لزوم توجه به نماز جمعه به عنوان عامل بازدارنده در آسیب های اجتماعی


به گزارش دفاع پرس از یاسوج، «سید جواد هاشمی مهر» معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست دستگاه های فرهنگی هنری که با گرامیداشت ۱۴ مرداد سالروز اولین جمعه برگزار شد. نماز در کشور و با حضور نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اقامه شد، وی اعلام کرد: نماز جمعه یک بستر ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، عبادی و سیاسی برای مردم و جامعه و روز جمعه است. واعظ مسائل سیاسی، فرهنگی و مذهبی را مطرح می کند و مطالبه حقوق مردم را نیز پیگیری می کند.

معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بوجارو احمد با اشاره به اینکه نماز جمعه و فعالیت های ستاد باید با سایر مناطق استان متفاوت باشد، گفت: با توجه به اینکه خطیب نماز جمعه در مرکز استان نماینده فقیه در استان بود که اهمیت موضوع را دوچندان می کند و از طرفی مرکز استان با شهرهای کوچک دیگر متفاوت خواهد بود و حضور مردم می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. در این رویداد فرهنگی، سیاسی و ارزشمند.

وی ادامه داد: از ستاد نماز جمعه انتظار داریم در خصوص اقامه نماز تبلیغات لازم را به خاطر بسپارند و سعی کنند از ظرفیت جوانان به بهترین نحو استفاده کنند.

هاشمی مهر یادآور شد: با توجه به اینکه عمده مشکلات جامعه مربوط به جوانان است، نماز جمعه می تواند بهترین محرک اجتماعی برای حضور نوجوانان و جوانان باشد و باید به عنوان عامل بازدارنده در برابر آسیب های اجتماعی جدی گرفته شود.

معاون سیاسی امنیتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: دشمن به طور جدی نسل جوان را نابود می کند چرا که به لحاظ فیزیکی و نظامی نتوانست کاری از پیش ببرد لذا به رویکردها و برنامه های فرهنگی روی آورد و این مسئولیت ما در این امر است. . مقر. ضرب شده است

وی از محل برگزاری نماز جمعه مرکز استان خواست تا در طول سال برای همه برنامه داشته باشد و همچنین از شهرداری خواست تا همکاری لازم را برای خدمت رسانی به نمازگزاران در حال آمدن داشته باشد.

هاشمی مهر به برپایی میز خدمت در نماز جمعه پرداخت و گفت: صدا و سیما نیز می توانند به مناسبت اولین سالگرد نماز جمعه اطلاعات و میزگردهای لازم را ارائه دهند.

معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به افزایش شیوع کرونا استفاده از ماسک در فضاهای بسته ضروری است و استقرار تیم های پزشکی در مکان های ضروری نیز در دستور کار قرار دارد. . .

انتهای پیام