مقابله با آنکسومنیا

نکات اولیه ای که تقریباً ۴۰ درصد آمریکایی ها نگران آن هستند، سلامت، شغل و مسائل مالی است. علاوه بر این، بیش از ۴۳ درصد احساس می کنند که زندگی به طور کلی با نگرانی های مداوم در مورد آینده، اضطراب آور است. مردم نگران توانایی خود برای خرید خانه، بستن بدهی، نداشتن درآمد کافی برای زندگی و حتی به دنبال یافتن و حفظ شغل هستند. با این حال، بزرگترین محرک های اضطراب موضوعات ذکر شده در بالا نیستند، بلکه ناتوانی در خوابیدن مناسب هستند.

اضطراب و خواب دست به دست هم می دهند. کم خوابی می تواند باعث اضطراب شود و در عین حال، اضطراب نیز می تواند باعث کم خوابی شود. این به عنوان اضطراب شناخته می شود. با این حال، راه هایی برای کنترل اوضاع وجود دارد. برخی از این راه ها عبارتند از:

  • آرام کردن مغز مسابقه – با تمرین تمرکز حواس می توان مغز مسابقه ای را آرام کرد. ذهن آگاهی، یک تکنیک درمانی، هنر متمرکز کردن افکار خود بر موقعیت فعلی و اعتراف آرام به احساسات خود است. این را می توان با تمرین مداوم و صبر به دست آورد. افکار مسابقه ای می تواند فرد را خسته کند و باعث شود احساس خستگی کند. ذهن آگاهی می تواند مهلت زیادی ایجاد کند، ذهن را آرام کند و خواب را القا کند.
  • استفاده از داروهای گیاهی مبتنی بر علم – مصرف داروهای گیاهی مبتنی بر علم، مانند سنبل الطیب نیز مفید شناخته شده است. سنبل الطیب دارای ترکیباتی است که اضطراب را کاهش می دهد، با این حال، فرد را بی حال نمی کند.
  • استفاده از دقت نظامی برای رها کردن – این تکنیک توسط ارتش آمریکا برای به خواب رفتن در کمتر از دو دقیقه در شرایط بسیار استرس زا استفاده می شود. در این تکنیک، قرار است فرد عضلات صورت از جمله عضلات اطراف چشم، فک و زبان را شل کند. سپس باید شانه‌ها را رها کرد و به‌دنبال آن بازو و پایین بازو در یک طرف قرار گرفت. پس از آن، فرد قرار است نفس خود را بیرون بیاورد، قفسه سینه و پاهای خود را شل کند و از باسن، به سمت ران ها و سپس پاها به سمت پایین حرکت کند. به دنبال آن، باید حداقل ۱۰ ثانیه بارها و بارها گفت: «فکر نکن، فکر نکن» تا زمانی که افکار مضطرب حواس فرد را پرت نکنند و او بتواند به خواب رود.
  • نفس عمیق تر و آهسته تر – تنفس عمیق و آهسته می تواند به فرد کمک کند در صورتی که تمایل به بیدار شدن در شب دارد سریعتر به خواب برود. وقتی کم عمق نفس می کشیم، از قفسه سینه نفس می کشیم. بنابراین، تنفس عمیق از طریق دیافراگم بسیار مهم است. این را می توان با قرار دادن یک دست روی سینه و دست دیگر روی شکم به دست آورد. حال باید هدفش این باشد که از طریق بینی نفس بکشد تا شکم بلند شود و هنگام بازدم شکم به سمت پایین فرو رود. فرد باید روی کشیدن هوای بیشتر به داخل شکم تمرکز کند زیرا تنفس عمیق سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک می کند که پاسخ اضطراب مرتبط با احساسات اضطرابی را بر عهده می گیرد و خواب را القا می کند.
  • رفع کمبود مواد معدنی و اسید آمینه – بیداری شبانه اغلب با کمبود منیزیم همراه است. بنابراین، فرد باید آزمایشات لازم را انجام دهد و پزشک را وادار به تجویز مکمل های منیزیم کند. یکی دیگر از مواد مغذی مفید شناخته شده برای کاهش مشکلات خواب ۵-HTP است. از تریپتوفان در بدن تهیه می شود. پس از مصرف، ۵-HTP به سروتونین و ملاتونین، هورمون خواب طبیعی بدن، تبدیل می شود، که باعث خواب و کاهش علائم اضطراب می شود.
  • کمی کمتر تحرک داشته باشید – استفاده مداوم از لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های هوشمند نیز می‌تواند باعث ایجاد استرس اضافی شود. بنابراین باید از مصرف آنها در زمان صرف غذا خودداری کرد و حداقل ۳۰ دقیقه قبل از اینکه به رختخواب برود همه وسایل را خاموش کرد.

جدای از اینها، خوردن وعده‌های غذایی سبک‌تر در شب، گوش دادن به موسیقی آرام‌بخش، خواندن کتاب، روشن کردن چراغ‌ها و تنظیم دمای اتاق در درجه‌ای راحت نیز می‌تواند به خوابیدن بدون احساس اضطراب کمک کند.

درخواست کمک برای اضطراب

گاهی اوقات، پیروی از تمام روش‌های خودیاری که فرد می‌داند، به او کمک نمی‌کند تا علائم اضطراب خود را مدیریت کند یا به خواب رود. در چنین شرایطی، جستجوی کمک حرفه‌ای بسیار مهم است، زیرا ممکن است بی‌خوابی ناشی از برخی عوامل زمینه‌ای دیگر باشد که ممکن است فرد از آنها آگاه نباشد. ملاقات با یک درمانگر بهداشت روان دارای مجوز تضمین می کند که همه این علل مشخص شده و یک برنامه درمانی بهداشت روان بر این اساس طراحی شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر