لزوم نقش فعال اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته ای / ایران به زور پذیرفته نخواهد شد.


...........پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها در گفتگو با خبرنگار دفاع پرس گفت: این بازدید نشان دهنده دیپلماسی بسیار فعال دولت سیزدهم است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی جایگاه ویژه خود را در منطقه و جهان پیدا کرده است. تبادلات دیپلماتیک امروز در ایران نشان می دهد که سطح روابط سیاسی، تجاری و دیپلماتیک به شدت در حال افزایش است.

سروری تصریح کرد: با توجه به جنگ اوکراین و روسیه، این توسعه روابط فرصتی است تا جمهوری اسلامی منافع خود را در اتخاذ سیاست های فعال و مترقی داشته باشد. این سیاست ها پاسخگوی تحولات عظیمی است که به دلیل جنگ این کشورها در عرصه اقتصاد و دیپلماسی در منطقه رخ داده است.

وی در خصوص مذاکرات هسته ای در وین گفت: آمریکا همواره به دنبال ممانعت از مذاکرات هسته ای است و باید هزینه آن را بپردازد. امروز جمهوری اسلامی با توجه به شرایط کنونی می تواند با فروش نفت به کشورهای فاقد سوخت فسیلی از شرایط موجود استفاده کند.

سروری ادامه داد: اتحادیه اروپا و آمریکا باید در مذاکرات هسته ای تجدید نظر کنند و بدانند که نمی توانند با مواضع جمهوری اسلامی برخورد تهاجمی داشته باشند و ایران هیچ حرف محکمی را نمی پذیرد.

رئیس شورای عالی استان ها تاکید کرد: امروز اتحادیه اروپا دریافته است که آمریکا با اتخاذ سیاست های غلط منافع آنها را مخدوش می کند و اتحادیه اروپا باید نقش فعال تری داشته باشد و سیاست خارجی خود را خارج از سیاست آمریکا تنظیم کند. “

انتهای پیام/ ۳۴۱