مرگ آلاباما برای اولین بار در تاریخ از تولد پیشی گرفت


20 سپتامبر 2021-برای اولین بار در تاریخ شناخته شده آلاباما ، مرگ و میر این ایالت از تولد آن پیشی گرفته است-پیامد تیره و تار همه گیری COVID-19.

اسکات هریس ، پزشک ، مسئول بهداشت ایالت آلاباما ، در یک کنفرانس خبری گفت: “وضعیت ما به معنای واقعی کلمه در سال 2020 کاهش یافت.” “این نه قبلاً اتفاق افتاده و نه حتی قبلا نزدیک بوده است.”

وی گفت که بر اساس داده های موجود ، که به اوایل دهه 1900 برمی گردد ، این پدیده حتی در زمان همه گیری آنفولانزای 1918 یا جنگ ورد اول یا جنگ جهانی دوم مشاهده نشده است.

هریس گفت ، سال گذشته 64،714 نفر در این ایالت جان خود را از دست داده اند در حالی که 57،641 مورد از تولد بوده است.

تنها 40 درصد از ساکنان آلاباما به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند.

هریس به این آمار نگران کننده اشاره کرد که 1 نفر از 500 نفر در ایالات متحده بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند-که او آن را “عدد سرسام آور” نامید-و خاطرنشان کرد که اگرچه ایالات متحده کمتر از 5 درصد جمعیت جهان را دارد ، برای بیش از 15 درصد از مرگ و میر

وی گفت: “ما همچنان در حال گزارش دو رقمی مرگ و میر در بیشتر روزها هستیم.”

موارد کووید -19 ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر همچنان در حال افزایش است. بر اساس داده های فدرال ، ایالات متحده شاهد بیش از 10،000 مرگ ناشی از COVID در یک هفته بود. برخی از بیشترین تعداد قربانیان در تگزاس ، جورجیا و کارولینای شمالی مشاهده شده است.

طبق آخرین آمارها ، میانگین قربانیان روزانه کووید -19 در ایالات متحده در آخر هفته گذشته از 2000 نفر گذشت. نیویورک تایمز پایگاه داده

تگزاس و فلوریدا با هم بیش از 30 درصد از این مرگ ها را تشکیل می دهند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

USAfacts.org: “پیشرفت واکسیناسیون کرونا آلاباما.”

CDC: “مروری بر مرگ و میر COVID-19”.

WBRC: “دکتر اسکات هریس COVID-19 را در آلاباما به روز می کند. “

مجله نیویورک تایمز: “کرونا در ایالات متحده: آخرین نقشه و تعداد موارد.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید