مزایا و معایب ظروف سفالی

اگر شما یک پز مشتاق و به همان اندازه یک محیط بان مشتاق هستید، احتمالاً از قبل همه چیز را در مورد ظروف پخت و پز سفالی خالص و همه ستایش هایی که در سال های گذشته دریافت کرده اند می دانید. در واقع باورش سخت است که استفاده از قابلمه و ماهیتابه ای که عملاً تضمین کننده یک وعده غذایی سالم در هر بار است، می تواند مضراتی داشته باشد.

مزایای گلدان های سفالی خالص

خوب، اجازه دهید با جنبه تغذیه سالم شروع کنیم. خاک رس خالص بی اثر است، به این معنی که با غذای شما واکنش نشان نمی دهد. حتی اگر اینطور نبود، خاک رس پر از مواد مغذی مانند منیزیم و کلسیم است، برخلاف سموم و مواد شیمیایی مانند ظروف فلزی. هیچ کدام از اینها هرگز به غذای شما نفوذ نمی کند، زیرا از گلدان های سفالی استفاده می کنید. آنها همچنین بدون لعاب هستند، آنهایی که از خاک رس خالص هستند، که یکی دیگر از مزایای سلامتی است. علاوه بر این، درب قابلمه اجازه نمی دهد بخار بخار شود، در نتیجه تمام ویتامین ها و مواد مغذی ضروری را از غذایی که می پزید از دست می دهد. درعوض، تمام بخار به داخل غذا فرستاده می‌شود و آن را نه تنها بسیار خوشمزه‌تر، بلکه از نظر مواد مغذی نیز غنی‌تر می‌کند.

جدا از این که پخت و پز با خاک رس برای ما سالم تر است، برای محیط زیست نیز سالم تر است. اولاً، خاک رس استخراج نمی شود، بنابراین زمین به هیچ وجه از بین نمی رود یا آسیب نمی بیند. آخرین، اما نه کم اهمیت، آنها می توانند یک عمر برای شما دوام بیاورند، اما حتی اگر اینطور نباشند، ۱۰۰% زیست تخریب پذیر هستند.

پخت و پز در خاک رس همچنین شامل استفاده کم یا بدون چربی یا روغن است. ظروف نچسب هستند زیرا تمام بخار داخل آن نگهداری می شود و غذا آب میوه های طبیعی خود را آزاد می کند. این برای گیاهخواران عالی است، اما هر کسی باید از غذای بدون چربی و روغن لذت ببرد.

در حال حاضر، تا آنجایی که راحت است، ظروف سفالی کاملاً همه کاره هستند. این بدان معنی است که شما می توانید از همان قابلمه برای درست کردن ظروف مختلف استفاده کنید، چه در فر یا روی اجاق گاز پخته شوند. با همون دیگ سفالی میتونید بپزید، گریل کنید، سرخ کنید، سرخ کنید، سرخ کنید.

مزایای گلدان های سفالی

بنابراین، آیا مشکلی با آنها وجود دارد؟ خوب، به سختی. تنها عیب ظروف سفالی، اگر بتوان آن را اینطور نامید، این است که می تواند کمی گران شود. اگر به دنبال یک خاک رس ۱۰۰٪ خالص، بدون لعاب و واقعی هستید، که قطعاً باید، پس می توانید انتظار داشته باشید که قیمت قابل توجهی بپردازید. خبر خوب این است که شما ارزش پول خود را به دست خواهید آورد و با این ضرر مقابله می کند. شما می توانید چندین دهه از این گلدان ها استفاده کنید البته به شرطی که به درستی از آنها مراقبت کنید. آنها واقعاً بهترین ظروف آشپزی موجود در بازار هستند!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر