مقاومت، توطئه های آمریکا و آل سعود را خنثی کردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عباس خامه‌یار کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه شبکه خبر گفت: حمله امروز برای ترساندن مردم لبنان از بازگشت جنگ داخلی بود و انتخاب زمان و مکان آن موید این موضوع است، زیرا در همین تاریخ و منطقه، ۴۶ سال پیش در سال ۱۹۷۵ جنگ داخلی خونینی روی داد و ۱۷ سال طول کشید.

این کارشناس با اشاره به تلاش آمریکا برای تجزیه جهان اسلام و کشور‌های اسلامی گفت: بر اساس سناریو‌های دشمنان بعد از آنچه موسوم به بهار عربی شد، قرار بود لبنان هم دچار سرنوشت سوریه و لیبی و لبنان و عراق شود که البته با رشادت و درایت سردار شهید قاسمی و مقاومت این‌ها خنثی شد.

خامه‌یار با تمجید از صبر استراتژیک و هدفمند حزب الله و مدیریت آگاهانه مسائل لبنان گفت: همه این فشارها، تحریم‌های پنهان و فشار‌های سیاسی و ایجاد ناامنی اجتماعی و اتفاق امروز یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم برانگیختن مردم علیه مقاومت و حزب الله است.

او با اشاره به کشف چاه‌های گاز در مدیترانه و نزدیک مرز فلسطین اشغالی افزود: دشمن می‌خواهد با این فشار‌ها دولت را مجبور کند توافق نامه‌ای به نفع رژیم صهیونیستی برای بهره برداری از چاه‌های گاز امضا کند و از طرف دیگر سناریوی خلع سلاح حزب الله را دنبال کند تا نتواند با رژیم صهیونیستی مقابله کند.

سید رسول شبیبی دیگر کارشناس مسائل غرب آسیا نیز گفت: اتفاقاتی که امروز در لبنان افتاد ادامه تلاش‌های مذبوحانه آمریکا و رژیم آل سعود است برای تحت تاثیر قرار دادن اوضاع لبنان و فشار بر مقاومت و حزب الله لبنان.

این کارشناس افزود: غربی‌ها در رأس آن‌ها آمریکا در کنار رژیم آل سعود نهایت تلاششان را برای تحت فشار قرار دادن حزب الله به عنوان مدافع واقعی مردم به عمل می‌آورند و سعی می‌کنند با انفجار مسائل امنیتی و ایجاد آشوب و تنش به اهدافشان برسند که خوشبختانه حزب الله و امل در بیانیه‌ای که صادر کردند شرایط را به خوبی مدیریت کردند.

شبیبی گفت: اتفاقاتی که امروز افتاد نشان داد که قوات لبنانی و افرادی که امروز در ساختمان‌های محل تجمع قانونی و مسالمت آمیز مردم مستقر شده بودند کاملا در جهت اجرای منویات آمریکایی‌ها و سعودی‌ها اقدام به تیراندازی و به شهادت رساندن مردم کردند و هدفشان این بود که ناآرامی‌های لبنان را علیه حزب الله مدیریت کنند که با درایت مقاومت ناکام ماندند.

دیدگاهتان را بنویسید