مزایای ویتامین ب کمپلکس | شرکت دارویی پوراطب گستر


ویتامین ب کمپلکس نتیجه 8 مصرف ب است که عملکردهای بدن در بدن دارند و به عنوان کوفاکتور بیشتر از آنزیم ها ، در برخی از متابولیسم نقش خود را بازیابی و کمبود هر یک از آنها می توانم بیشتر احساس کنم برای افراد ایجاد شود. در این مقاله مزایای ویتامین ب کمپلکس در افراد مختلف توضیح داده شده است.

مزایای ویتامین ب کمپلکس

سلامت زنان

ویتامین های گروه ب به ویژه برای زنانی که باردار و در دوران شیردهی هستند بسیار مهم است. این ویتامین ها به رشد مغز جنین کمک می کنند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ممکن است سطح انرژی افزایش یابد ، حالت تهوع و خطر ابتلا به پره اکلامپسی را تغییر دهد.

سلامت مردان

تصور من می تواند باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش یافته است. همچنین می توانید به مردان در ایجاد عضله و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی از آزمایشها نشان می دهد که برخی از مصرف کنندگان گروه بطور مثال B6 ، ویتامین B9 ، ویتامین B12 می توانند به پیشگیری از میگرن کمک کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که مصرف B2 می تواند با تأثیر بر انتخاب عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در بروز افسردگی و اضطراب دارد. در یک مطالعه گزارش شد که شرکت ها به افسردگی یا اضطراب سطوح پایین تری از B12 نسبت به گروه کنترل خود اقدام کردند. یک متاآنالیز نشان داد که ویتامین های B می نمونه در موارد خاصی به درمان افسردگی کمک کنند. مصرف منظم چند نوع گروه B برای چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را تغییر دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارند.

زخم های پوستی

ویتامین B ممکن است به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین چگونه روی پوست استفاده می شود به ترمیم تقویت کننده زخم کمک می کند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های مورد نیاز به دیابت بهبود می بخشد. ویتامین B12 ممکن است در درمان زخم های پوستی که به آن زخم دهانی نیز می گویند مفید باشد. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 درد را بهتر از دارونما تسكین می دهد.

سندروم پیش از قاعدگی

برخی از شواهد نشان می دهد که مکمل B6 و کلسیم علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را بهبود می بخشد. یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در کنترل علائم فیزیکی و روانی PMS مفید است.

آشنا شویم: کپسول ب کمپلکس هلث برست

تداخل دارویی

در بیشتر موارد ب با سایر داروها تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند احتمال کمبود ویتامین ب را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می سطح سطح B1 فرد را کاهش می دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند از سطح سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش می دهند. داروهایی که سل را درمان می کنند ، می توانم سطوح پایینی از B3 و B6 را ایجاد کنیم. برخی داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروهای کولیت اولسروز ، می توانم میزان سطح B9 را افزایش دهیم. برخی آنتی بیوتیک ها و داروها برای زخم ، دیابت یا بیماری رفلاکس ممکن است سطح B12 را کاهش دهند.

کدام مواد غذایی استفاده می کنند؟

برخی از مواد غذایی به طور مثال ممکن است یک و یک فرد برای مصرف همه این هشت نیاز به رژیم غذایی متن داشته باشد. محصولات حیوانی منبع اصلی بیماری هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدود را رعایت می کنند ، باید برای اطمینان از مقدار کافی از منابع غذایی مختلف اقدام کنند. برخی از بهترین منابع غذایی دارو با گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، دانه ها ، لبنیات ، نان و غلات غنی شده و قارچ هستند.

آیا مصرف مکمل ویتامین ب کمپلکس مورد نیاز است؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. در شکل که رژیم غذایی شما شامل انواع ویتامین های گروه نیست ، می توانید از مکمل ها استفاده کنید.

مصرف بیش از حد مقدار ب کمپلکس

بعید است که افراد بیش از حد مورد نیاز از رژیم غذایی خود مصرف کنند. این به این دلیل است که ویتامین های ب کمپلکس محلول در آب هستند. یعنی در بدن ذخیره نشده و روزانه از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید