مسکن مقرون به صرفه ، قلب سالمتر؟


نویسنده: کارا مورزخبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 9 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – یکی از کلیدهای سلامتی می تواند در دست کسانی باشد که سیاست های منطقه بندی جوامع خود را تعیین می کنند.

بر اساس یک مطالعه جدید در ایالات متحده ، سیاست های منطقه بندی مشروط که مسکن مقرون به صرفه را فراهم می کند ، با کاهش میزان بیماری های قلبی در افرادی که از این خانه ها بهره مند هستند ، مرتبط بوده است.

آنتوان جونز ، استادیار جامعه شناسی در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن ، گفت: “بسیاری از شهرهای سراسر کشور با کمبود شدید مسکن مقرون به صرفه روبرو هستند.”

جونز در بیانیه خبری دانشگاه گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که برنامه های منطقه بندی فراگیر نه تنها می تواند تامین مسکن امن و مقرون به صرفه را افزایش دهد ، بلکه ممکن است خطر بیماری های قلبی را نیز کاهش دهد.”

محققان دریافتند مناطقی که دارای منطقه بندی مشروط هستند ، در مقایسه با جوامع فاقد این برنامه ها ، ساکنان کمتری با فشار خون بالا و کلسترول بالاتر دارند. ساکنان کمتر از داروهای فشار خون بالا استفاده می کردند. همچنین احتمال ابتلای آنها به بیماری عروق کرونر قلب کمتر بود.

این سیاست ها با سلامت قلب و عروق بهتر همراه بود حتی زمانی که مطالعه عوامل دیگر مرتبط با بیماری های قلبی مانند فقر ، بیمه درمانی و سیگار کشیدن را کنترل می کرد. با این حال ، این مطالعه فقط یک ارتباط را نشان داد ، نه یک رابطه مستقیم علت و معلولی.

محققان از داده های پروژه 500 شهر به همراه منطقه بندی و اطلاعات جمعیتی استفاده کردند. آنها خاطرنشان کردند که بیش از 880 شهر و شهرستان در 25 ایالت سیاست توسعه منطقه ای یا برنامه های تشویقی را برای توسعه دهندگانی که بخشی از پروژه های ساختمان خود را برای خانواده های کم درآمد و متوسط ​​در نظر گرفته اند ، اتخاذ کرده اند. این مشوق ها می تواند شامل معافیت های مالیاتی و معافیت از برخی مقررات باشد.

نویسندگان در گزارش منتشر شده در 8 سپتامبر در جریانبه

سالانه بیش از 365000 نفر بر اثر بیماری عروق کرونر قلب در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند. نویسندگان خواستار تحقیقات بیشتر در مورد ارتباط بین منطقه بندی و سلامت قلب شدند ، در حالی که افزودند این مطالعه نشان می دهد که منطقه بندی شامل می تواند برخی از چالش های بهداشتی پیچیده ای را که خانواده های درگیر با آن روبرو هستند ، برطرف کند.

گرگوری اسکایرز ، نویسنده و نویسنده ، استاد جامعه شناسی و سیاست عمومی در این دانشگاه می گوید: “مسکن پایدار و مقرون به صرفه در جوامع سالم می تواند استرس را کاهش داده و دسترسی به محصولات تازه ، پارک ها ، مشاغل ، خیابانهای امن و سایر امکانات رفاهی را که به سلامت افراد کمک می کند افزایش دهد.” دانشگاه

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا اطلاعات بیشتری در مورد سلامت قلب دارد.

منبع: دانشگاه جورج واشنگتن ، اخبار ، 8 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید