معاون: اگر نمی دانند چگونه با تظاهرکنندگان صحبت کنند، حرفی نزنند. آیا شما مجبور به صحبت هستید؟/ معترضان با اصل نظام و رهبری مخالف نیستند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی شهر گفت: عده ای بدون درک درست از شرایط موجود، عمدا یا ناخواسته، با برخورد تند و بی اساس به جای فراخوان، به ادامه اغتشاشگران کمک کردند. مردم آرام می شوند، به آشوبگران کمک می کنند.

به گزارش ایسنا، شهریار حیدری در پاسخ به برخی مواضع در شرایط فعلی اظهار کرد: در شرایطی که وضعیت کشور به سمت ناامنی پیش می رود، هر حرفی می تواند به امنیت یا بی ثباتی کشور کمک کند. این در مورد موضوعات تحت عنوان “زبان کارشناسی”.

وی ادامه داد: برخی از اظهارات آنها غیرکارشناسی و متناسب با شرایط کشور نیست. آنها با کلمات خود به پیشبرد داستان کمک می کنند. برخی از آنها منافع شخصی خود را بر مصالح نظام و کشور و انقلاب و ملت ترجیح داده اند و حرف هایی می زنند که به نفع خودشان است و حرف هایشان از این قبیل است که احساسات مردم را تحریک می کند و مردم را تهدید می کند.

تجمع کنندگان مخالف اصل نظام و رهبری نیستند

این عضو شورای اسلامی با بیان اینکه این اعتراضات پیامی برای مسئولان دارد، گفت: به عنوان یک کارشناس مسائل امنیتی معتقدم اعتراض بسیاری از مردم به وضعیت موجود در زمینه بیکاری، تورم، اشتغال و رفتار مردم است. واسطه ها آنها مخالف اصل نظام نیستند، اما عملکرد بد دولت های مختلف گذشته آنها را به اعتراض واداشت.

وی تصریح کرد: وقتی به وضعیت مردم، معیشت، اشتغال، تورم و به ویژه شرایط جوانان توجه نشود، مردم اعتراض خود را در خیابان ابراز می کنند.

حیدری با بیان اینکه اعتراضات باید به دقت تحلیل شود، گفت: یک سری تحرکات به شکل اعتراضی اغتشاشات را دنبال می کنند، بنابراین مردم و معترضان باید خود را از آنها جدا کنند زیرا اغتشاشگران به زیرساخت ها و امنیت مردم و کشور آسیب می رسانند. . . ” به نفع مردم و نظام و کشور نیست.

اگر آنها نمی دانند چگونه با تظاهرکنندگان صحبت کنند، چیزی نگویند. مجبوری حرف بزنی؟

نماینده قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر برخی پست های تخصصی اصلا وجود ندارد; این مواضع نه تنها کمکی به وضعیت موجود نمی کند، بلکه وضعیت موجود را تغذیه می کند. این افراد یا بلد نیستند با معترضان صحبت کنند یا اصلا حرف نمی زنند. آیا شما باید چیزی بگویید؟ یا فکر می کنند با تحریک احساسات مردم به امنیت کشور کمک می کنند که اینطور نیست. وضعیت دیگر این است که عمداً به بهانه دفاع از نظام و انقلاب مردم را برای کمک به وضعیت موجود تحریک کردند.

حیدری در ادامه گفت و گوی تلویزیونی خود با یکی از اعضای شورای اسلامی ایران را یادآور شد و گفت: در این مصاحبه تلویزیونی از لزوم توجه به مردم و حفظ امنیت صحبت کردم اما او همه را اراذل و اوباش خواند. این گونه سخنان دلسوزی برای نظام و انقلاب و کشور نیست و بیشتر در جهت منافع دشمن بیان می شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بار دیگر با تاکید بر اینکه باید صف معترضان را از اغتشاش گران جدا کرد، گفت: در شرایط کنونی بسیاری از مسئولان و مسئولان به مردم هشدار و توصیه کرده اند. به دلیل شایستگی و دلسوزی که خط خود را از مخالفانی که باید به آنها گوش فرا داد، جدا می کند؛ اسرائیل و آمریکا و جریان های اپوزیسیون بیکار نمی نشینند و به دنبال سوء استفاده از این وضعیت هستند، طبیعتاً نیروهای امنیتی نیز باید امنیت را حفظ کنند، زیرا در هر کشوری اگر امنیت به خطر بیفتد، تمام تلاش ها برای حفظ آن انجام می شود.

وی ادامه داد: در این شرایط عده ای بدون درک درست از شرایط موجود، عمدا یا ناخواسته به ادامه اغتشاشات کمک می کنند. به جای اینکه مردم را به آرامش دعوت کنند و صف معترضان را از مخالفان نظام جدا کنند، با مواضع تند بی اساس خود به یاری اغتشاش گران می پردازند. وقتی مردم را تهدید می کنید، آنها از ترس آسیب رساندن به خودشان می خواهند شرایط ادامه پیدا کند تا آسیبی نبینند.

وضعیت فعلی باید برای مسئولان شوک باشد

این عضو شورای اسلامی در پایان گفت: در شرایط کنونی قربانیان از هر طرف چه شهید و چه کشته شونده همه فرزندان این کشور هستند و جای نگرانی وجود دارد. باز هم می گویم که یک جریانی توسط اسرائیل بسیج شد تا به کشور آسیب برساند. طبیعتا حق حاکمیت با کارگزاران اسرائیل و آمریکا که مشخصاً اصل نظام را هدف گرفته اند در تضاد است، اما وضعیت معترضان متفاوت است و باید اعتراض آنها را شنید و از هم جدا کرد.