لاغر کردن صورت | قرص لاغری صورت


برخی از افراد حتی با وجود اندام لاغر باعث ایجاد چاقی دارن شده اند. این موضوع باعث می شود اندامشان هم چاك تر از چیزی كه واقعاً وجود دارد داده شود. همچنین چاقی صورت باعث می شود فرد بیش از سن خود نشان بدهد. در این مقاله روشهای را برای لاغر کردن صورت عنوان میکنیم.

بهترین راهکارهای لاغر کردن صورت

قبل از اقدام برای لاغر کردن صورت بهتر دلیل دلیل چاقی صورتتون پیدا کنین و چاقی صورت دلایل متنوعی داره. برخی اوقات به دلیل بیماری یا داروهایی که مصرف کرده اند این اتفاق میفته. در این شرایط بهتر است ابتدا با پزشکتون صحبت کنین و تغییراتی که توی سبک زندگیتون پیش اومده یا داروهایی که مصرف میکنن رو برای پزشک شرح بدین. پزشک میتونه با توجه به شرح حال شما علت چاقی صورتتون رو حدس بزنه. در ادامه تعدادی راهکار رو برای لاغری صورت عنوان میکنیم.

ورزش: کاهش وزن در هر فرد با فرد دیگر فرق دارد. بعد بعد از کاهش وزن در حد یک تا دو کیلوگرم لاغری صورت خود نشون میده. با ورزش کردن نمیشه به صورت موضوعی وزن کم کرد همه قسمتهای بدن کاهش وزن پیدا میکنن. در این میان صورت هم لاغر تر می شود.

کم کردن مصرف قند و نمک: مصرف زیاد قند و نمک باعث می شود مایعات در بدن محبوس بشن. برای کاهش تورم بدن و تجمع مایعات در بدن باید از نمک در روز به 1.500 میلیون لیتر و مصرف گلوکز به 20 گرم در روز خرید پیدا کرد. هنگامی که این مواد رو به مقدار عنوان شده میرسونین لاغر شدن صورتتون به طور کامل حس می کنید.

تغییر فعالیت هوازی: برای کاهش وزن و لاغر شدن صورت باید به ورزش های هوازی بپردازین. برنامه ورزش هوازی باید به این شکل باشد که پنج روز در هفته روزانه حدود 60 دقیقه ورزش کنین انجام شود.

برای مطالعه: قرص لاغری ونوستات

تغییر برنامه غذایی:

اگر ورزش کنین ولی رژیم غذایی رو رعایت نکنید تغییر نکرده در صورتتون مشاهده نمیکنین و لاغر نمیشه. غذاهایی که میخوریم میتونن به صورت جوش و ورم روی صورت اثر بذارن و غذا میتونه علت ورم صورت باشه. اولین قدم اینه که غذاهای فراوری شده رو از رژیم غذاییمون حذف کنیم و سبزیجات رو جایگزین کنیم این غذاها رو.

برای اینکه مانع از التهاب صورت بشین غذاهایی مثل زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر رو مصرف کنین. زمانی که احساس سیری می کنید دیگر نیازی به بخورین ندارید.
آب بنوشین: نوشیدن آب باعث می شود بدن هیدراته نگه داشته و در زمان ورزش سردرد داشته باشد. همچنین به رفع نفخ و کنترل اشتها فرد هم کمک می کند. نوشیدن کافی آب کمک می کند که پوستتون ظاهر شادابی داشته باشه.

خواب کافی داشته باشین: خواب کافی نداره صورت پف کنه. در زمان خواب بدن ترمیم می شود و هورمون ها فعالیت ارگان های مختلف رو کنترل می کنند. در صورت نداشتن استراحت کافی این ترمیم ها در بدن صورت نمیگیره. روزانه باید حداقل 7 ساعت خواب شبانه داشته باشین.

انجام ماساژ: در زیر پوست هم مانند دیگر بدن بدن مایع لنفاوی تجمع پیدا می کند و باعث می شود صورت پف کند. ماساژ باعث می شود لنفاوی به صورت موقت فشرده بشه و پف صورت بخوابه. با ماساژ صورت می توان مقدار زیادی چربی رو از بین برد. ماساژ با افزایش اکسیژن رسانی و خونرسانی به بافت ها رو زیاد می کنید و باعث سفت شدن پوست صورت می شود. برای اثر بخشی ماساژ باید از بدنتون مراقبت کنین.

از الکل پرهیز کنین: نوشیدنی های الکلی باعث پف صورت می شوند بنابراین برای کاهش پف و لاغر شدن صورت باید از خوردن این نوشیدنی ها پرهیز کنین استفاده کرد.

انواع رژیم: رژیم شیر و موز

درمان خانگی لاغری صورت

درمان خانگی لاغری صورت

برای لاغر کردن صورت روش های بسیار زیاد وجود دارد. با رعایت یکسری نکات و انجام چند کار باعث شد که لاغر شود و ورم صورت را از بین برد. در بخش قبلی مقاله یک سری نکات رو عنوان کرد که با رعایت آن میتونین صورتتون رو لاغر کنین.

رعایت این روش ها در خانه هم امکان ایجاد شخصیت و نیازی به مراجعه به کلینیک نیست. همچنین یک سری ماسک وجود دارد که با استفاده از آن ها میتونین صورتتون رو شاداب نگه دارین و لاغر کنین استفاده کنید.

ورزش ، نوشیدن آب و رعایت رژیم غذایی اصلی ترین نکاتی هستن که برای لاغری صورت باید رعایت کرد. اما در کنار این کارها می شود از یک سری ماسک ها استفاده کرد. در ادامه تعدادی از این ماسک های مناسب برای لاغر کردن صورت رو معرفی می کنیم.

● معجون خیار و گلاب: با توجه به بافت خیار از آن به صورت موضعی به آبرسانی پوست کمک می کنید. برای ساخت این ماسک خیار رو رنده کنین و با مقداری گلاب مخلوط کنین. این ماسک رو بیست دقیقه روی پوست بذارین. بعد از دو هفته نتیجه استفاده از این ماسک رو میبینین.

● کاهو و جوانه گندم: خوردن سالاد گندم و جوانه جو میتونه تاثیر زیادی روی لاغر شدن صورت و شادابی آن داشته باشد. بعد از شام می شود از ترکیب ماست و جوانه گندم هم استفاده کرد.

مزوتراپی برای کاهش چربی صورت

مزوتراپی برای کاهش چربی صورت

مزوتراپی روشیه که با استفاده از آن چربی های ناحیه شخص از بدن رو مورد هدف قرار میدن و از بین میبرن. به همین دلیل میتونه برای لاغری کاربرد داشته باشه. یکی از روشهایی که برای لاغر کردن صورت کاربرد دارد مزوتراپیه است. اساس این روش تزریق موادی مثل داروها ، عصاره گیاهان و ویتامین ها در چربی هاست. این تزریق در سطح میکروسکوپی انجام می شود.

این روش مشکل تجمع رسوبات چربی که به ورزش مقاوم هستن هم رفع می کند. با استفاده از مزوتراپی از بین بردن چربی نقطه ای مانند غبغب هم آسون می شود.

اساس کار مزوتراپی به این شکله که مواد حل کننده چربی مثل ویتامین ها ، اسیدهای آمینه ، داروها ، عصاره گیاهان و هورمون ها رو در چربی ها تزریق می کند و باعث ایجاد بردن آن ها می شود. این مواد به طور مستقیم به سلول های بافت چربی تزریق میشن و چربی رو در خودش حل کرده.

محلولی که به سلول های چربی تزریق می شود در نهایت باعث التهاب و مرگ سلول می شود. در نهایت این چربی ها از راه کبد به طور کامل از بدن خارج میشن کامل شده است. سلول های چربی ممکن است در اثر مصرف کالری رشد کنن اما اگر سلول چربی مرده باشد این اتفاق نمی افتد. نتیجه مزوتراپی بین سه تا چهار هفته بعد از تزریق نمایان می شود.

بیشتر بدانید: قرص گلوریا

مواردی که در ادامه عنوان می کنید مواردی را از مزوتراپی هستن استفاده کنید.
مز از مزوتراپی برای بین بردن چربی های صورت ، ران ، شکم و سایر موارد شکم استفاده می کنید.
لو سلولیت ها را با آن از بین میبرن ؛
● لیفت صورت ؛
● پوست شل را با این روش سفت می کنید ؛
بدن به بدن فرم میدن ؛
● پوست نواحی مختلف رو مستحکم میکنن ؛
● غبغب رو از بین میبرن.

هم چنین:

هم چنین:

برای لاغر کردن صورت به روش مزوتراپی در ابتدا پزشک قست مورد نظر رو بی حس کرد. سپس مواد بی حس کننده رو از روی صورتتون پاک می کنید و بعد صورتتون رو با مواد ضدعفونی کننده تمیز و ضدعفونی انجام می دهید. در مرحله بعد تزریق رو شروع می کنیم. تزریق کم کم و به صورت مستقیم در بافت چربی انجام می شود. در اثر تزریق این مواد چربی از بین میرن و از راه کبد دفع میشن.

