مزایای سایبان خودرو – پایگاه خبری – تحلیلی جامعه ایران


ساختار سبک

۱- محافظت از خودرو در برابر نور خورشید و گرمای آن

به گزارش گروه صنعتی تیوان، اشعه خورشید به ویژه اشعه ماوراء بنفش خورشید در دراز مدت بر رنگ و بدنه خودروها اثر مخربی می گذارد و از درخشندگی بدنه می کاهد. این آسیب به صورت سوختگی رنگ ظاهر می شود و ماشین شما را کثیف نشان می دهد. قطعات مختلف داخلی و خارجی خودرو نیز به مرور زمان در تماس با گرمای خورشید فرسوده می شوند. سایبان خودرو از خودروی شما در برابر تمامی این عوامل محافظت می کند.

۲- نگهداری خودروها در برابر باران و برف و تگرگ

باران و برف ممکن است به خودی خود آسیب زیادی به خودرو وارد نکند. اما یخ زدن پس از باران و برف در مکان های سرد قطعا به خودروی شما آسیب می رساند. از سوی دیگر هوای همه شهرهای ایران آلوده است و بارانی که در شهرها می بارد همراه با دی اکسید کربن به باران اسیدی تبدیل می شود. اسید ضعیف این باران ها به مرور زمان به پوشش سطح و رنگ خودروها آسیب می رساند.
نیازی به ذکر خسارات ناشی از تگرگ که هر از چند گاهی در مناطق مختلف ایران می بارد نیست. خسارت تگرگ به خودروها می تواند جبران ناپذیر باشد. انواع سایبان خودرو از وسیله نقلیه شما در برابر همه این عوامل جوی محافظت می کند.

۳- نگهداری خودروها در برابر فضولات پرندگان

فضولات پرندگان یکی از عواملی است که به رنگ و بدنه خودرو آسیب می رساند. مدفوع پرندگان حاوی تعدادی مواد شیمیایی است که رنگ ماشین شما را خراب می کند. نصب مانع پارکینگ از خودروی شما در برابر آسیب پرندگان محافظت می کند.

۴- جلوگیری از بالا رفتن دمای داخل خودرو در زیر نور خورشید و در مناطق گرمسیر

همه ما سوار ماشینی شده ایم که در آفتاب گرم تابستان پارک شده است. در چنین شرایطی دمای خودرو بالاتر از دمای بیرون است. این مشکل باعث نشت مواد شیمیایی از مواد پلاستیکی داخل خودرو به بیرون می شود که برای سلامتی انسان بسیار مضر است. نگه داشتن خودرو در زیر سایبان خودرو در زیر نور آفتاب و در مناطق گرمسیر از بروز چنین مشکلی جلوگیری می کند. همچنین با خنک نگه داشتن هوای داخل خودرو، راحتی بیشتری در هنگام رانندگی به شما می دهد.

۵- از آسیب دیدن لاستیک خودرو جلوگیری کنید

لاستیک های خودرو در هوای گرم و زیر نور خورشید بیش از هر قسمتی از آن آسیب پذیر هستند. بیشترین تعداد باد شدن لاستیک در تابستان و در مناطق گرمسیری رخ می دهد. گرما باعث انبساط و تورم لاستیک می شود. این مشکل می تواند باعث شود که لاستیک در هنگام حرکت یا حتی در حالت توقف آن منفجر شود.

۶- افزودن ارزش ساختمان در زمان فروش

یک پارکینگ یا جای پارک اضافی برای ساختمان نیز در زمان فروش به ارزش ملک افزوده و فروش ملک را آسان می کند.

۷- به عنوان آلاچیق یا انبار استفاده کنید

تنها کاربرد ماشین پارک نکردن ماشین است. شما همچنین می توانید از این سازه ها به عنوان آلاچیق یا انبار استفاده کنید.

نویسنده: ایرج رحمان پور