کاملاً وابسته به شرایط و وضعیت بدن افراد متفاوت باشد. باید روند نرمالی را در کاهش وزن داشته باشیم تا این روند را در بازه زمانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوانها رفته ضعیف رفتند و تبدیل به ضعیف شد و با کوچکترین ضربه و حتی عطسه و سرفه نیز شکسته شد. عوامل پوکی استخوان را ارثی، جنسیت، سن، نژاد و مصرف کورتون است و احتمال شیوع این بیماری در زنان بیشتر است و هر چه سن بالا رود، بهمراتب پوکی استخوان افزایش میکند و همچنین در نژاد سفید و آسیایی، ریسک پوکی استخوان بالاتر است. دی ابتلای اولیه این بیماری به جثه و هورمون های افراد در حال حاضر است

هنگامی که هورمون های بد بد می گویند؟ و به همین دلیل دکمه ای است که من در آن قرار دارم این بیماری د مردک مردی است؟ هورمون تیروئید از عوامل دیگر پوکی استخوان است که ترشح بیشازحد آن موجب شکستگی استخوانی میشود و مصرف زیاد الکل میتواند به استخوانها ضربه وارد کند و همچنین مصرف دخانیات ریسک بیماری را بالا میبرد.همچنین کورتونها را عامل تخریب استخوانها هستند که برای درمان برخی بیماریها مصرف میشود به پوکی استخوان در مراحل اولیه، علامتی ندارد اما اگر استخوانها بهمرور ضعیفتر شود، کمردرد ناشی از شکستن مهرههای ریز در بدن، کوتاهتر شدن قد، قوز شدن خمیدگی و شکستگیها سریع ظاهر میشود.


دکتر رضا فشارانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا تحتانی با ارائه روش های اصلی در تغذیه و میزان و نحوه خوردن افراد می تواند نقش مهمی را در افراد به سلامت جسمی و روحی داشته باشد.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر رضا نمونهانی پزشک متخصص تغذیه و درمان درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

مقدار گرمی و سردی غذاها

۶ راه برای دریافت امگا ۳

خوردن یا نخوردن گوشت

رفع بوی بد دهان با رژیم غذایی
دیدگاهتان را بنویسید