هر جلسه مزوتراپی حدود 15 تا 20 دقیقه طول میکشه. بسته به شرایطی که فرد متقاضی مزوتراپی دارای این زمان فرق می کند اما به صورت میانگین حدود بیست دقیقه زمان میبره.

تعداد جلساتی که برای مزوتراپی صورت باید حذف شود در افراد مختلف با هم فرق دارد. میزان چربی منطقه هدف ، شرایط عمومی بدن ، سن و از این قبیل فاکتورها تصمیم می گیرند که چند جلسه برای مزوتراپی باید بگذرونیم. پزشک متخصص شرایط شما را بررسی می کند و به شما میگه چند جلسه باید ادامه دهید. تعداد جلساتی که پزشک مشخص می کند باید به طور کامل از طریق باند تا فرد نتیجه مطلوب رو از مزوتراپی به دست بیاره انجام شود.

در ادامه تعدادی از مزایای مزوتراپی به ویژه مزوتراپی صورت رو بیان کنیدیم. مزایای مزوتراپی عبارت از:

● مزوتراپی یک روش بدون درد و خونریزیه ؛
● روش مزوتراپی مستقیم نواحی که چربی دارن رو هدف قرار میدن ؛
● نیازی به رژیم سنگین و ورزش زیاد ندارید ؛
● بعد از جلسات مزوتراپی به استراحت نیاز نیاز ندارید و میتونین فعالیت روزانه خودتون رو انجام بدین ؛
مز نتیجه مزوتراپی زود نمایان می شود.
تمام روش های درمانی در کنار مزایای زیاد که دارن یک سری عوارض هم دارن. این عوارض واقعی زمانی نمایان میشن که فرد شرایط استاندارد درمان رو به صورت کامل رعایت نکن. مزوتراپی هم مثل تمام روش های درمانی یک سری عوارض دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کند. این عوارض زمانی نمایان میشن که شرایط استاندارد درمان با مزوتراپی انجام نشه.

عوارض مزوتراپی عبارت از:

عوارض مزوتراپی عبارت از:

● نشان دادن واکنش های حساسیتی و آلرژیک یه داروها و محل هایی که به پوست تزریق میشن ؛
رم ورم و کبودی جزیی در محل تزریق ؛
ته التهاب و قرمز شدن پوست ؛
● حس خارش و سوزش در محلی که تزریق انجام شده است.
مشاهده عوارضی که عنوان بعد از مزوتراپی طبیعیه شد. بعد بعد از یک تا دو روز این عوارض از بین میرن.
آیا اثر مزوتراپی چقدر روی صورت شما باقی مانده است که بمونه به هر فرد دارد. عواملی که در ماندگاری این روش تأثیر دارن عبارت از سن ، کیفیت موادی که برای تزریق استفاده می شود ، شرایط بدنی فرد و میزان مراقبت های پوستی که فرد انجام میده. ورزش کردن و رعایت رژیم مناسب باعث می شود مزوتراپی ماندگارتر باشه. داشتن سبک زندگی سالم می شود ماندگاری مزوتراپی زیاد بشه و حتی حتی دائمی میشن.

داروی گیاهی برای لاغر شدن صورت

برخی از افراد هستن با وجود داشتن بدن لاغر صورت های تپلی دارن. این موضوع باعث بدنشون هم چیزی می شود كه هست تپل تر نشون داده بشه. یک سری روش ها رو تا اینجا مقاله برای لاغر کردن صورت و از بین بردن پف صورت عنوان ساخت.

یکی از روش ها هم استفاده از داروهای گیاهان. داروهای گیاهی رو میتونیم در خانه هم استفاده کنیم و نیاز به مراجعه به محل مورد نیاز برای درمان نداریم. در ادامه این مقاله تعدادی گیاه و دارو گیاهی رو عنوان می کنید که با استفاده از آن لاغر کردن صورت امکان پذیرش می شود.

عبارت از:

کمپ از کمپرس گلاب چند بار در روز استفاده کنین. این کمپرس باعث شادابی صورت هم می شود ؛
● استفاده از خرما یا شیره خرما به صورت خوراکی ؛
● استفاده از شیر انگور به صورت خوراکی ؛
● استفاده از جوانه گندم به صورت خوراکی ؛
● ماساژ دادن صورت با استفاده از ترکیب رازیانه و دارچین ؛
● ماساژ دادن صورت با استفاده از ترکیب کنجد و دارچین ؛
● ماساژ دادن گونه و صورت با استفاده از روغن زیتون ؛
● ماساژ دادن گونه و صورت با استفاده از روغن بادام ؛
● ماساژ دادن گونه و صورت با استفاده از روغن نارگیل ؛
● ماساژ دادن گونه و صورت با استفاده از روغن اسطوخودوس ؛
اژ ماساژ دادن گونه و صورت با استفاده از روغن بنفشه ؛
● استفاده از ماسک بذر شنبلیله. بذر رو باید از شب قبل خیسوند ؛
● استفاده از نوشیدنی عرق یونجه ؛
● استفاده از نوشیدنی رازیانه.

برای افزایش اثرگذاری این روش ها میتونین چندتا از این روش ها رو با هم استفاده کنین. برای مثال شیره انگور و خرما رو میتونیم به عنوان صبحانه استفاده کنیم و جوانه گندم رو در سالاد خود استفاده کنیم. ماساژ صورت رو ترکیبی استفاده کنین و چند بار در روز انجام بدین به ویژه قبل از خواب.

ماسک برای لاغر شدن صورت

یکی دیگر از روش هایی که برای برنامه کاربردی استفاده می شود از ماسک های صورت استفاده می کند. در ادامه تعدادی از ماسک های صورت که میتونن صورت رو لاغر کنن عنوان میکنیم.

ماسک صورت سیب و زنجبیل: مواد لازم برای تهیه این ماسک دو قاشق سرکه سیب ، یک قاشق گلاب ، یک قاشق روغن بادام تلخ و سه قاشق پودر زنجبیل هستند. موادی که عنوان شد رو با هم ساختیم. سپس پوست رو کامل با این ماسک میپوشونیم. باید صبر کنیم تا ماسک صورت خشک بشه و بعد پوستمون رو بشوریم. بعد از چندبار استفاده از مکرر نتیجه این ماسک رو میبینیم.

ماسک کاکائو: برای این ماسک به سه قاشق کره کاکائوی آب شده نیاز دارین. این ماسک رو به مدت 15 دقیقه روی محل مورد نظرتون ماساژ بدین. سپس پوستتون رو با آب بشورین. دو هفته و هر شب قبل از این ماسک استفاده کنین.

ماسک سفیده تخم مرغ: برای تهیه این ماسک به دو عدد تخم مرغ ، دو قاشق شیر ، دو قاشق آب لیمو ، نصف فنجان نعناع و یک قاشق کوچک عسل نیاز دارین. دو سفیده تخم مرغ رو با شیر و آبلیمو مخلوط می کنیم و بعد از آن نعناع و عسل رو بهش اضافه می کنیم. بعد از یک دست شدن معجون ماسک رو روی صورت قرار میدیم. باید ماسک روی صورت کاملا خشک بشه و بعد از گذشت سی دقیقه صورتمون رو بشوریم.

قرص لاغری صورت

یکی دیگر از روش هایی که برای لاغر شدن صورت وجود دارد از قرص هایی استفاده می کند که برای لاغری صورت ایجاد شده است. این قرص ها مانند تمام داروهای دیگر میتونه عوارض داشته اند. به همین دلیل باید درست و به موقع استفاده از بشن. پایه اصلی این قرص ها گیاهان و از گیاهان ساخته شده است. اما برای تأثیرگذاری این قرص ها باید در کنار آن ورزش رو در برنامه روزانه قرار بدین و از رژیم غذایی درست و کم کالری استفاده کنین.

خلاصه مقاله:

شخص هستن که با وجود اندام لاغر صورت های پری دارن. تپل و چاق بودن صورت باعث می شود فرد بیش از سن خود نشان دهد. روش های بسیار قوی وجود دارن که با استفاده از آن ها می توانم صورت رو لاغر کرد. در این مقاله به روش بسیار متنوعی برای لاغر کردن صورت پرداخت.

انجام برخی کارها و رعایت موارد خاص نکات باعث می شود صورت لاغر بشه و یا پفش از بین بره. رعایت رژیم غذایی و ورزش دو تا از مهمترین نکاتی هستن که میتونن باعث بغض شدن صورت بشن. همچنین ترک مشروبات الکلی هم به بین رفتن پف صورت کمک می کند. خوردن و میوه و سبزیجات نقش بیشتر برای لاغر شدن صورت دارن.

دیدگاهتان را بنویسید