مزایای سلامتی Yerba Mate توسط مارک سیسون در سیب روزانه مارک


یربا همسر (YERB-ah mah-TAY). آیا تا به حال در مورد آن شنیده اید؟ این یک گیاه با سابقه تاریخی به عنوان جایگزینی برای چای های سنتی برای ساکنان بومی آمریکای جنوبی است. اخیراً ایمیل های متعددی دریافت کرده ام که در مورد خواص و نقش آن در برنامه غذایی Primal Blueprint پرسیده شده است. بیایید مستقیم وارد شویم

یربا ماته چیست؟

چای مادری یربا با خیساندن برگهای خشک و شاخه های گیاه جفت در آب گرم (نه آب جوش ، که می تواند چای را تلخ کند) تهیه می شود. این طعم گیاهی تقریباً علفی دارد و برخی از انواع آن تا حدودی یادآور انواع خاصی از چای سبز است. به طور سنتی ، yerba mate به طور جمعی از کدو تنبل با نی فلزی مست می شود، اما یک لیوان قهوه به همان خوبی کار می کند (می دانید ، زمانی که کدوی شما در ماشین ظرفشویی است).

مانند بسیاری از چای ها و قهوه ها ، yerba mate حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان ، ویتامین و مواد معدنی ، از جمله ویتامین B و ویتامین C است. مواد معدنی شامل منگنز ، پتاسیم و روی و آنتی اکسیدان ها شامل کورستین است.، تئوبرومین، و تئوفیلین، که همه مزایای قابل توجهی برای سلامتی دارند.

فواید نوشیدن یربا مات

قرعه کشی بزرگ برای بسیاری از علاقه مندان به یاربا ، وعده یک وزوز “تمیز” شبیه به کافئین و عاری از عصبانیت است. و ناخوشایند ، که گفته می شود yerba mate فراهم می کند. مشروب خواران گزارش می دهند که بیداری خود را کنترل می کنند. آنها می توانند ساعت ها بیدار بمانند ، هوشیار و در حال بازی باشند ، اما اگر بخواهند ، خواب همیشه در گوشه گوشه است. اساسا ، یربا مات قرار است به شما انرژی دهد بدون عوارض جانبی منفی یک فنجان قهوه ، و آن را به یک جایگزین قهوه بالقوه تبدیل می کند.

یک ادعای رایج این است که yerba mate در واقع کاملاً فاقد کافئین است و اثرات تحریک کننده آن از یک ترکیب مرموز به نام mateine ​​ناشی می شود. آنها می گویند متین یک استریوایزومر است کافئین ، بنابراین ویژگی های محرک را بدون هیچ گونه افتی به آن می بخشد.

متین در واقع کافئین استبه این فقط یک مترادف است ، احتمالاً از کلمه “همسر” گرفته شده است. در حقیقت ، میزان کافئین موجود در برگهای خشک جفت ، مشابه دانه های خشک شده قهوه و برگهای چای است (هرچند جیره یربای دم کرده سطوح پایین تری دارد). پس چگونه می توان همه شواهد حدیثی از بیداری بدون لرزش را توضیح داد؟

خوب، yerba mate چیزهای بیشتری از کافئین/mateine ​​داردبه برای مثال تئوبرومین را در نظر بگیرید. تئوبرومین ، که بیشتر بخاطر آلکالوئید اصلی موجود در کاکائو شناخته می شود و برای سگها بسیار سمی است ، دارای اثر تحریک نرم تر و طولانی مدت است. در حالی که کافئین یک تنگ کننده عروق است ، تئوبرومین یک گشاد کننده عروق م effectiveثر است که باعث شل شدن ماهیچه های صاف در رگ های خونی و جریان بهتر خون می شود.

آنها در مقادیر مختلف وجود دارند در هر نوع از یاربا همسر ، برخی دارای نسبت کافئین/تئوبرومین 10: 1 و برخی دیگر با نسبت 2: 1 هستند و در واقع می توانند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون پایین بیاورند. کافئین خالص تمایل به افزایش فشار خون دارد. بنابراین ، منطقی است که نسبت های مختلف تئوبرومین و کافئین دارای تأثیرات متفاوتی با یکدیگر نسبت به هر دو به تنهایی باشد.

سقوط نوشیدن یربا مات

با این حال ، تأثیر کافئین بر تحمل گلوکز و کنترل قند خون تا حدودی دردسرساز است. این می تواند حساسیت به انسولین را حتی در افراد سالم مختل کند. اما آیا این در واقع برای غذای سالم اولیه مشکلی است؟ احتمالاً نه ، تا زمانی که در مورد مصرف کافئین خود منطقی باشید. روزی در قابلمه زندگی نکنید و از خوردن شیرینی پزی با قهوه خود اجتناب کنید ، و حال شما خوب خواهد شد.

و به یاد داشته باشید – یربا همسر قهوه نیست و فقط کافئین نیست. در واقع ، نشان داده شده است که عصاره یربا مات حساسیت به انسولین را در موش های چاق بازیابی می کندبه حتی بدون آن مطالعه ، yerba mate که می نوشیم کافئین کمتری نسبت به قهوه دارد و تقریباً به اندازه اکثر چای ها است، که با بهبود حساسیت به انسولین ارتباط دارد با وجود کافئین کافئین موجود در همسر یربا به احتمال زیاد مشکلی نیست.

همچنین تحقیقات کمی نگران کننده در مورد a وجود داشته است پیوند احتمالی بین همسر یربا و برخی سرطان هابه اگرچه این بیماری کاملاً اپیدمیولوژیک است ، اما محققان در حال مطالعه بر روی جفت شیرخواران یربایی گرم در آمریکای جنوبی متوجه رابطه مثبت بین مصرف همسر گرم و سرطان دهان شده اند. در چندین مطالعه همبستگی مشابهی با سایر نوشیدنی های گرم وجود دارد همچنین ، هر چند ، بنابراین ممکن است مسئله دما باشد.

مصرف یربا همسر نیز – هرچند ضعیف – با افزایش بروز مثانه همراه است، سر و گردن، و سرطانهای مری. دمای گرم احتمالاً نمی تواند همه اینها را توضیح دهد (در صورت وجود هرگونه علتی) ، اما این مطالعه ممکن است روشن شود: محققان سطوح بالایی از هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای سرطان زا را در انواع مختلف یرتا یرت یافتند ، شاید از پردازش خام برگهای همسر (بیشتر از دود سیگار).

Yerba Mate and Eating Primal

منظور من این نیست که شما را از همسر یربا بترسانم. من آن را نوشیده ام ، و این یک نوشیدنی بسیار دلپذیر و ملایم است. آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها و مواد معدنی هیچ چیز را مسخره نمی کنند ، و مطمئناً احساس می کند که بدن کمتر از ظروف روزانه قهوه که اکثر مردم به آن اعتماد می کنند ، بر بدن تأثیر می گذارد. تیم فریس آن را به خاطر کمک به او در نوشتن اعتبار می داند، و حکایتهای متعدد دیگری از کسانی وجود دارد که آن را به عنوان جایگزین قهوه ترجیح می دهند. بنابراین ، با محتویات کافئین سرگردان و مطالعات سرطان در کنار ، فکر می کنم همسر یربا می تواند در یک استراتژی تغذیه سالم اولیه ادغام شود. فقط آن را داغ یا بر حسب لیتر (که به نظر می رسد دوز “بیش از حد” است) نخورید. فنجان گاه به گاه حتی روزانه احتمالاً خوب است و می توان بدون افطار آن را نوشید.

آشپزخانه اولیه هلندیز

درباره نویسنده

مارک سیسون بنیانگذار Mark’s Daily Apple ، پدرخوانده جنبش غذاها و شیوه زندگی Primal و نیویورک تایمز پرفروش ترین نویسنده رژیم بازنشانی کتوبه آخرین کتاب او این است کتو برای زندگی، جایی که او در مورد چگونگی ترکیب رژیم غذایی کتو با شیوه زندگی اولیه برای سلامت مطلوب و طول عمر صحبت می کند. مارک نویسنده کتابهای متعدد دیگری نیز هست ، از جمله طرح اولیه، که باعث افزایش رشد حرکت اولیه/paleo در سال 2009 شد. پس از سه دهه تحقیق و آموزش مردم در مورد اینکه چرا غذا جزء کلیدی برای دستیابی و حفظ سلامتی مطلوب است ، مارک Primal Kitchen ، یک شرکت مواد غذایی واقعی را راه اندازی کرد. که لوازم اصلی آشپزخانه Primal/paleo ، keto و Whole30 را ایجاد می کند.

اگر می خواهید یک نماد به همه نظرات خود اضافه کنید اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید