مردم باید از واقعیت ها آگاه باشند


گزارش کردن واژگون شدن; آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری خطیب جمعه قم در خطبه های نماز جمعه ۱۴ مرداد که در مسجد مقدس قم برگزار شد، گفت:دشمن از عزاداری ما برای امام حسین (ع) می ترسد، ما تا حسین(ع) و نام حسین(ع) فرصت داریم به این کشور آسیبی نرسد..

فردا هشتم محرم روزی است که امام حسین علیه السلام با سپاه دشمن پایان داد..

وی با اشاره به اینکه متولیان فرهنگی و خیرین باید هیئت ها را تقویت کنند زیرا اگر آنها را تقویت نکنند جوانان به جای دیگری می روند، گفت: امام حسین(ع) برای حکومت دین قیام کرد و انقلاب ما نیز بر اساس مطالبه گری است. از این نهضت عاشورا و ما برای حاکمیت دین گریه می کنیم و اگر گاهی مسئولان توجهی نکردند باید هشدار دهیم..

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه اعلام کرد: خدای ناکرده انقلابی که برای برقراری عدالت به اینجا آورده اید با تبلیغات مسموم دشمن حمایت شود. چون به انقلاب لطمه وارد می شود و اگر دشمن شما را نبیند می آید.

وی با بیان اینکه حسین بن علی(ع) اهدافی داشت که باید به دقت بررسی و در هیئت ها بیان شود، اظهار داشت: غیرت دینی و بی تفاوت نبودن نسبت به گناه از اهداف و درس های عاشورا است..

عضوهیئت رهبری مجمع علما بابیان اینکه نمازگزاران باید از نعمتی که خداوند به آنها داده برای جذب نسل جوان استفاده کنند، افزود: عزاداری و عاشورا دشمن را به وحشت می اندازد و آنها را دفع می کند.

وی همچنین خطاب به اصحاب رسانه و خبرنگاران به روز خبرنگار و سالگرد شهید صارمی اشاره کرد و گفت: خبرنگاران و رسانه ها وظیفه دارند حقیقت را به مردم بگویند و شهید صارمی تا آخر عمر رفت..

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران ما مشغول جهاد هستند، ادامه داد: جهاد تبیین که از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد، نه تنها مجموعه های ما، بلکه رسانه ها و خبرنگاران را نیز هدف قرار داده است..

آیت الله حسینی بوشهری در خطبه اول خطبه بابیان اینکه در دنیا بهره مند از عنایات و عنایت الهی و در نهایت از ویژگی های متقیان است، اظهار داشت: گناه یکی از عواملی است که انسان را از عبادت باز می دارد. خدایی که رابطه انسان را با خدا قطع می کند و آثار زیادی دارد که هر کدام از این کارها نقش مخربی دارد و بعد معنوی انسان را از بین می برد..

وی در خصوص عوامل و راهکارهای موفقیت انسان در ترک گناه گفت: ما خودخواه هستیم و خود را دوست داریم، همچنین دوست داریم منافعی را به سمت خود جذب کنیم و سعی در دفع ضررهای هر چند کم داریم..

خطیب جمعه قم گفت: برای ترک گناه باید علم گناه را کسب کنیم. اگر ضرر گناه را بدانیم و بفهمیم که این گناه چه ضرری در دنیا و آخرت به ما وارد می کند، به خاطر محبت ذاتی آن گناه را ترک می کنیم..

وی با تاکید بر اینکه اگر این عامل در زندگی ما جا باز کند می توانیم دست از گناه برداریم، گفت: خداوند اعلام کرد در قیامت هیچ کس گناه دیگری را بر دوش نمی کشد و همه رفتارهای کوچک و بزرگ را در کتاب اعمال رسولان نوشته است. . نمی توان آنرا انکار کرد.

وی بابیان اینکه قرآن از زبان کفار مطلبی را بیان می‌کند و بلافاصله می‌گوید حرف‌های آن‌ها دروغ است، تصریح کرد: خداوند می‌فرماید «وَ قالَ الَّذینَ کَفَرُوا لِلَّذینَ آمَنُوا اتَّبِعُوا سَبیلَنا وَ لْنَحْمِلْ خَطایاکُمْ وَ ما هُمْ بِحامِلینَ مِنْ خَطایاهُمْ مِنْ شَیْ‌ءٍ إِنَّهُمْ لَکاذِبُونَ» و کافران به کسانی که ایمان آوردند گفتند: از راه ما پیروی کنید تا ما (اگر آخرت و عقاب است) گناهان شما را تحمل کنیم. و هرگز مسئول هیچ یک از گناهان خود نیستند، باید دروغ بگویند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: نسل جوان مواظب باشند مسیری را که پیش روی آنها گذاشته می شود طی نکنند. زیرا در روز قیامت قاضی جز خدا نیست و خداوند نیز به مصداق اعمال ما نگاه می کند..

پایان مقاله