لبنان در نظام سیاست خارجی ایران جایگاه ویژه ای دارد


لبنان در نظام سیاست خارجی ایران جایگاه ویژه ای داردبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس ، حجت الاسلام علی عباسی رئیس جماعت المصطفی در دیدار سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در لبنان که در سازمان مرکزی جماعت برگزار شد. مصطفی در جمعه با آرزوی موفقیت امانی در مسئولیت جدید، گفت: لبنان بخشی از نظام سیاست خارجی جمهوری اسلامی است، ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و سفرای با ویژگی های برجسته برای خدمت در این کشور انتخاب می شوند.

رئیس جامعه المصطفی با اشاره به نقش مهم حضور جریان های علاقه مند به انقلاب اسلامی در لبنان برای تقویت جایگاه راهبردی ایران در منطقه، گفت: جامعه المصطفی نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی فرهیخته و فرهیخته لبنان ایفا می کند. همواره سعی در بهبود ویژگی ها و شرایط این کشور داشته است.» به فعالیت های علمی و فرهنگی خود توجه کنید.

حجت الاسلام عباسی ادامه داد: در گذشته ارتباط و هماهنگی خوبی بین نهادهای فعال فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان وجود داشته و شورای فرهنگی با محوریت سفارت جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است. و نهادهای مختلفی مانند جماعت المصطفی در این شورا حضور فعال دارند.

وی در ادامه به ارائه فعالیت های جامعه المصطفی لبنان پرداخت و اظهار داشت: نمایندگی جامعه المصطفی در منطقه شامات بیشترین فعالیت را در لبنان دارد و دو مجتمع آموزشی برادران و خواهران میزبان علمای لبنانی تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. . علاوه بر این دو مرکز، چندین مرکز مرتبط تحت رهبری جماعت المصطفی وجود دارد که حوزه های دانش جماعت المصطفی در حوزه علوم اسلامی و انسانی را در قالب جماعت المصطفی ارائه می کند. نظام معارف مصطفی.المصطفی.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی سیاست المصطفی در داخل و خارج از کشور را تاکید بر اصل تقریب، وحدت و گفت و گوی ادیان و مذاهب دانست و گفت: به همین منظور جامعه المصطفی پذیرای علما از مذاهب مختلف اسلامی است. . . و حتی سایر مذاهب در واحدهای آن در داخل و خارج از کشور با هم به تحصیل علوم و معارف اسلامی می پردازند.

رئیس جامعه المصطفی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه المصطفی نقش مهمی در تربیت کادر فرهنگی و علمی در لبنان داشته و آمادگی کامل برای همکاری و هم افزایی با سایر مراکز فعال به ویژه سفارت جمهوری اسلامی را دارد. ایران در لبنان

سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز در این دیدار با قدردانی از فعالیت های علمی و فرهنگی جامعه المصطفی در اقصی نقاط جهان، تقویت شورای فرهنگی مراکز فعال فرهنگی لبنان را برشمرد. ایران در لبنان به عنوان یکی از اولویت های پیش روی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور است.

امانی خاطرنشان کرد: جامعه متشکل و پیچیده لبنان دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که ملاحظات خاص خود را می‌طلبد و امیدواریم با گشودن درهای همکاری و هم‌افزایی با جماعت المصطفی، افق‌های جدید و فرصت‌های مناسب‌تری در میدان پدیدار شود. دیپلماسی عمومی برای جمهوری اسلامی ایران.

انتهای پیام/ ۲۴۱