لطف الله سیاهکلی: مجلس یازدهم برای اصحاب رسانه بودجه در نظر بگیرد/ از خبرنگاران عذرخواهی می کنم – پایگاه خبری مدرس


گزارش اتاق خبر مدرا; لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رسانه ها عاملی تاثیرگذار در حوزه فرهنگی کشور هستند، گفت: حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور تحت تاثیر رسانه ها هستند. رسانه‌های کشور تلاش زیادی برای تبیین، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و کمک به دولت در اصلاح ساختارها دارند.

وی افزود: نقش رسانه ها برجسته و غیرقابل انکار است. در جریان بیماری عروق کرونر قلب آسیب های زیادی به رسانه ها وارد شد و متاسفانه به آنها توجهی نشد. بسیاری از واحدها و شرکت های تولیدی فعالیت خود را کاهش داده و در نتیجه حوزه درآمدزایی رسانه ها نیز مختل شده است.

سیاهکلی تصریح کرد: باید در شورای اسلامی بودجه ای برای رسانه ها در نظر گرفته شود. پیش از این برای تمامی آثار آسیب دیده بودجه در نظر گرفته می شد و اکنون لازم است بودجه ای نیز برای رسانه ها توضیح داده شود تا خسارت ها جبران شود و نقش آنها پررنگ تر از گذشته باشد.

نماینده مردم قزوین در شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: با دستمزد ناچیز نمی توان نقش اصلی رسانه ها یعنی اطلاع رسانی و تبیین را اعمال کرد. ما باید مطالباتی را مطرح کنیم و این کم توجهی را جبران کنیم.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان مردی که سال ها در عرصه رسانه فعالیت کرده ام از مجموعه عظیم و پرتلاش خبرنگاران عذرخواهی می کنم. این افراد علیرغم اینکه رسانه کل جامعه هستند و صدای تبیین و اطلاع رسانی هستند، صدایشان شنیده نمی شود و رسانه خودشان نیستند.

وی در پایان این گفتگو یادآور شد: باید به سمت دیگر دوربین و میکروفون نیز توجه کرد و اجازه ندهیم که سهل انگاری در این زمینه آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد. ما تلاش خواهیم کرد تا معیشت رسانه ها را ساماندهی کنیم و آسیب ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهیم، زیرا این قشر زحمتکش بسیار مهم است و معیشت آبرومندانه آنها مهم است.